Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn nem kötelező a névvált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn nem kötelező a névváltoztatás?

Figyelt kérdés

Idén lesz az esküvőm. Még sosem házasodtam, más esküvőjén sem voltam soha.

2 évvel ezelőtt megváltoztattam a keresztnevem. Most a házasságkötésem alkalmával egyáltalán nem szeretnék egy újabb névváltoztatásba belefolyni, meg akarom tartani a lánykori nevemet örökké. Ezt simán tudomásul veszi az anyakönyvvezető? Nem fogja elrontani/elnézni stb, és tudtomon kívül nem fogja átírni a nevemet? Nagyon félek ettől, hogy a tudtomon kívül megváltoztatja a nevem. Ugye ilyen nem fordulhat elő? Fogalmam sincs, hogy mikor és hogyan szokták felajánlani a házassági névváltoztatást, azt sem tudom, hogy hogyan lehet biztosra megőrizni a lánykori nevet.... Lehet hülye kérdés, de tényleg nem akarom, hogy ilyenek megtörténjenek, biztosra akarok menni...



2022. jan. 16. 06:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem kötelező megváltoztatni a neved, mint ahogy sokan nem is teszik. Nem fogja senki rád erőltetni, hogy más neved legyen, sem a férjednek(ő is felveheti a tiédet). Ez csak egy lehetőség a házasságkötéskor és csak egy szokás semmi több. Amúgy a házasság alatt bármikor változtatható, nem kell azonnal felvenni, ha valaki később gondolná meg.
2022. jan. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudtodon kívül? 😂 Hogy és miért tenne ilyet?


Nem fog ne aggódj!

2022. jan. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Akkor kérdezik meg, amikor elmentek bejelenteni a házassági szándékot. Ekkor mindkettőtöknek nyilatkozni kell a házasság utáni névről, és a születendő gyerekek nevéről.

Teljesen természetes, ha meg akarod tartani a nevedet. Nagyon sokan csinálják így mostanában. Az anyakönyvvezetőknek ez nem újdonság, és olyan nem fordulhat elő, hogy véletlenül átírják az akaratod ellenére.

2022. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
En azert elgondolkodnek azon, hogy a vagyonkozossegre keszen allsz-e az alapjan, hogy ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztaban. Pl, hogy a parod, ha hitelt vesz fel az onnantol kezdve teged is terhel, es valas vagy megozvegyules eseten a nyakadba szakad, vagy egyeb jogi nyalanksagok.
2022. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már miért írná át az anyakönyvvezető a neved a tudtod nélkül? Hát mit érdekli őt, hogy neked mi a neved?
2022. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan akarod megtartani, ha már megváltoztattad?


Már csak azért sem változtatja meg "tudtodon kívül", mert több variáció van, azok közül pedig nem ők szoktak sorsolni.

2022. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként hány éves vagy? 16?
2022. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor bementek intézni a papírokat, megkérdezi az anyakönyvvezető, hogy fognak hívni téged, a férjet, és mi lesz a vezetékneve a majdani gyereknek. Amit ott mondasz, az kerül az anyakönyvbe (a törvényi kereteken belül nyilván), az anyakönyvvezető nem fog sem győzködni, sem tanácsot adni.

Rengeteg ismert nő sem veszi/vette fel a férje nevét, így hirtelen Liptai Claudia jut eszembe, de hidd el, Hosszú Katinka se Tusup Shane-né-ként ír(t) alá.

2022. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudományos, művészi életben sem veszik fel sokan, és régebben sem szokták. Manapság pedig nagyon sokan nem. Én sem, pedig 46 vagyok. Az én korosztályomból sok átlag ember nem vette fel a férj nevét. Ami jó, hogy egyre több férfi veszi fel a nő nevét, vagy egymásét. Szerintem felesleges, bárki nevét házassággal felvenni, de az jó, hogy már a maradiságtól távolodnak az emberek.
2022. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. Több opció van arra, hogy házasság esetén hogyan viseld a nevedet. Ezek közül az egyik, hogy nem változik semmi.

Nincs ilyen, hogy tudtodon kívül megváltoztatja a neved. És ez nem az esküvőn derül ki, hanem amikor bementek intézni az esküvőt, pl. az időpontot lefoglaljátok, akkor nyilatkozol, hogy melyik verziót választod és a közös gyerekeiteknek mi legyen a vezetéknevük.

2022. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!