Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyetemi csoporttársat meghívn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetemi csoporttársat meghívnátok az esküvőtökre ebben az esetben? Hogy reagáljam le, ha ismét felhozza?

Figyelt kérdés

Júliusban lesz az esküvőnk a párommal, akiről a kérdésem szól, vele ősz óta vagyok jóban (vőlegényemet nem is ismeri). Nem mondanám barátnőnek, mert egyetemi témákon kívül nem beszélünk nagyon másról, maximum ha valamelyikünk tud valami pletykát iskolán belül, elmondjuk a másiknak, jegyzetet küldünk, de családi, párkapcsolati problémákat nem vele osztok meg. Kb kéthétben egyszer együtt ebédelünk, vagy megiszunk egy kávét óra után. De nekem ez még nem barátság, legjobb barátnőség főleg nem. Nekem van egy legjobb barátnőm, általános iskola óta szinte elválaszthatatlanok vagyunk, kulcsunk van a másikhoz, egymás családjaival is jóban vagyunk nagyon, bármit megosztok vele, szégyenérzet nélkül. Ilyen nekem egy barátság, nem olyan, hogy ha éppen van 20 percem, megiszunk egy kávét együtt.


Ezen a lányon érzem már az elejétől, hogy nagyon tapad, mert kb. kétnaponta megkérdezi, hogy ráérek-e, Budapesten vagyok-e, nincs-e kedvem valamit csinálni. Vizsgaidőszakom van, esküvőt szervezek, mellette építkezünk. Ezek mellett itt van a párom, a családom, barátaink. Van teendőm bőven, így általában ezek alól kibújok és nem nagyon ajánlok fel új időpontot, vagy hívom el valahová. De pl. ő karácsonykor is megkérdezte, hogy nincs-e kedvem átmenni hozzá vacsorázni, megnézni valamit... Mikor másnap írtam, hogy bocsi, de családoztunk, utána barátaink jöttek át, meg volt sértődve, hogy "gondolta, hogy úgysem megyek".

Tud az esküvőről, de meghívni nem gondoltam, hogy kellene. Így is sokan leszünk és olyanokat hívtunk meg, akik nagyon jó barátaink, felületes ismerősöket, látszatbarátokat nem szerettünk volna a meghívottak között. Erre ma megkérdezte, hogy majd ha lesz az esküvő, tudnék-e neki segíteni abban, hogy ő eljusson oda, mert hogy autója nincs, de közvetlenül semmi nem megy oda, macera lenne neki eljutni a helyszínre. Mondta, hogy nem akar harmadik kerék lenni nálunk a kocsiban, de ha mennek barátnőim, vagy szüleim, esetleg őket megkérdezném-e? Bennem ez így most realizálódott, hogy ő azt hiszi, meghívott vendég. Kellemetlen volt, hebegtem-habogtam csak, hogy persze, de még mi sem tudjuk pontosan, mikor megyünk, van addig még fél év stb. Tudom, hogy ott rögtön kellett volna szóljak, de teljesen lefagytam.

Kérdésem, hogy szerintetek mit csináljak most? Nem szeretném meghívni, mert szociálisan kínos sokszor, nem is érzem őt barátnőnek, akinek ott lenne a helye. Ráadásul rajtam kívül senkit sem ismer, még a szüleimet vagy a páromat sem.



2023. jan. 11. 14:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Megmomdod neki őszintén, hogy tartod barátnőnek így ne legyen szemtelen és hívassa meg magát.
2023. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Jesszum... gondolom teljesen egyedül van Pesten és pont beléd akart kapaszkodni...

Szerencse, hogy még ilyen sok idő van hátra az esküvőig. Addig építsd őt le szerintem, hagyd el ezeket a kávézásokat is, mindent. Sajnos nem érsz rá.

Ha felhozza az esküvőt, mondd, hogy végül úgy döntöttetek a pároddal, hogy csak a család vesz részt.

2023. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Gondoltam már erre is, vőlegényem ezt ősz óta mondja, mert neki sokat panaszkodom, hogy mennyiszer hív ide-oda, találkozni akar, mit mondjak neki, miért nem érek rá stb. De közben tudom, hogy nincsenek nagyon barátai, barátnői, az apukájával tartja a családjából csak a kapcsolatot. Mondta is nekem nemrég, hogy évek óta pszichológushoz jár és még így sem tud nagyon barátkozni, meg hogy ő csak a kutyája miatt nem ölte még meg magát... Szóval ezek után nem tudom, hogy álljak elé, és mondjam meg, hogy amíg ő engem kb. ilyen legjobb barátnő kategóriában tart, én maximum egyetemi havernak gondolom magunkat.
2023. jan. 11. 14:48
 4/30 anonim ***** válasza:
21%

Ezért nem haverkodom senkivel. Vannak a barátaim és a családom, és vannak vad idegen emberek.

En nem találkozom kéthetente olyannal, akivel csak max két szót tudok váltani. Az ok lenne, ha néha küldtök egymásnak jegyzetet, de minek ehhez kávézni vagy néhány perc chatelesnel többet szánni a másikra ha ennyire nem érdekel?

2023. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Mert mikor elkapott órák után a folyosón, hogy jaj ráérek-e, hirtelen nem tudtam mit kitalálni, miért nem érek rá. Aztán úgy voltam vele, hogy azt a 20 percet rááldozom, pár hétig utána nyugi lesz megint.
2023. jan. 11. 14:53
 6/30 anonim ***** válasza:
58%
Jézus de undorító vagy. Vállald fel a konfliktust és mond a szemébe, hogy te nem akarsz vele barátkozni, nem akarsz vele időt tölteni és nincs meghívva az esküvőre. Ne hitegesd már szerencsétlent. Jópofizol a képébe, közben meg lenézed és kibeszéled idegeneknek.
2023. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Ez nem lenézés. De nem gondolom, hogy világraszóló barátság lenne közöttünk, mert néha együtt kávézunk.

Tanácsot szerettem volna, elég nehezen menne, ha nem írnám le a szituációt pontosan! :)

2023. jan. 11. 15:09
 8/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell vele elmenni találkozni, ha nem akarsz. Megmondod, hogy nem szeretnél és ennyi. Szegény próbál barátkozni, amit oké, hogy te nem akarsz, de ezt nem közlöd vele megfelelően. Párkapcsolatban is ilyen jól kommunikálsz?
2023. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Nos ő meg nyilvánvalóan azt hiszi, hogy barátok vagytok. Ha összeszorított foggal bazsalyogsz vele és úgy teszel, mintha barátnők lennétek, akkor mégis honnan kellene tudnia, hogy te nem tartod őt a barátnődnek? Bocs, de ha azt hiszi, hogy meg van hívva az esküvőre, akkor nyilván nem csak egyetemi dolgokról meg jegyzetekről beszélgettek. Nem vagy vele őszinte, nem vagy vele egyenes és még mindig nem akarod megmondani neki szemtől szemben az igazat, mert... Miért is? Nyilván haragudni fog, senkinek nem esik jól, ha hülyítik. De utána nem kellene 20 percet sem rááldoznod. Szóval hajrá az őszinteséggel!
2023. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
78%
Rád akaszkodott, mert megérezte, hogy egy nyuszi vagy, rád lehet csimpaszkodni. Azért nincsenek barátai, mert ilyen. Szedd össze magad és viselkedj felnőtt módra. Ha nem akarsz vele találkozni, akkor azt mondd, ne hebegj-habogj. Rettegsz, hogy megbántod, miért? Ő nem retteg, hogy teher neked. Hadd sértődjön meg, épp ideje.
2023. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!