Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe került a fotós,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe került a fotós, videós a nagy napon?

Figyelt kérdés
Nézegetem az árakat meg a tartalmukat. De, nem is tudom. Van hogy 3 eseményt 150 képből el akarnak intézni. Van olyan, aki 2 óra rendelkezésre állásnál 500 képet ad. Van hogy 8 órás videós 4-5 perces highlight videót ad "kézhez". De mit csinál abban a 8 órában? A nyers videót miért nem tartalmazza a csomag, vagy az 1-2 órás videót? Egyáltalán mit csinálnak a szolgáltatók az elkészült videókkal és fotókkal, amit nem adnak át?

2023. ápr. 7. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Fotós vagyok. Átlag 600-800 képet szoktam átadni, ehhez ketten átlag négyezer képet készítünk egy esküvőn. Áraimat tekintve a felső-közép kategóriába sorolom magam, a nyolc órás legkisebb csomagom kicsivel négyszázezer forint felett van.


A filmes kollégák általában ahhoz a néhány perces highlights filmhez 10-12 órát forgatnak és ahogy én is kiválogatom a fotók közül a legjobbakat és egy emészthető de mégis egységes formátumban igyekszem átadni a legjobb pillanatokat, a highlights film is erről szól.

2023. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Az lemaradt, hogy míg fotós kollégából rengeteg a tehetséges, valahogy filmesből kevés a jó, Nekem szakmabeliként Ő a kedvenc:

[link]

2023. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A vállalható fotósok kb. háromszázezer forintnál kezdődnek, az országos átlag kb. 350.000Ft a legfrissebb felmérések szerint, cinematográfusok tapasztalataim szerint valamivel drágábbak, a kettő együtt egymillió környéke ha mindkettőből magasabb kategóriát képviselő szolgáltatót szeretnél.
2023. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a mondás tartja, a kevesebb olykor több. 150, pláne többszáz képet soha nem fog senki végignézni egy esküvőről, ahogy több órás videókat sem fog senki végignézni. Főleg mivel a nagy napotok nem egy Marvel film, vagy Agatha Christie rejtély, aminek a fordulatai folyamatosan fenntartják az érdeklődést. Itt mindenki tudja mi lesz a sztori vége, extrém hosszú felvétel mindenkit untatna. A lényeget kell csak megmutatni fogyasztható terjedelemben.


Hogy mit csinálnak egész nap? Téged követnek és azon dolgoznak, hogy a lehet legjobb mozzanatokat kapják el a napodból, hogy semmi olyanról ne maradjanak le, ami aztán hiányozna az anyagból. De ez nem jelentő azt, hogy minden pillanatnak bele kell kerülnie, mert a végső anyagban nem minden pillanatnak van helye.


Az esküvői fotó és video esemény dokumentációs műfaj, a hangulatot, érzéseket kell átadnia és kb. 20 kulcs mozzanatot megörökíteni a nagy napból a teljesség igénye nélkül a készülődéstől az örömszülők és az ifjú pár érzelmein át, a gyűrűhúzáson, hitvesi csókon és tortavágáson keresztül a menyasszonytáncig.

A fotósok és a videósok nagyon sok mindent megörökítenek, több ezer képet készítenek, de nem mindegyik egyformán alkalmas arra, hogy elmeséljék a történetet. Azért készül sokkal több, hogy legyen miből kiválogatniuk azt a mennyiséget, ami végül fogyasztható, de jól elmeséli a nagy napotok történetét. Amiket nem adnak át, azok közt valószínűleg sok a technikai hibás, mert előfordul, hogy nem éles, vagy belelépett valaki, ezért nem látszik az arcod, csak valaki háta, te pont elfordultál, ezért csak a tarkód van rajta az arcod helyett. Valószínűleg van benne egy rakás elfogadható kép is, de amiknél van jobb is a teljes anyagban, abból a kevésbé jó nem kell bele.

Ugyanúgy, ahogy az író is sok fél mondatot leír, de aztán máshogyan újraírja, mert máshogyan jobban meg tudja fogalmazni a mondanivalóját. Az anyakönyvvezető beszédéből sem kapod meg a rosszul megírt változatokat, a vőfély sem mondja el a korábbi nyelvbotlásait, a zenekar sem a hangolással szórakoztatja a násznépet és nem a félig begyakorolt nótákat adja elő, hanem amiket már megtanultak.

A fotós és videós is kiválogatja a felvételei közül azokat, amik a legjobban sikerültek és amik a legjobban visszaadják a nap legfontosabb, legérdekesebb mozzanatait, a legjobb minőségben, de még fogyasztható mennyiségben, hogy ne legyen akkora esélyed ráunni a megnézésére.

2023. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a legkisebb csomag tartalmaz 150-180 képet, de ez csak a szertartás-csoportkép és aznapi kreatív, kb 3 óra rendelkezésre állással.

Teljes napos esküvőn 300-350 képet adok át, vagyis ennyit írtam a csomagba, de ha 380 lesz amire azt mondom, hogy "na, ezt nem fogom kukázni" akkor annyit. Én mindig azt hiszem, hogy olcsó vagyok, férjem is csesztet vele, hogy túl olcsón vállalom, de aztán mikor látom, hogy csoportokban 150e-ért keresnek teljes napra fotóst és 2 óra alatt 20an jelentkeznek, akkor nem igazán értem, hogy honnan van a 300-350ezres átlagár (és ez olyan csoportban is, ahol vállalkozónak kell lenni ahhoz, hogy szolgáltatóként ajánlhasd magadat).


