Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Min lehet spórolni egy esküvőn?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Min lehet spórolni egy esküvőn?

Figyelt kérdés

40 fős esküvő. Ami nekem eszembe jutott:


-Szállás nincs, mindenki a közelben lakik (átlagosan 30 perc kocsival) vagy meg tudja oldani az ott alvást, egy pár van akik messzebbről jönnek, ők kifizetik maguknak, mi is így fogjuk az ő esküvőjükön.

-Tánctanár nem kell, mi betanulunk Youtube-ról egy táncot.

-Esküvői ruhát a lehető legolcsóbban szerezném be.

-Szolgáltatók közül csak fotós és DJ lesz, illetve még a ceremóniamesteren gondolkozom, hogy rajta spóroljunk-e, ezt nem tudtam még eldönteni.

-Köszönő ajándék nem lesz.

-Csak alap dekoráció.

-Cipők lehetnek kínaiból is, illetve a menyecske ruhám nem kimondottan menyecske ruha hanem egyszerű nyári ruha amit 7 ezerért vettem.


Nektek van még ötletetek? Ti min tudtatok spórolni?


Tudom, hogy a legegyszerűbb megoldás a két tanúval hétköznap, de mi ennél nagyobbat szeretnénk :D Csak nem vagyunk annak a híve, hogy egy napért kiadjunk 5 millió forintot.


2023. máj. 12. 07:54
1 2 3
 1/30 Noren1989 ***** válasza:
72%
A legegyszerűbb, ha nem hàzasodol.
2023. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Ez a táncikálás kva unalmas. Kb. lesz 5 ember akit érdekel, ebből is 3 röhög magában. Nem is értem minek kell ez.
2023. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
67%

Ha a nászútra spórolnál, akkor elég lenne egy polgári esküvő talán.


De ez kettőtök - illetve az örömszülők - anyagi megtakarításától is függ. Valahogy majd csak beosztjátok...

2023. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Lényeg az, hogy inkább magadon spórolj, mint a vendégen. Egyszer voltam olyan esküvőn, ahol nem volt rendes kaja, na azon kiakadtam, pedig nem vagyok konzervatív típus. Csak átutaztam érte a fél országot, direkt nem nagyon ettem, és konkrétan éhes maradtam.

Viszont a menyasszonyi ruha nagyon flancos volt cserébe.


Én fordítva inkább magamra nem költenék annyit (nem kell drága ruha, nekem fehér se kéne, csak valami alkalmi). Nem kell menyasszonyi haj, elég sima fodrász előtte, esetleg sminkessel smink.

A szálláson spórolás se a legjobb, én foglalnék. Annyi embert hívnék meg, akinek ki tudom fizetni a költségeit.


Tudod, kicsit cikin jön ki, mikor a vendég érzi, hogy rajta megy a spórolás, de a nászajándékot mindenki nagyon szívesen elfogadja.

2023. máj. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk tavaly volt esküvőnk. Szállás nálunk se kellett csak egy párnak, mert Angliából jöttek haza, de azt elintéztük. Az eksüvő helyszínén szobát is lehetett bérelni, nem is volt sok, talán 12ezer egy éjszakára.


Tánc nem volt, én egyébként is elefántlábú vagyok ilyen téren, a feleségem se épp a táncos típus, szóval ezt kihagytuk.


Menyasszonyi ruhát vettünk, mert legolcsóbb bérlés is 150 lett volna, a ruha meg 80 volt asszem, méretre igazítással, plusz fátyol, cipő, nekem öltöny stb. Összesen olyan 220 körülre jöttünk ki a ruhákkal meg egyebekkel.


24-en voltunk, a kaja terembérléssel együtt olyan 270 volt. Plusz 70 körül a torta, de rengeteg kaja meg torta megmaradt, úgy hogy nem győztük dobozolni a végén. :D De inkább legyen, mint ne. A teremdíszítés, menyasszonyi csokor, autóra koszorú összesen olyan 80 körül volt. Plusz a fotós is asszem ennyi volt. DJ-t kihagytuk, nem éreztük, hogy szükség lenne rá. Egyik család se az a kifejezetten táncos lábú.


Ezen felül amit az állambácsinak kellett fizetni, de arra pontosan nem emlékszek mennyi volt, de szerintem max 50. Engedélyek, külső helyszínre anyakönyvvezető...


Volt köszöntő ajándék, de csak ilyen üvegcsék megtöltve cukorkával, felcímkézve. Meg ugye a meghívók. De ez összesen 10-15 ezer volt talán.


Most hogy így összeszámolom olyan 800 körül volt, szóval nem is volt annyira olcsó, mint gondoltam. De mivel nem egyetlen nap alatt fizettünk ki mindent, így annyira nem volt megterhelő.

2023. máj. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
A tánc szerintem is uncsi, nyugodtan ki lehet hagyni. Én tuti nem fogok az enyémen.
2023. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
16%

Oké a szállás nálatok nem játszik, de én ki nem fizetném senkinek az ottalvását. Meg van hívva, aztán intézze maga hogy postafordultával hazanennek kocsival. Nehogy már ne tudjon valaki kiköhögni 40 rongyot egy szobáért egy éjszakára.


Ceremóniamester: lehet hogy az se kell, ha van a vendégek közt humormester aki imádja vinni a szót.

Nálunk nem volt se dj, semmi, zene volt, meg mindenki beszélgetett stb.

Igenis magadra kólts, kit érdekelnek a vendégek. Azoknak úgyse fog megfelelni semmi. Belekötnek mindenbe, kajába, tortába. Csak ingyen vedelni zabálni mennek. Snassz menü, lakjanak jól azért azt'annyi.

2023. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
59%

Nehogy felkérjétek a humorherold nagybácsit hogy spóroljatok a ceremóniamesteren... nagyon kínos lesz.

Nekünk vőfély volt, nem ceremóniamester, 50 fős lagzink volt tavaly. Nagyon örülök,hogy megbíztuk, szépen vitte az eseményeket, tartotta a menetrendet - nem volt se menyecsketánc, se hülye játékok, mégis gyönyörűen levezényelte az egészet. Nem volt se sok, se kevés. Mondott pár szép vagy vicces verset, rigmust, amivel pl felmentünk az anyakönyvvezetőhöz vagy felkonferálta a kaját. Gardírozta a vendégeket. Nagyon hasznos volt a munkája.


Ezt Jancsi bácsi nem tudná.

2023. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

8-as vagyok: még annyit, hogy én otthonra és lagziba is úgy hívok vendégeket, hogy jól érezzék magukat. De, legyen jó a kaja, a hangulat, érezzék jól magukat, nevessenek, táncoljanak, legyen finom a hús és a süti is, legyen elég ital.

Akit nem érdekel, hogy a vendége hogy érzi magát, az maradjon otthon, nézzen tévét és ne hívjon meg senkit, aki majd időt, pénzt, energiát áldoz őrá és csúnyán csalódni fog.

2023. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Táncnak nem keringőt gondoltunk, hanem egy kicsit pörgősebb számra elindítjuk a táncot, de betanulunk koreográfiát is, hogy ne nézzen ki hülyén. Azt a 3 percet kibírják unatkozva :D
2023. máj. 12. 10:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!