Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői sminketek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői sminketek mennyire volt tartós?

Figyelt kérdés

Nekem most szombaton lesz az esküvőn. Az ötlet hirtelen jött, s polgárinak indult. Sajnos anyagiak miatt nagy esküvő nem biztos, hogy lesz, így egy kicsit nagyobbra sikerült. Persze szűk családi kör, s nem lesz nagy mulatság (baba miatt). S újpesten nem vagyok járatos. Ahol voltam sminkesnl, ott nincs lehetőség próbasminkre, mert állítólag jó minőségű termékei vannak. Mivel a recepciós félre tájékoztatott, így olcsóbban elvállalt, próbasminkkel együtt. Csak a polg.mesteri hivatalban a rendezvény szervezőnél felhozódott a smink, s Ő mondta, h meg lehetne csinálni tartósból is. Én mikor vízállót kértem, mondta a csaj, nincs rá lehetőség, mert az nagyon erős lenne. S mivel kismama vagyok, nekem a halványabbat képzeli el. A sminkkel azon kívül semmi bajom, csak a rúzs kb. 10-15 perc alatt lejött, mintha nem is lett volna rajtam. A próbasminknl én rákérdeztem, mondta hogy lejön, na de ilyen gyorsan? Egy esküvői sminknél? Igaz kölcsön adja a rúzst, s ráérek hétfőn visszavinni. De most 10 percenként rúzsozzam magam? Ti hogy oldottátok meg? Kinek higgyek? Járt így valaki? Másnak is ilyen hamar lejött s utána kellett rúzsoznia az esküvőjén? Vagy kitartott végig? Időm nem sok van újra, anyagiak is szűkösek lettek, mert közben letört elől a fogam s elég szép nagy összeget kellett fizetnem a fogorvosnak, h legkésőbb péntekre, esküvő előtti napon kész legyen a polcelán fogam. Máshogy nem lehetett megoldani sajnos, mert tömést nem merte bevállalni, s nem is lehetett m oldalt tört le, s ráadásul előtte 2 héttel volt tömve, s annyit mondott az nekik drága mulatság lenne ha 2 hetenként betömné, s a sarkával nem tud mit kezdeni.

Persze a rend. szervező se ajánlotta, ha már kifizettem a próbasminket új keresését. Csak azért lennék rá kiváncsi, mert ha tartós a smink másnál, akkor beszélnék vele, hogy ha nem is vízállót tesz fel, akkor legalább tartósabb legyen valamivel.

A sminkem amúgy alkalminak indult, de szólt, hogy az nagyon erős, s kismamának nem áll jól. 6000 lett volna, így nappalit tett fel, de hozzátette, hogy nem egyszer, hanem mivel többször ment át rajta, így a nappali s alklami smink keveréke került rám, s esküvőn is az fog. S azért 4500at kell fizetnem, plusz a próbasmink volt 4200, s ajándék szemöldök szedést s festést kapok. Bár a festést lehet visszamondom, mert egy kismama vagyok, nem tudom mennyire ártalmas. 2. Még sosem festettem, így nem biztos h tetszene.


2010. okt. 11. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem...én is kismamaként mentem férjez,a sminkem nem volt durva,ettől függetlenül még másnap este is tökéletes volt.Különben szokás odaadni a rúzst,hogy javítani tudd,ha lekopok(én is megkaptam).A tartósság nem egyenlő az erős,durva sminkkel!
2010. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem leginkább a rúzsom kopott le, a púder szerencsére maradt. Neked a rúzs meddig tartott? Leginkább ez érdekelne? S más válaszokat is várnék.
2010. okt. 11. 12:50
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szintén Újpesten csináltattam annak idején a sminkem, és utána mentem fodrászhoz. Már amikor a fodrásztól jöttem ki, egy deka rúzs nem volt rajtam.

Szóval egyáltalán nem volt tartós. :S

2010. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó te hogy oldottad meg? Folyton rúzsoztad magad? Nekem csak ez az ötletem támadt eddig. Én fodrász után megyek sminkeshez, erre gondoltam. Csak elég sok időm lesz még az esküvőhöz smink után, mert 7-re megyek fodrászhoz, s ő mondta, h legkésőbb 9-negyed 10-re kérjek sminkesnél időpontot, mert az is eltart 1-2 órát, s nem lesz időm. Délben lesz az esküvőm. S miután kértem időpontot, beszélgettünk a sminkessel, s mondta, hogy olyan hamar kész lesz mint a próbasmink (20 perc). S addig még enni is szeretnék. Szóval lehet 10-re kész leszek s az esküvőm 12 kor lesz.
2010. okt. 11. 12:55
 5/16 anonim ***** válasza:

Másnap este? Ezt nem értem... Nem szoktál mosakodni? :)


Kérdező... egy dolog jól jegyezz meg: ez a te esküvőd, nem a sminkesé és nem a rend. szervezőé...!! (Mellesleg miért kellett rend.szervező, ha nincs sok pénzetek... költöttétek volna el magatokra a díját, de mindegy. Nekünk 50 fős lagzi volt, és minden mi szerveztünk, magunk. Sokkal olcsóbbra jött ki, a munka meg nem volt jelentősen több. És legalább olyan lett, amilyen akartunk.)