Amit én csinálok ezért a pénzért: előtte nap időben lefekszem, reggel időben kelek, megyek a fodrászhoz-sminkeshez már 8-ra, 10-re, mindegy, amikorra megy a menyasszony. Onnan szinte végig mellette vagyok, kivétel míg a vőlegény készülődését fotózom. Családi pillanatképek a készülődésről, első pillantás, kreatív fotók (ha szerencsém van, akkor ez a szertartás után van), szertartás(ok), csoportképek, menet fotózása, előbb oda kell érjek az étterembe mint a család előtt, hogy az érintetlen dekort meg tudjam örökíteni - ha van lehetőség, a délelőtt folyamán már elmegyek, ha nincs, akkor csoportképek után nagyon gyorsba. Megérkezés, első tánc, pillanatképek, vacsi a CM-el vőféllyel kísérve, tánc, beszélgetés, gyertyafény keringő, menyecsketánc. Na, így hirtelen ennyi, amit AZNAP csinálok. Aztán hazavezetek, ha emberi messzeségben van a mulatság, hogy ne legyen plusz költség a párnak a szállás. Általában hajnali 1-ig maradok.

Ahogy hazaérek, másolom két külön külső vinyóra a fotókat, utána fekszem csak le. Rámegy 1-2 nap a használhatatlan képek válogatására, majd azok szűrésére, és még azutáni válogatásra, hogy valóban csak az igazán szép képeket adhassam át. Aztán kezdődik az utómunka, 1-1,5 hét, fotókönyv szerkesztése, megrendelése, majd ha kész, akkor a köny+pendrive átadása plusz mellé digitális galéria biztosítása.



A te példádra azt mondom, aki 2 óra alatt csinál 500 képet, az valszeg nyomogatja a gombot, rádobja mindre ugyan azt a presetet és megkapod 120e-ért.

2023. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#5: Abban az átlagárban benne vannak az olcsók akik az árral versenyeznek, mert másuk nincs és benne vannak az abszolút high-end (ár)kategóriás szolgáltatók akiknél bőven egymillió forint felett van a szolgáltatás ára.


Az alapján amit leírtál, valószínűsítem, hogy igényes vagy a munkádra és ez már önmagában kiemel az olcsó kategóriából (versenyezhetsz a szolgáltatásod igényességével, minőségével) így vélhetően tényleg olcsó vagy ahhoz képest amit nyújtasz.


Egy dolgot tudomásul kell venni: van egy határ ami alatt már bőven a nyújtott szolgáltatás minőségének rovására megy az, hogy az adott szolgáltató jóval kevesebbet kér mint egy másik. Ez jelenthet számtalan fontos vagy kevésbé fontos részletet, lehet, hogy a felszerelése olcsóbb, lehet, hogy nem tárolja tovább/több helyen a képeket, lehet, hogy nem adózik (nem lennék annak a párnak a helyében akinek a képeivel együtt foglalja le a NAV az adott fotós felszerelését még az átadás előtt), lehet, hogy jóval kevesebb képet ad át és így kevesebb az utómunka, lehet, hogy kevesebb időt tölt az utómunkával, lehet, hogy egyedül dolgozik és lehetne sorolni ezeket a végtelenségig. Ezek egy része nem ütközik ki soha, egy része csak akkor ütközik ki ha baj van, egy része pedig már az adott fotós portfoliójában is meglátszik, ha hozzáértő szemekkel nézi valaki. Egy dolog viszont biztos: csodák nincsenek. Aki 300.000 Ft alatt fényképez egész napos esküvőt (nyolc óra vagy hosszabb rendelkezésreállás már egész naposnak tekinthető), azzal valami nem kerek. Vagy megfelelő és redundáns felszerelése, vagy azt használni képes szakmai tudása és látásmódja, vagy megfelelő vállalkozói háttere és ezáltal számonkérhetősége nincs, vagy nyeresége.


Én pont a napokban számoltam, miután a fodrászom 18 perc alatt nyírt meg és hatezer forintot kért érte és aztán láttam, hogy az autószerelőmnél huszonhatezer forint az óradíj, hogy miután nekem egy esküvővel (árajánlatírás, konzultációk, jegyes fotózás, külön napos kreatív fotózás, aznapi fotózás, utómunka) száz-százhúsz óra munkám van, az én óradíjam a közepes hatszázezer forintos csomagomnál kb. hatezer forint, bruttóban. Ebből adózom, kifieztem a másodfotóst, költök felszerelésre, adózom stb... :D

2023. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egy ilyen videó mennyibe kerülne nektek, videósok, fotósok ?


https://www.youtube.com/watch?v=aFGRLHo-Og4

2023. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#7: Mondjuk ez szerintem nem jó példa, ezer sebből vérzik. Ez nem esküvői film, ez egy viideó.
2023. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Jó,de mennyibe kerülhet ?
2023. ápr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A videósok olcsóbbak mint a filmkészítők, szerintem ilyet reálisan már háromszázezer forint körül/alatt is találsz aki készít ezen a színvonalon.
2023. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!