Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hívjam meg őket, vagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hívjam meg őket, vagy sem?

Figyelt kérdés

Jövő nyárra szeretnénk tartani egy kisebb 30 fős esküvőt, főként rokonok jönnének, meg egy-két közelebbi barát a párjaikkal. Tavaly nyáron volt egy "közelebbi" barátnőm esküvője, akivel nagyon közel álltunk egymáshoz, de az elmúlt egy-két évben eléggé elhidegültünk egymástól.

Mikor meghívott ez esküvőjére, nagyon megörültem neki, bár egy elég rossz időszakomban talált, ugyanis akkor vesztettem el a munkahelyemet, és ez anyagilag nagyon a padlóra vágott, és ezt tudta ő is nagyon jól. Mondta hogy pénzt akarnak az esküvőre kapni, és bevallom, akkor örömömben az eszembe sem jutott hogy mennyire szarul állok, aznap este szembesültem vele, hogy én ezt jelenleg nem engedhetem meg magamnak. Beszéltem vele rögtön másnap, hogy nem tudok menni, mert nem engedhetem meg ezt magamnak, erre megsértődött. Bevallom, konfliktuskerülő vagyok, ezért belementem, hogy mégis elmegyek, és legalább a kajámat kifizetem. Összekapartam rá a pénzt, bár bánom már hogy elmentem, azért is, mert a páromat, akivel akkor már 4 éve együtt voltunk (bár akkor még nem költöztünk össze) nem hívta meg, pedig ismerte rendesen, nem csak látásból. Már ez miatt sem szabadott volna elmennem, mert a lagzin teljesen magányos voltam, és az különösen bántott, hogy mások párjai meg ott lehettek. A pénzt amit kapott tőlem utólag keveselte(bár a kaja ára bőven benne volt, mert elötte megkérdeztem mennyi az), és eléggé megváltozott a viselkedése felém azóta. Kissé bánt, hogy így hogy pénztelen lettem, nem kívánt személy lettem a számára.

Ezért megfogadtam, hogy a saját esküvőmön a barátaimtól, és a párjaiktól(még ha nem is ismerem őket)nem fogadok el semennyi pénzt, mert nem azért lesznek ott, hogy minket pénzeljenek. Anyagilag azóta szerencsére rendbejöttem, a vőlegényemmel is összeköltöztünk és együtt élünk.

A kérdés hogy meghívjam-e őt. Szívem szerint nem akarom, csak illemből, hiszen ő is meghívott a sajátjára, akármilyen is volt az számomra. Illetve az is bennem van, hogy mi van ha én reagáltam túl ezt az egészet? A párom nagyon pipa rá, főleg az miatt hogy kivételeztek velünk, ezért a férjét meg sem akarja hívni egyátalán.


Mit gondoltok hívjam meg őket, vagy csak a barátnőm, vagy egyiket se?



2022. júl. 17. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Hívd meg őket.
Csak a barátnőt hívd, a férjét ne.
Ne hívd meg őket.
39 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
dehogy hívjad
2022. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek? Rohadt nagy parasztnak kell lenni, aki még azután is kevesli a pénzt, amit adtál, hogy tudja, hogy nincs. Az ilyen nem barátnő, azt kellett volna mondania, hogy szeretném, hogy ott legyél, inkább ne is adj semmit.
2022. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a barátnőm azt mondaná, hogy azért nem tud jönni, mert nincs pénze, én max. azért sértődnék meg, mert nem érteném, hogyan nézheti ki belőlem azt, hogy én a pénze miatt akarnám, hogy eljöjjön… El sem fogadnék tőle semmit, csak jöjjön el - cserébe olyan lesz az esküvőm, amit ki tudok fizetni :D.

Hagyd a francba, én a helyedben nem is beszélnék vele többé.

2022. júl. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ti nem vagytok barátok. Nekem ez nem barátság. Én a helyében azt mondtam volna, hogy oké megértem, gyere el így is, egy ember nem a világvége.


Amúgy az esküvőzés macerás, mert ha valakit/valakinek a párját nem hívod, már megsértődnek az emberek és csak megy a feszkó. Ez az illendősség meg hülyeség szerintem, el kéne már engedni.

Azt hívj meg/ne hívj meg akit akarsz. Én nem hívnám. Nem a barátod.

2022. júl. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. júl. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!