Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki kísérjen az anyakönyvvezető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki kísérjen az anyakönyvvezető elé?

Figyelt kérdés
Nyáron lesz az esküvőnk. Édesapám már nem él, anyukámnak van egy másik férje. Anyu jelezte, hogy a férjét kellene megkérjem, hogy kísérjen be. Szerinte ez így illene. Igazából senki más nem tudna kísérni, mert aki még szóba jöhetne, ő tanú lesz. Azt gondoltam, egyedül vonulok be, a párom már ott fog bent várni. De tartok tőle, hogy így ciki lesz, meg attól, hogy sértődés lesz anyuék részéről. Viszont annyira nagyon nem érzem közel magam anyu férjéhez, hogy ő kísérjen. De kibírnám végül is. Ti mit tennétek?
2023. márc. 27. 03:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Ugye megvan, hogy ez a kísérés arról szól, hogy az egyik férfi (apád) át ad egy másik férfinek(vőlegény) mint egy tulajdont?

Tényleg szükség van erre?

Én esküvőmön szándékosan nem volt ilyen, mivel ez egy patriarchális hagyomány.

2023. márc. 27. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
6%
Nekem nem lenne tanum.
2023. márc. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem tanum🤦🏻‍♀️bocs.

Nem kellene bekisérni.

2023. márc. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem kísért be senki, de voltam olyan esküvőn ahol a pár együtt vonult be 🤷🏼‍♀️. A polgári szertartásnál kb bármit lehet, nincs formai megkötése, csak maga a szöveg amit elmond, elkell hangzania a 2 igen-nek, aláírás és ennyi. A többit úgy csináljátok ahogy akarjátok. Ha nagyon úgy van az egész bevonulósdit is kihagyhatod.
2023. márc. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Anyu férje
2023. márc. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Én mentem magamtól, egyedül, apám nem akart kísérni, fel sem ajánlotta, beült a padba és nézett ádázul a papra.
2023. márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy gondoltam, egyedül sem tévedek el az ajtó és az asztal között, és sikerült is odaérnem kísérő nélkül.

Neked azt kellene eldöntened, ha kísérővel szeretnél bemenni, hogy miért lenne fontosabb a TE esküvőd napján anyukád férje, mint te magad... Te úgy érzed, hogy nem ő erre a megfelelő személy, akkor a válasz nem.

2023. márc. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Bekísérhet anyukád is, besétálhatsz egyedül, vagy a vőlegényeddel együtt. Mindhárom verzió elő szokott fordulni esküvőkön, és egyik sem ciki egyáltalán. Ki is hagyhatjátok a bevonulást, ha kisebb esküvőről van szó. Nagyobb létszámnál azért nem javasolnám, mert sok idő mire az egész násznép helyet foglal, és könnyebb a párnak, ha ezt nem kell a figyelem középpontjában állva megvárniuk.
2023. márc. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam, hogy anyám férje kísérjen be, nekem nem ő az apám, nem áll közel hozzám, meg semmi... én úgy voltam vele, hogy vagy apám (aki már meghalt) vagy senki, mivel egyetlen férfirokon sem állt olyan közel hozzám (meg női sem). Szóval mi a most már férjemmel együtt vonultunk be.

Nem kell olyannal bevonulnod, akit nem szeretnél. A ti esküvőtök. Ha szorongasz, meg egyedül nem akarsz, vagy félsz, hogy cseszegetnek miatta, akkor szerintem a pároddal való bevonulás egy tökéletes áthidaló megoldás. De egész nyugodtan mehetsz egyedül is, vagy kísérhet anyukád.

2023. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád is bekísérhet.
2023. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!