Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anyakönyvvezetőnek elegendő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyakönyvvezetőnek elegendő a Születési anyakönyvi kivonatnak a Másolata, vagy mindenképpen eredetit kell vinni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Anyakönyvvezetőhöz az egyeztetéskor vinni kell a születési anyakönnyvi kivonatot. Sajna az enyém az ország másik felén van a szülőknél. De azon gondolkoztunk, hogy elegendő-e csak megkérni, hogy szkenneljék be/szépen fotózzák le és küldjék el, amit aztán majd mi kinyomtatunk.

Minél előbb kellene elmennünk az anyakönyvvezetőhöz egyeztetni, rögzíteni az adatokat.


Köszönöm a korrekt válaszokat!


Szép napot kívánok mindenkinek!



2022. jan. 6. 16:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, biztosan tudom, hogy másolat is elég.
Nem, biztosan tudom, hogy eredeti kell.
5 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az eredetit kellett bemutatni minden papírból. Tavaly augusztusban házasodtunk.
2022. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívjatok fel előtte az adott anyakönyvi irodát, elmondják, hogy mire van pontosan szükség, ők mit várnak el.

Szegeden eredetit vittem tavaly, nem tudom, elfogadták-e volna a másolatot.

2022. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is eredetit kellett vinni, mi is tavaly augusztusban hazasodtunk :)

Mi is más városban élünk, mint anya és nála volt az enyém. Postán elkuldte :)

2022. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyiket sem kell. Nálam nem volt, elintézte az anyakönyvvezező hogy elektronikusan felvigyék és onnan lekérte.
2022. jan. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk egyik se kellett. Elektronikus anyakönyv van már, csak az anyakönyvezetőnek intéznie kell hogy bent legyenek az iratok.
2022. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
4-esnek van igaza. Legalábbis nálunk ez a szokás. Nem utaztatjuk az embereket, posta stb, meg ilyenek. Országos rendszer van. Vagy az anyakönyvvezető ír egy üzenetet a belső levelező rendszerükön keresztül, vagy te írsz egy emailt az adott város anyakönyvi hivatalába, ahol volt a az esemény és ott felrögzítik.
2022. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek!


Nekünk kérte az anyakönyvvezető az eredetiket.

Végül mi is postával szereztük meg a szülőktől, elsőbbségivel.

2022. jan. 23. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!