Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hozzámennétek valakihez, akit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hozzámennétek valakihez, akit nagyon szerettek, évek óta együtt vagytok, de esküvőszervezés közben kibújik a szög a zsákból, hogy mégsem szeretne 1 gyereket sem?

Figyelt kérdés

S bár te sem tudod elképzelni magad (egyenlőre) szülőként, de azáltal, hogy a másik fél ezt kijelenti, úgy érzed, mintha ténylegesen áldozatot kellene hoznod, hogy vagy Ő, vagy egy meg nem született gyerek, akire még lehet te sem állsz készen?


Változhat a véleménye az évek során? Vagy aki ezt kijelenti, az tartja is magát hozzá?


Hozzátenném természetesen beszélgettünk a gyerek témáról korábban is az évek során, és teljesen úgy jött le számomra, hogy szeretne egyet.. ezért állok most itt értetlenül és tehetetlenül szinte az oltár előtt egy ilyen teherrel, amit most muszáj voltam kiírni magamból..


Valakivel hasonló történt-e? S annak mi lett a kimenetele?

Köszi az értelmes és segítő jellegű válaszokat, tanácsokat.



2023. febr. 13. 11:39
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy mennék hozzá valakihez, akivel a közös jövőkép szempontjából legmeghatározóbb kérdésben ellentétes az elképzelésünk.
2023. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
58%

Hozzámennék, mert én sem vágyom annyira a gyerekre.

DE ez ÉN vagyok. Ha te nem tudod gyerek nélkül elképzelni az életedet, akkor inkább hanyagoljátok egymást.

2023. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
11%
Lehet csak nem lát olyan nőnek aki képes az ezekkel járó feladatokat elvegezni.
2023. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
40%

20: "Te néha felhoztad, beszéltél arról, hogy mi van, ha lesz majd gyerek, amire ő helyeselt és nem mondta meg neked, hogy jelenleg ebben nem gondolkodik."


Hát pedig ezt én is úgy venném, hogy neki ugyanolyan egyértelmű, hogy legyen gyerekünk, mint nekem.


Ahogy így végiggondolom, mi sem beszéltük meg direktben, hogy akarunk-e gyereket, mert olyan természetes volt mindkettőnknek. Mivel már nem voltunk fiatalok mikor összekerültünk, inkább arról beszélgettünk, hogy ha nem jön össze magától, mibe mennénk bele, mibe nem, örökbefogadás szóba jöhetne-e stb. Ha utána azt mondta volna a feleségem, hogy ő ELEVE nem akart gyereket, hát én is azt mondtam volna, hogy átvert.

2023. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
33%

Én csak azt tudom mondani neked kérdező, hogy nagyon gondold át. Nincs garancia se arra, hogy meggondolja magát és mégis akar gyereket, se arra, hogy egész életében nem akar majd. Az is lehet, "becsúszik" a baba, és lehet minta apa lesz, lehet lelép, és jobban fogsz szenvedni évekig, mint valaha, de az is lehet, megkönnyebbülsz miután lelép... Az élet kiszámíthatatlan... De az biztos, a sikeres házasság alapja, hogy minimum a gyerekvállalásban egyetértetek.

Én is idén házasodom, 27/N

2023. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
61%

A 20-as csak a saját véleményét írta, hogy SZERINTE hogy történhetett, valójában pedig fogalmunk sincs, hogy erről van-e szó. Az sokkal gyanúsabb számomra, hogy azt írja a kérdező: “és teljesen úgy jött le számomra, hogy szeretne egyet”.

Úgy jött le?? Ha valóban normálisan beszéltek volna a témáról, akkor nem “úgy jött volna le”, hanem pontosan tisztában lenne azzal, hogy akar-e a párja gyereket avagy sem.

De hozzáteszem, hogyha évekkel ezelőtt azt is mondta volna, hogy akar, az nem jelenti azt, hogy mára nem gondolhatta meg magát. Amit egyébként közölt is a kérdezővel, nem pedig akkor állt vele elő, miután összeházasodtak és amikor ott tartottak volna, hogy legyen gyerek. Ettől még nem átverte a kérdezőt, akkor x éve úgy érezte akar, most meg úgy érzi nem akar. Mindenki változhat, ez már csak ilyen.

Ha fordított lenne a helyzet és a kérdező arról panaszkodna, hogy átverte a leendő házastársa, mert mégis akar gyereket, pedig azt beszélték meg, hogy nem akarnak, jönne egyből a melldöngetés, hogy nem is vert át, nem tudhatta előre, meggondolta magát, bárkivel előfordulhat, emberek vagyunk ésatöbbi.

2023. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
88%

20-as vagyok.

24-es, ez nem egyértelmű mindenkinek. Az, hogy nektek az volt, az egy dolog. De ha csak itt olvasgatsz, akkor láthatod, hogy mennyi nő akar eljegyzést, esküvőt és gyereket mire kiderül, hogy a másik meg nem akar ilyesmit. Évekig várnak, mert képtelenek egymással kommunikálni és megmondani egymásnak, hogy figyelj már Ödönke, én gyereket akarok. Nekem nagyon az a gyanúm, hogy a kérdező csak célozgatott, körbe írta, de egyenesen nem kérdezett rá a párjánál. A férfiak meg olyan faék egyszerűek, hogy nekik nem esik le és rakják össze ezeket. Sokkal egyszerűbben működnek, mint mi. Ők nem kombinálnak meg gondolnak túl dolgokat. Tudod, néma gyereknek anyja se...

Én szerintem - leírás alapján - ez történhetett a kérdezőnél. Nincs köztük minőségi kommunikáció és egymás mellett elbeszélnek.

2023. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "úgy jött le"? Mit mondott, akar vagy sem?
2023. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
5%
Hozzámennék. Csak azért , hogy a Facebookon jól mutasson. Ja és azért is , hogy az összes barátnőm pukkadjon meg az írigységtől.
2023. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
70%
Én egész biztosan nem mennék hozzá, és k...a dühös lennék rá, hogy ezt a kérdést az esküvő előtt böki ki, miután elpazaroltam rá sok évet az életemből.
2023. febr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!