Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan kell egy kisköltségveté...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell egy kisköltségvetésű (kb max 15-20 fős) esküvőt megszervezni?

Figyelt kérdés

Tárgyilagosan, mi kell egy szerényebb polgári esküvőhöz?


Mindkettőnk ruhája

Gyûrűk

Torta

Étkezés és italok mindenkinek

Csokor

Anyakönyvvezető

Helyszín bérlés

Smink, frizura


Kihagytam valamit?



Nektek külső tényezők közül mi okozta a legtöbb stresszt az esküvő napján? (Tehát nem a családi vagy párkapcsolati dinaminából fakadó dolgokra gondolok)



Mik azok a dolgok, amiken érdemes spórolni? Volt olyasmi, ami visszatekintve pénzkidobás volt?



2023. szept. 14. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi vettünk még a szülőknek ajándékot, illetve a plusz ceremóniához (nálunk homokszórás volt) kelléket. Ja meg fotós kellhet még. A többit írtad.


Számomra a legnagyobb stresszt én magam okoztam, mert az utolsó pillanatig halogattam a sminkest, aztán emiatt nagyon sűrű volt a nap, majdnem elkéstünk a szertartásról :D Nálunk pénzkidobásról szerencsére nem nagyon tudok nyilatkozni, talán annyi, hogy cipőből 2 méretet rendeltem, ezt utólag nem kellett volna.


Spórolni tudsz több mindenen, de attól függ, mik az elképzeléseid. Én pl elegánsabb ruhát akartam, nem a klasszikus nagy szoknyás esküvői szettet - ilyet pár 10 ezerért találni. Fotózásra megkértük az egyik ismerősünket. Csokrot szintén ismerőssel csináltattunk, így ezekre alig költöttünk, nem nagyon akarták elfogadni érte a pénzt. Illetve alapvetően mindig jobb, ha előre gondolkodsz, és van időd utánanézni rendesen, hogy pl gyűrűt is hol, mennyiért készítenek, vagy a ceremóniához kelléket honnan érdemes rendelni, stb. Sokat lehet spórolni, ha nem állsz meg egyből az első lehetőségnél, szponzorált hirdetésnél, hanem kicsit belemélyedsz. Nem mellesleg pedig idő, mire ezek elkészülnek/megérkeznek, bár sok mindenre lehet már most sürgősségi felárat igénybe venni, de az pl pont egy felesleges kiadás szerintem.

2023. szept. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Mindkettőnk ruhája

Shein.hu Aliexpress, ebay


Gyûrűk

Shein.hu (muanyag 2 EUR volt)


Torta

Nézz korbe facebookon a házisütőknél


Étkezés és italok mindenkinek

Étterem, sok ajánlat kérés. Ne mondjátok meg h eskuvo, 15-20fos osszejovetel, kész


Csokor

Művirág. Aliexpress stb


Szivesen


Anyakönyvvezető


Helyszín bérlés


Smink, frizura

2023. szept. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Fotózást kihagytad! Szerintem azért egy szebb sorozattal pár profi képpel őrizzétek meg az emlékét. Gondolom nem 8-10 órás programot terveztek, mint egy nagyobb lakodalom, így valamivel olcsóbb.


De hogyan is kezdj az egészhez? Először lőjetek be egy időszakot, ahol házasodnátok, majd keresel éttermet/helyszínt ahol szívesen lennétek, itt is azért legyen vagy 2 nap ami jó lehet. Aztán irány az anyakönyvvezető, bejelentkeztek. Mi pl nagyobb városban élünk a nyári főleg pénteki, szombati napok hamar ételnek, de a szomszéd településen gond nélkül tudtunk kb bármilyen dátumot foglalni (ott is vannak szép termék, sőt akár udvari zöld helyszínek). Nekünk az, hogy bementünk szombaton házasodni egy 20-as volt, szerintem ez a hétvégi alapár, innentől csak felfelé számolj.


Ha ezek megvannak, akkor lehet fotóst, sminkest, fodrászt, körmöst keresni,mert ezek vannak a dátumhoz kötve. A párommal együtt a szépészeti dolgok összesen 40 ezer ( próbahajjal, próbasminkkel).


