Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarom meghívni, de anyám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarom meghívni, de anyám erölteti, hogy a mostani párját hívjam meg az esküvőre. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Bocsánat valószínűleg hosszú lesz, amit írni fogok: Idén összeházasodunk a menyasszonyommal, még van jó pár hónap, most lesznek kiküldve a meghívók. Régebben már én jeleztem anyámnak, hogy a párját én semmiképpen sem tervezem meghívni az esküvőre, mert:

1. Anyám elvált apámtól, aki rá 1 évre sajnos elhunyt. Nem kéne besározni az emlékét, hogy egyáltalán bárki más foglalja el apám helyét a főasztaltnál anyám mellett.

2. Apám ágáról is ott lesznek a nagyszüleim és sok rokon, csak feszültséget szülne a helyzet, szépen nekiállnak kötözködni abból csak baj lesz.

3. Anyám ágáról a nagyszüleim sincsenek oda a mostani kapcsolatáért, velük egyet is értettem, hogy sok bajtól fogom magam megóvni, ha nem lesz ott.

4. Már kétszer szakított anyám és a párja, az sem volt egyszerű. Először anyám hagyta ott, elköltözött tőle, aztán a pasi hagyta ott, sokat veszekednek és tavaly november, december környékén megint összejöttek, mert már nem laknak együtt, de azért találkozgatnak.

5. Az "úriember", anyám párja nem hagyja magát, ha valaki beszól neki, képes leütni az illetőt ott a lagzi kellős közepén.


Ezeket már párszor elmondtam anyámnak, hogy értse meg miért, azt hittem belenyugodott, de nem is a párja hanem anyám maga erölteti ezt az egészet, fel kéne fognia végre, hogy ez az esküvő a vőlegényről és a menyasszonyról szól és nem arról, hogy mások igényeit kielégítsük. Ti hogy győznétek? vagy rosszul gondolom én?


Előre is köszi a válaszokat!



#lagzi #esküvői meghívó #kellemetlen vendég
2016. jan. 11. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi is hasonló helyzetben voltunk, nehéz tanácsod adni ebben a kérdésben. Saját tapasztalat..meghívtuk és megbántunk. TEDD AZT AMIT TE AKARSZ!!! (kérlek)
2016. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképp nem engedném, hogy eljöjjön. Ti esküvőtök, ti döntésetek.
2016. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg neki az itt felsorolt indokokat.

legjogosabbnak azt tartom, hogy képes lenne jelenetet rendezni is.

de amúgy meg a ti esküvőtök, jogotok van eldönteni kit hívtok meg. jó, biztos rosszul esik anyukádnak, de ha nem csukott szemekkel él, akkor magától is tudja miért nem hívod meg

2016. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

A ti esküvőtök, azt hívtok meg, akit akartok. A meghívottakból pedig az jön el, aki akar.

Mondjuk megértem, hogy balhés embert nem szívesen látnál az esküvődön.

De így látatlanban is nagyon nagyon sajnálom anyukádat, akit szemmel láthatóan kinéz a fél rokonság, köztük a saját szülei és a gyereke is, mert ki merészelt lépni a házasságából.

2016. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem szerint ha azért nem akarod meghívni anyukád új párját, mert nem tud viselkedni, erőszakos, ordenáré, stb., az teljesen érthető és jogod, jogotok van arra, hogy nyugodt és kulturált esküvőtök legyen bajkeverők nélkül.


Viszont ha csak azért szúr neked szemet az új pár, mert anyukád elvált a korábbi férjétől, aki aztán elhunyt (részvétem egyébként, ez tényleg szörnyű lehet neked, sajnos tapasztalatból mondom), ezek után pedig édesanyád nyitott újra a boldogságra és új párt talált, hát, ennyiért nem kéne őt büntetni. Nem kell, hogy élete végéig magányos legyen és a többi rokon emiatt kötözködjön vele. Ha nem akarnád, hogy a főasztalhoz üljön az új párja, akkor pl. csak a tanúk üljenek a főasztalnál és egyik szülő se, így nem is lenne feltűnő.


De ha az első verzióról van szó, hát akkor menjen a levesbe az új fickó, senkinek se fog hiányozni onnan!

2016. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszerűen nem hívnám meg, ha anyukám ezen megsértődik és nem jön el, az az ő szegénységi bizonyítványa nem az enyém. Mondom ezt úgy, hogy nálunk is folyamatos harc megy az esküvővel kapcsolatosan.
2016. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A ti esküvőtökre azt hívtok meg, akit akartok mindenfajta magyarázat nélkül. Ha eddig nem értette meg, fölösleges győzködni, csak mondd, hogy nem és kész. Ha kérdezi, miért nem, akkor mondd, hogy már elmondtad.
2016. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Én nem hívnám meg és kész.

Anyukádnak egy saját nevére szóló meghívót adnék és megmondanám neki négyszemközt, hogy a párját nem látjátok szívesen az általa is ismert okokból. Nem számoljátok a kajába és az ülésrendbe se, úgyhogy feleslegesen jönne, mert nem lesz számára hely fenntartva.

Ha nélküle nem akar jönni, akkor ő is maradjon otthon nyugodtan, ha számára fontosabb az új és problémás kapcsolata, mint a saját gyerekének az esküvője.

2016. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi kommenteket, 5-ös kommentelő örülök, hogy felhoztad egy kicsit a másik oldalt is, hogy lehet én gondolom rosszul. Ahogy elolvastam rájöttem, hogy azért egy kicsit közre játszik ez is, de tudatosan inkább félreteszem, hiszen ilyes fajta kicsinyes sértődés a részemről nem lehet gond. Ráadásul amikor apám elhunyt akkor egyáltalán nem haragudtam anyámra, idővel tudatosult bennem, hogy azért nézőpont kérdése, mi hogy történt.


Lényeg a lényeg, ma anyám közölte velem, hogy ha nem hívom meg a párját, akkor ő sem fog jönni, mert egyedül ő nem tud felvezetni Győrbe az esküvő helyszínére, mondtam neki, hogy jó akkor majd én felviszem kocsival, persze az sem volt neki jó, kicsit bunkó hangnemben közölte, hogy nem hiszi hogy én lemegyek érte majd kocsival. Plusz azért ne hívjam meg a párját, hogy ő is ott legyen. Egyből mondta is, hogy kérjem meg apám ágán lévő nagymamámat, ő majd az oltárhoz kisér, én fogtam magam és kiröhögtem, egyszerűen úgy viselkedik mint egy tinédzser, ezért olyan röhejes. Ő meg csak mondta mondta, én szépen elbúcsúztam tőle mosolyogva, "Szia Anya, majd erre még visszatérünk! :)". Aztán letettem a telefont. Megértem, hogy ős is ki áll a párja mellett, én is azt teszem, végülis, egész jó példát mutat.

2016. jan. 15. 14:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én az első vagyok. Nálunk is ugyanígy ment a lelki zsarolás az anyósom részéről, hogy ő akkor nem jön el ha a pasiját nem hívjuk meg, mi végülis ezért adtuk be a derekunkat, mert simán elképzeltük, hogy meg tudja ezt tenni a fiával, hogy akkor ő nem jön el. Egyébként azóta se tudom ezt neki megbocsátani. Érdekes, hogy inkább a pasijukat választják, mint a gyereküket.. nem is találok szavakat..
2016. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!