Ha lesz profi fotós, neki szüksége lesz arra, hogy normálisan (erősen!) legyél sminkelve, különben semmi nem fog látszódni a fotón. Ráadásul a reggel még erősnek tűnő sminket délre beszívja a bőrőd, halványul. Ha eredetileg is halvány lesz, nem marad semmi.

És igen, a smink tartós, a rúzsok nem. Azt utána kell kenni. A sminkes megcsinálja kontúrceruzával stb., te meg időnként utána kened. Nem 10 percenként, de fotózás és a szertartások előtt és vacsi után mindenképp. (Én saját rúzst használtam.)

A smink tartós, ha jó az anyag, de mindenképpen kell rá fixáló. Valami spray volt, mint a hajlakk. Attól lett tartós.

2010. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

20 perc?!

Kérdező, ugye nem hiszed el, hogy 20 perc alatt lehet profi, tartós alkalmi sminket csinálni?!

Szerintem gyorsan keress egy másik sminkest...

Nekem 1 órán keresztül tartott a smink, és 2 és fél óra volt a fodrász (a konttyal), és igen, előbb a fodrász, utána a sminkes.


Olyat egyél, ami nem keni el nagyon a sminkeket. Én vislit ettem kenyérrel, mindegyik fel volt szelve kis falatokra (a kenyér is, héj nélkül), villával raktam a számba, úgy, hogy ne érjen a rúzsomhoz. Szívószállal ittam.

2010. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Még indulás előtt kirúzsoztam magam, utána már inkább nem foglalkoztam a dologgal. A fotókon is már rúzs nélkül vagyok, mert mire kezdődött az egész már akkor nem volt rajtam semmi.
2010. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A rendezvény szervezőhöz az anyakönyvezető küldött, mi se terveztük, de nekünk az anyaknyvezető mondta, hogy szóljunk be a rendezvényszervezőhőz, hogy mikor lesz az esküvő, mert ő tartja fennt, hogy mikor ki kerüljön sorra, s azt nem lehetett állítólag kihagyni. Kiakartam hagyni, de párom szólt, h nem hiába küldtek oda minket, mert párom szerint itt pesten (én vidéki vagyok) így működnek a dolgok, a rendezvényszervező intézi, hogy mikor mehetünk be a terembe, mert előttünk s utánunk is lesznek párok. Hát ezért. De csak a zenét s fényképészt fizetjük ki, meg a díj amit utólag közöltek velünk. Se vers se pezsgőt, semmi más pluszt nem kértünk.
2010. okt. 11. 13:02
 9/16 A kérdező kommentje:
A 20 perc nekem is kevésnek tűnt, s az is hogy mindenhol mást hallok, azért is tettem fel a kérdést. Én kb. 1 órára számítottam sminknél. A hajam, az 2 vagy 2 és fél óra lesz, mondta a fodrász. De ő tanácsolta azt, hogy 9-re írassam a smink időpontját. A válaszokat köszönöm, lehet még ma beszélek a sminkessel, mennyire tud rugalmas lenni. Rákérdezek erre a fixáló spray szerűségre is, s szólok, h erősebb legyen a smink.
2010. okt. 11. 13:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem az alapozó mindegy milyen márkájú tartani szokott egy napig. Szemfesték Malu Wilz, szájfény: max factor lip finity. Ez tényleg beton, lemosni sem lehet egyszerűen. Addig tart amíg fenn hagyod. Egyébként minőségtől függ a tartóssága, egy néhány száz ft-s szemfesték vagy rúzs, persze hogy nem tart.Ezek mellett nekem nem kellett a sminkfixáló, de ha nem akarsz ezekbe a drágábbakba beruházni érdemes megpróbálni. azt meg nem értem, hogy a sminkes azt mondja nincs rá lehetőség. Arra van lehetőség amilyet te szeretnél. Ha ő nem, akkor majd megcsinálja más.Szerintem keresgess tovább.
2010. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!