MEGHÍVÓt is csináltassatok, vagy akár te is meg tudjátok szerkeszteni a Canva oldalon. Mivel nem szükséges ennyi emberhez ceremónia mester/vőfély ezért írjatok bele mindent mi mikor lesz pl gyülekező 13:30, polgári szertartás 14:00, közös képek 14:30, kaja 15:30. Akkor mindenki tudja, hogy mi mikor jön 20 embert nem nagyon kell külön mozgatni, de azért legyen egy testvér vagy barátnő akit teljesen beavatsz, aki kicsit tud segíteni a koordinálásban.


Szülőköszöntőnek mi anyukáknak kis köves ezüst fülbevalót adtunk+virágot, apukák díszdobozos bort kaptak.

Nekem a csokor örökcsokor volt 17 ezer volt a Mazsi dekortól rendeltem és álomszép, egyáltalán nem látszik, hogy művirág, nagyon igényes darab. Ma is a lakásunk dísze.

A gyűrűket egy ötvös ismerősön keresztül szereztük. Ékszerboltba csak nézelődni, ötletet gyűjteni mentünk, plusz hogy tudjuk a méretet. A legtöbb helyen fotózni is engedték, így össze tudjátok hasonlítani. Mi 100ezret spóroltunk így.


A ruhákon rengeteget lehet fogni. Piacos volt az enyém is és a férjemé is. Az ő öltönye kijött 50ből 2 inggel. Én 3 órát próbáltam szalon minőség ruhákat és 100 ezerből kijött abroncsosból, fátylastól, hajdíszestől. Szépen megvarrt nem gagyi.

Egyszerűbb nem hercegnő ruhák 50-70ből kijöttek.


20 fős esküvőkön nem nagyon szokott lenni köszönő ajándék szerint ez elhagyható, faragva a költségeken. Ültetőkártya se kell, ha az étteremmel lebeszélitek hogy szeretnétek a terítéken, akkor az ültetési rendet magatok is meg tudjátok szerkeszteni és a meghívóval mellékelni.


Tortát úgy számoljátok, ha van ételérzékenyek, akkor rájuk is gondoljatok, ha nincs úgy egyszerűbb, mert egy 24 szeletes elég, vagy 2db 16 szeletes. Valami aprósütemény kell, kis sós vagy édes, de ennyi emberre magatok is meg tudjátok sütni.

Ami nagyobb tétel a kaja. A kétszemélyes tálak 10 ezertől kezdődnek. Ital megint attól függ mennyire ivós a társaság. Kis üveges üdítők 400-500Ft/db.

Ha nem akartok külön termet, akkor nem szükséges terembérletet fizetni.

2023. szept. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is kis esküvőt szeretnénk, mi a csak a szűk családi körben. Összesen mi 7-en lennénk.

A párom ruháját megvennénk, az enyémet csináltatnánk mert nem egy szokásos hercegnői ruháról lenne szó, hanem amit utána is tudok hordani, szóval az egy picit drágább. Gyűrűk, sima egyszerű gyűrű, nekem nem kell kőberakàs, anyakönyvvezető, házassàgkötő terem, és egy éttermi vacsora. Nekünk bőven megfelel. A sminket és a frizurát én magamnak csinálom meg. És egy fotós, aki gyönyörű képet csinál. És persze egy csokrot csináltatni ismerősnél.

Ez maximum 400ezer. De szerintem mégolcsóbb. A lényeg, hogy mi nem szeretnénk nagy ünneplést. És ezért sokkal olcsóbb. A hajra és a sminkre azért nem költök, mert úgy tetszik, ahogyan magamnak szoktam megcsinálni a mindennapokban. :)

2023. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi tizennyolcan voltunk (23-ból 5 nem tudott eljönni, külföld, és törölték a járatot, átfoglalni nem tudtak.)

Szóval ami az általad felsoroltakon kívül volt még:

Fotós

Bérelt autó + autódísz

2023. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

különtermet szerintem nem kell bérelni. Vagy lagzit szeretnétek utána? Ha csak egy vacsit, beszélgetést, ahhoz szerintem nem szükséges bérelni

Ruhát tényleg érdemes sheinről vagy ilyesmi helyről megnézni


A fotóst én is fontosnak tartom.

2023. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!