Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan házasodjunk össze, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan házasodjunk össze, ha mindketten totálisan mást szeretnénk?

Figyelt kérdés
Ha rajtam múlna, akkor bemennénk az anyakönyvvezetőhöz 2 tanúval és aláírnánk a papírokat. Mindenki utcai, laza ruhában lenne, semmi kiöltözés. Nem láttam még olyan esküvői ruhát, ami tetszett volna, kislány koromban sem álmodoztam soha a nagy napról. A mostani árak mellett pénzkidobásnak gondolok erre milliókat elkölteni. A pasim klasszikus esküvőt akar esküvői tánccal, sok vendéggel, esküvői ruhával, dj-vel és nagy bulival. Egyikünk sem akar engedni az elképzeléseiből.

2023. jún. 15. 11:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy. Az utolsó mondatod miatt.
2023. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Neki fontos neked meg mindegy, nem? Akkor szerintem kicsit a kedvében járhatnál. Elvégre jó esetben csak egyszer házasodik :)

Válassz egy olcsóbb, egyszerű ruhát, ha a költség a gond, akkor beszéljétek át, mi fér bele.

2023. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
99%
Mammutban és Árkádban van pl a Charme nevű alkalmiruha üzlet - nyilván vannak máshol is ilyenek. Én ott vettem a "menyasszonyi" ruhámat, kb 35 ezer forint volt.
2023. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
99%
Nem túl jó jövőkép, ha egyikőtök sem hajlandó engedni az elképzeléseiből. Hogyan álltok a vitás kérdésekhez úgy általában?
2023. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Sehogy. Teljesen valid mindkettőtök álláspontja, de az, hogy egyeikőtök sem tud engedni a saját elképzeléséből, nem jó jel a leendő házasságotokra nézve. Simán meg lehetne oldani, hogy mindketten engedtek egy kicsit, te elfogadod, hogy lesz egy "klasszikus" esküvőtök (hiszen a párodnak ez fontos), ő pedig elfogadja, hogy nem lesz olyan drága/extravagáns, mint ahogy azt ő először elképzelte (hiszen te kényelmetlenül éreznéd magad és nem is szeretnél sok pénzt elkölteni), de ha ennyire nem vagytok képesek, akkor jobb, ha inkább szakítotok.
2023. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Miért szakítanánk azért, mert egy kérdésben nem érünk egyet, ha egyébként szeretjük egymást? Tisztában vagytok az árakkal? A szerényebb esküvő kb.5-6 millió Ft, a klasszikus 10-12 millió. Van esküvőszervező barátnőm, pontosan tisztában vagyok a mai piaci viszonyokkal. De nem az ár a legfőbb visszatartó erő, hanem az, hogy kényelmetlenül érezném magam, hogy 120-130 ember ünnepel minket, minden szem ránk szegeződik. Utálom a felhajtást, a magamutogatást, diszkréten szeretem élni az életem.
2023. jún. 15. 12:02
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Egy kapcsolat, pláne egy házasság a kompromisszumokról szól. Arról, hogy annyira szeretjük egymást, hogy mindketten elmegyünk a falig abban, amiben engedni tudunk, hogy a másik kedvében járjunk. Esküvőfotós vagyok, kétszáznál is több esküvőt láttam belülről. A legtöbb helyen - már csak az anyagiak miatt is - kompromisszumokra kényszerülnek egy esküvő szervezésében. Én mindig arra biztatom a párokat, hogy engedjék el azokat a mondatokat amik úgy kezdődnek, hogy:

- "úgy szokták, hogy...."

- úgy illik, hogy..."

...és csináljanak olyan esküvőt amilyenek Ők maguk, mert akkor fogják tudni a sajátjuknak érezni. Próbáljatok olyan sarokpontokat keresni amiben egyet tudtok érteni, és mindkettőtöknek szimpatikus. Találjátok meg, hogy mitől lesz számotokra ünnep, állítsatok fel fontossági sorrendet és arra költsetek ami számotokra fontos, a többin pedig nyugodtan lehet spórolni, vagy mást kérni/választani helyette, vagy kihagyni. Egy esküvőnek egyetlen kötelező eleme van: a szertartás. Ezen kívül, hogy táncoltok-e, ha igen milyen zenére és mit, az csak rajtatok múlik, vagy, hogy mit viseltek. Nekem a fentiekből adódóan rengeteg "furcsán jófej" párosom volt már, volt aki sajtot vágott fel torta helyett, volt akinek legóból volt a menyasszonyi csokra és a dekorációja, volt akivel külföldre mentünk túrázni és közben készítettük el a kreatív fotóikat, volt akivel egy felfűtött gőzmozdonyon fotóztunk, volt akinek a szertartására Darth Vader maszkban érkezett a szertartásvezető, volt akinél hamburger volt a menü és volt akinél karácsony előtti esküvőn bejglit kapott desszertnek a násznép és még sorolhatnám ezeket napestig. A Tiétek, rólatok szól!

2023. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Az jutott még eszembe, hogy létszámban jó kompromisszum lehet, hogy aki nem ismer mindkettőtöket azt nem hívjátok meg a rokonságból. Gondolom néhány éve együtt vagytok, aki ennyi idő alatt nem volt kíváncsi arra, hogy ki a párotok, annak valószínűleg nincs sok keresnivalója az esküvőtökön sem (kivételek és +1fők persze mindig lehetnek).
2023. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
Itt nem az a baj, hogy nem értetek egyet. Itt az a baj, hogy egyikőtök sem akar engedni egy centit sem. Azért érdekes, hogy egyéb konfliktusokat hogyan rendeztek. (Ha még nem volt egyetlen konfliktusotok, krízisetek sem, akkor várjatok a házassággal.)
2023. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

diszkréten szeretem élni az életem.


Vőlegényed is?

2023. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!