Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tudnánk botránymentes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnánk botránymentes esküvőt szervezni, ha balhés a családom?

Figyelt kérdés

Párommal már sok éve együtt vagyunk, már 2 éve el vagyunk jegyezve. Régóta gondolkodunk azon hogy hogyan oldjuk meg az esküvőt. Mivel nekem elég csonka a családom, és sok a viszály, ezért először csak úgy gondoltuk hogy két tanúval bemegyünk a hivatalba, vagy valahol külföldön összeházasodunk.

Viszont a páromnak nagyon nagy családja van, ők összetartóak, igazi jó család. Minden szülinapra összegyűlnek vagy 30-40-en, ez a szűk családi kör... A szülei is aranyosak, az ő részéről nem lenne gond senkivel. Na már most, ha kihagynánk belőle őket, örökké mi lennénk a fekete bárányok a családban, amiért nem tartottunk rendes lagzit.

Mi egyébként szívesen tartanánk, amikor volt a családban tetszett és jól éreztük magunkat rajta.

Az egyetlen bökkenő az én családom, miattuk vagyunk gondban...

A szüleim elváltak gyerekkoromban, anyám és apám utálja egymást, nem beszélnek. Ez még a legkisebb gond. Apámnak azóta van új felesége és gyerkeik, velük jóban vagyunk, nagyon normálisak. Viszont anyám is újraházasodott, és az új férje gyűlöl engem és a vőlegényemet is, anyámemiatt szintén utálja a páromat, sőt féltékeny volt amikor megismertem, azóta is nehezen dolgozza fel, hogy már nem ő irányít, hanem önálló független életem van a párommal közösen.

A legnagyobb probléma az, hogy 5 éve anyám és a nagyszüleim halálosan összebalhéztak, azóta nem beszélnek, utálják egymást, kb azt várják, hogy ki mikor fog meghalni... A saját anyjáról képes így beszélni. A nagyszüleim szintén problémásak, azt mondták ha meghívom anyámat, akkor el se jönnek, meg fel vannak háborodva hogy nem vagyok rájuk és a balhéjukra tekintettel. Emellé a nagyapám az ilyen bulikon általában mindig be szokott rúgni, és mindenkibe beleköt, még azokba is, akikkel nincs összeveszve.

Sajnos úgy látom hogy az én családommal a botrány kb. garantált. Hogyan lehetne mégis elkerülni??? Nagyon régóta ezen agyalunk a vőlegényemmel de nem tudunuk megoldást találni eddig.

A családomnak hiába mondtam hogy ez rólunk szól, nem róluk, és azt a pár órát bírják ki balhé nélkül, nagyon önzőek, csak magukkal és a sérelmeikkel foglalkoznak.

Az nagyon ciki lenne ha anyámat nem hívnám meg? Akkor viszont ő sértődik meg egy életre. A nagyszüleim még akkor is problémásak ha anyám nincs ott, mert papám félek hogy beiszik és verekedni fog vagy valaki másnak szólogat be. Annyira szörnyű ha ilyen családja van az embernek. :(



2023. jún. 27. 11:17
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
29%
Meghívod apádékat, és anyádat egyedül.
2023. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
94%
Ne hívd meg őket. Ha ez nem opció, akkor hívd meg őket. De ez esetben ne idealizáld túl a lagzit, készülj fel arra hogy osszekaphatnak. Ha ez megtorténik, akkor ne foglalkozz velük, ignoráld őket és legyél egyéb emberek társaságában
2023. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
10%
Vagyis őt se, csak apukádat a családjával.
2023. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
19%
Mindenkit hívj meg azzal a szöveggel, hogy ez a mi boldog napunk, minden gondotokat hagyjátok otthon, és örüljetek velünk.
2023. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
98%

Kihagynám az alkesz balhés tagokat, akkor is, ha az anyám, nagyapám.

Tudod kinek tegyék tönkre az esküvőjét.

Vállalhatatlanok, így jártak.

2023. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
98%

A nem balhés részt hívd meg a családodból.

Miért baj az, ha megsértődik, akit nem hívsz? Ha jól veszem ki, anyáddal neked se túl fényes a viszonyod.

2023. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
93%

De ha ilyen sz*r családod van, akik így viselkednek veled, hogy nyíltan utálják a párod, zsarolnak, kit hívjál meg és képesek lennének a lagzidon is balhézni, mert ennyire nem néznek téged semmibe, akkor minek tartod egyáltalán a kapcsolatot velük?


Itt veled van a fő probléma, mert nem tudsz leválni a mérgező családodról, miközben ők láthatöan se nem tisztelnek, se nem szeretnek téged.

2023. jún. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
98%

Biztos, hogy nem hívnék meg olyat, aki miatt azon kell aggódni, hogy verekedni fog-e. Ez nagyon ciki.

Én tartanék egy nagyon kis meghitt esküvőt, pár fővel, balhés emberek nélkül. Aztán a lagzira szánt pénzből meg utaznánk.

2023. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Sajnos ez nem ilyen egyszerű.

Miután elváltak a szüleim, nagyrészt a nagyszüleim neveltek fel, mert anyám külföldre ment dolgozni, apámat meg csak 2 hetente hétvégén láthattam akkoriban. Így nagyon sokat köszönhetek a nagyszüleimnek, és szeretem őket, még ha nagyapámnak alkohol probléméi is vannak. Nem rossz ember ő, csak problémás... Nagyon nem egyszerű ilyen családtaggal, mert szereted de pusztítja magát. A szívem megszakadna ha nem lenne ott az esküvőnkön. Lehet majd ráállítok valakit aki figyeli hogy ne rúgjon be, bár azon meg megsértődik...

Igen, anyukámmal se rózsás a viszonyom. Amikor összejöttem a párommal minden áron meg akarta keseríteni az életünket és elüldözni, egy kicsit ez is hozzájárult ahhoz, hogy a nagyszüleimmel összebalhéztak, mert mamámék minket támogattak. 3 évig én se beszéltem anyámmal, nem keresett.

Sokáig én is úgy voltam vele, hogy nem hívom meg, azonban kb 1 éve újra felvettük a kapcsolatot, sokat változott, ő is próbált közeledni. Bár jóvá nem lehet tenni ami volt, meg elfeledni, de én alapvetően megbocsájtó vagyok, és utálok haragot tartani, így kibékültem vele, még ha nem is lesz olyan a kapcsolatunk mint régen.

És mégis csak az anyám, párom is mondja, hogy hívjam meg, pedig neki nagyon rossz élményei voltak vele, mégis túl tudja tenni magát ezen. Mi ilyen megbocsájtóak vagyunk és a békére törekszünk, csak a családtagjaink nem...

2023. jún. 27. 11:43
 10/51 anonim ***** válasza:
97%

A békülés óta anyukád hogy viszonyul a párodhoz?


A nagyapáddal sajnos nem fogsz tudni mit tenni, ott vsz. balhé lesz. Hacsak az egész esküvőt nem csinálod alkoholmentesre.

2023. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!