Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nők miért szeretnének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért szeretnének házasságot? - Az esküvő miatt (ruha, buli, képek, stb.), vagy a "szerződés" miatt (papíron összetartozás, férjezett név, stb.)?

Figyelt kérdés

Én mindig is óckodtam a házasságtól, ez a "szerződéssel birtokolni egy embert" ez valahogy nekem magas, arra ott a kutya, vagy az ingatlan.

Aztán a környezetemben a lányok ilyeneket beszélnek: "Most volt a Viki esküvője. Milyen jó buli volt. Jó képek lettek. Én is ilyen menyasszonyi ruhát szeretnék. stb" Kissé feltűnt, hogy csak az esküvőnél vannak leragadva... ez tényleg így van, az a fontos? :)


Ennyi erővel kibérelem a ruhát, a zenekart, a termet, a fotóst, a papot, a templomot, meghívjuk a vendégeket a bulira, aztán tartunk egy esküvőt, mindenféle jogi hercehurca nélkül... vagy ez nagyon pasis felfogás, és egy nő kiakadna ezen? :)

31/F


2021. nov. 23. 17:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
nem mondtam, hogy mindenki így tesz
2021. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az eskü miatt fontos. A kötelezettség vállalás miatt. Hogyan szüljek valakinek gyermeket, ami örök kapocs marad, ha ő még egy, amúgy utóbb felbontható "szerződést" se mer aláírni velem? Ha nem tervez velem igazán. Ennél számomra a közös élet és a közös család kicsit nagyobb elkötelezettséget jelent.

Emellett szeretném, ha azt mondhatnám mikor bemutatom a párom, hogy ő a férjem. És ezt az esküt, a tényt, hogy mindketten vállaltuk, hogy együtt vagyunk és együtt is szeretnénk maradni, szeretném megünnepelni is.

Tehát a "buli" is fontos. De csak azok lesznek meghívva nálunk, akik tényleg fontosak a számunkra és sok felesleges sallangtól is mentes lesz ami "hagyomány". Rólunk fog szólni és a mi boldogságunk lesz a lényeg, valamint azok, akiket szeretünk és akik szeretnek minket, nem a felhajtás, meg a rongyrázás.

Ebben szerencsére egyetértünk a párommal.

2021. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%

Én azért akartam, mert gyakorlatilag csak előnyei vannak jogilag. Tisztázza az anyagiakat, az öröklést, nem kell nyilatkozni arról, hogy ki a gyerek apja, adnak róla információt a kórházban, fogadhatunk örökbe ha nem lehet vérszerinti gyerekünk, vehetünk fel közösen hitelt, sőőőt, tudom hogy most én leszek a feketeseggű, de adókedvezményt és babavárót is. Nem szülnék persze CSAK emiatt, de mivel amúgy is gyereket akarunk, akkor már kihasználjuk a lehetőséget, legalább visszakapunk valamit az évek alatt befizetett adónkból.

Racionális embernek tartom magam, nem érdekelt különösebben a buli (bár végül volt, és király volt), a nevem maradt a lánykori. Pont a "jogi hercehurca" a lényeg, mert jogilag akkor lesztek egy család, és onnantól illetnek meg azok a jogi kedvezmények, amik a sima együttélőket nem.

Ha örökre együtt maradunk, akkor gyakrolatilag csak a saját életünket nehezítjük ha nem házasodunk, ha meg elválnánk, akkor pláne jó, hogy ott egy vagyonjogi szerződés, és nem azon megy majd a vita, hogy ki viszi a tévét, és ki a családi porcelánt.

Szóval én nem lettem volna együtt olyan férfival, aki nem lett volna hajlandó házasodni, mivel hosszútávon a házasság a logikus lépés. Elfogadom, hogy valakit az érzelmei irányítanak inkább (fél a kötöttségtől, spirituálisan fontos neki, hogy megőrizze a függetlenség illúzióját), de egy ilyen emberrel amúgy is csak ölnénk egymást az eltérő gondolkodásunk miatt.

2021. nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
67%
8: azert nem mindenki ilyen. sokan vagyunk, akik szeretnenek eskuvot, de nem ilyen rongyrazos giccsparadet. ez az altalanositas jo nagy marhasag, nyilvan azt hiszed, minden eskuvo ilyen, mert csak ezeket latod. aztan meg fogalmad sincs rola, hogy sokan a hatterben szep csendben meghazasodtak, mert nem posztoljak agyon vele a fb-t/instat es nem hivnak meg 400 embert. de ilyen visszafogottabb eskuvbop is boven van sok.
2021. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig abba futok bele, hogy a pasi akar házasodni.
2021. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
98%

"szerződéssel birtokolni egy embert"


Nem birtokolsz semmit.

A házasság meg egy jogi dolog. Te kevered a lagzival.

2021. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk a párom jobban eljátszik a házasság gondolatával mint én. Én úgy vagyok vele, hogy számomra nem fontos, igazából én esküvőt se nagyon szeretnék. De természetesen ha ő szeretné akkor legyen.
2021. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
12%

Nők azért akarnak házasságban lenni mert nagyobb biztonságban érzik magukat mint élettársi kapcsolatban. Esküvő a mennyasszobyról szól, ruházat, smink, dicsérő szavak.

Na meg a CSOK, otthonfelujitasi program, bavaváró stb.

2021. nov. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert szeretem a párom.
2021. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
73%

Nőfüggő. Aki felvágni meg bulizni szeret, az a ruhára megy.

Aki a pénzre megy vagy a hagyományokra (mert érdekli, hogy ki mit gondol), azt a papír érdekli, a lehúzás, el is válik 3 év múlva.

Aki naív vagy kicsi az önbizalma, az az elköteleződésre megy.

Ritka az, aki tényleg azért, mert reálisan 1 emberrel akar élni stb.


És igen, külföldön már elterjedt a "fake marriage", van torta, buli, gyűrű stb., csak valódi jogi papír nem születik. Amerikában ez már tök normális kérdés, hogy Do you want to get fake married? a fiatalok körében.

2021. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!