Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy esküvő autizmussal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy esküvő autizmussal?

Figyelt kérdés

Valószínűleg megosztó lesz ez a kérdés,de szükségét érzem.


Autizmussal élők( nemtől függetlenül),ki és hogyan élte meg a nagyobb,hagyományos esküvőjüket?(Szertartás,vacsora,sok rokon,tánc hajnalig,ti vagytok a középpontban).


Házasság előtt állunk,de emiatt bizonytalan vagyok,hogy két tanús legyen,vagy pedig lépjek ki a komfortzónámból?

Mindig nagy esküvőről álmodtam,de mivel még sose voltam ilyen helyzetben,így nem tudom,hogy végülis hogyan is élném meg.

Akik maguk is autisták,azok szerintem tudják, hogy mire is gondolok.



2023. szept. 5. 15:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a családomban két aspi autista van, rajtuk kívül többet ismerek és mind teljesen másképp állnak a zajokhoz, tömeghez. Ezt csak te tudod megítélni, hogy TE mit tolerálsz és mit nem.
2023. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjem diagnosztizált aspergeres, de felőle aztán 500an is lehettünk volna az esküvőnkön, neki semmi baja nincs tömegben sok ember között, másképp manifesztálódik nála. Én neurotipikus vagyok, mégis utálom a tömeget és csak a legközelebbi barátainkat akartam az esküvőnkön.

Nincs két egyforma autizmus, így ezt sajnos nem tudja helyetted senki sem eldönteni.

2023. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Ha van rá 10M.ed, ne idegeskedj ezen.egyen nagy eskuvod
2023. szept. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tervezd meg jól, hiszen ez adni fog egy biztonságot, komfortérzetet. Ki, hol, mikor, mit és hogyan.


Bontsd le, hogy mi az, amit ti szeretnétek, és mi az ami kultúrális elvárás.


Ha vannak ételek, miket nem eszel meg, ha csak limitált dolgokat szeretsz, az nem baj, lehet neked külön menüd. Vagy akár az egész menü.

Vannak emberek, akik firlefrancos vegán menüt szolgálnak fel algahabbal meg bulgur tortával, nem a tiéd lesz a legfurább.


Ugyanez igaz a ruhára, frizurára, cipőre is. Nyugodtan mutasd meg a személyiségedet, ha nem akartok felöltözni pingvinnek meg tortának, ha idegesít a műszempilla, ha a frizura csikizi a nyakadat....ezek mind olyan dolgok ki lehet, és kell is próbálni a nagy nap előtt. Ha téged túlstimulál, akkor nem jó. Én pl tudom magamról, hogy képtelen vagyok uniformist hordani ilyenek miatt, és az esküvői stressz mellé kizárt, hogy ilyesmivel rátegytek még egy lapáttal.



Az embereket meg át kell nézni. Tényleg része az életednek, vagy 25 éve nem beszéltetek? Hajlamos az illető sz@rt kavarni, drámázni, vagy tényleg azért lenne jelen, mert szeret titeket, és ti is szeretnétek hogy ő is ott legyen?

Szeretnél-e gyerekbarát esküvőt, vagy zavarna, ha a szertartás alatt végig hisztizne? Meg akaraod-e hívni a nagypapát, aki alkohol problémákkal küzd, és valószínüeg nem lesz vállalható állapotban a végére? Ha pl nincs jó viszonyod a tesóddal, aki mondjuk kihasználja a szociális esetlenségedet, és szokása, hogy hülyét csinál belőled, míg te ezt csak jóval később veszed észre?

Ez a ti napotok, rólatok kell szóljon.


Ha öt ember van, akit jó szívvel, őszintén látnátok ott, akkor legyen az az öt ember. Nem kell meghívni a szomszédot meg anyukád munkatársait is, ha nem akarod.

2023. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a normális válaszát.

Utolsó, neked külön köszönöm.

Sok fontosra hívtad fel a figyelmemet,ezt külön köszönöm.

Tényleg minél több dolgot kell előre kipróbálnom,illetve mindenről pontos tervet készíteni.


Igen, sajnos van olyan vendég ( párom testvére és a házastársa).Akikket egyikünk se lát(na) szívesen,mert a testvérével világ életükben rosszban voltak,velem pedig szinte csak csúnyán bánt... párját pedig én egyáltalán nem ismerem,sose láttam... párom is kb.egyszer találkozott vele, meg látásból ismerte( alatta járt iskolába).

De ugye, ha őket nem hívjuk, akkor neki legalább a fél rokonsága fel lesz háborodva...

Mi vszont nem akarjuk őket,mert tisztában vagyok vele,hogy menni fog utána a szarkavarás,a "bezzeg a miénk százszor jobb volt" és társai.Csoda,ha ott tudnának normálisan viselkedni.

Valaki volt már így? Mi lett a megoldás?

2023. szept. 7. 21:59
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem látjátok szívesen, akkor ne hívjátok meg és kész. Aki meg hisztizik rajta, az is nyugodtan otthon maradhat, semmi szükség ilyen emberekre az életetekben. Meg kell húznotok a határaitokat.
2023. szept. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nézd, ha valaki balhés, akkor lehet, hogy a választási lehetőség nem a nyugi és a perpatvar között lesz, nert így és úgy is lesz hiszti meg sz@rkavarás.


Nem, nem kötlező, hogy még fizess azért, hogy ezek az emberek akiket nem is szerettek elszúrják a napoktokat, lehet akkora botrányt csinálnak, hogy a család fele már nem is beszél egymással. Mert ilyen is van, ha valaki egy nárcisztikus típus, aki nem tudja elviselni ha nem ő van középpontban úgyis kiveri a balhét.


Ez a bezzeg a Jucikáéké szebb vót dolog szerintem csak károgás, ha szerényebb esküvő az csórónak lesz titulálva, ha meg drágább, akkor meg lekicsinylőnek meg pazarlónak. Vannak emberek, akiknél nem lehet nyerni, elég, ha a saját szép emlékeidet legalább azon a napon nem szennyezik be.


Szóval ja, lehet ez megosztó lesz, de ha valaki getzi veletek, azt simán ne hívd meg, attól függetlenül, hogy mennyire közeli rokon. Ismerek olyat, aki a saját anyját nem híva meg, mert nem lehet vele bírni.

2023. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Csoda,ha ott tudnának normálisan viselkedni.


Valaki volt már így? Mi lett a megoldás?"


Nem fognak lol.

Ilyenkor ami konfliktus van a családban, egy kis alkhol meg az összezártság miatt tuti előjön.

Ha valakinek nem úgy sikerült a házassága mint ahogy azt elképzelte, az is felszínre fog törni.

Ha a Mancika néni meg a Lujzika '82ben összebalhéztak, készülj úgy, hogy ez kiújulhat.

Ha valaki irígy a menyasszony alakjára, vagy elégedetlen a sajátjával, annak is tuti lesz megjegyzése. Ha slampos, ha bögyös, ha kuŕvás, ha dagadt, ha koravén, tudni fosz róla.

Ha valakinek van olyan rokona, aki az a típus, hogy fehérben jelenik meg más esküvőjén, készülj úgy, hogy a legtosszabb arcát látod.

2023. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából azt írtátok,amit én is gondolok,vagy gondoltam volna,ha igazán tovább megyek fejben a lehetőségekkel.

7-es te pedig külön beletenyereltél,párom testvére tényleg eléggé nárcisztikus szagú,mindene a középpontban levés,vélt csillogás stb.

2023. szept. 8. 20:20
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A te esküvőd olyan legyen, amilyet te és a párod akartok. Ne törődjetek senki mással. Aki ezt megérti, az örökre veletek marad. Aki nem, az pedig már most se jöjjön el.
2023. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!