Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kb mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kb mennyi pénzt illik adni nagyon fiatal párnak, ha én is fiatal vagyok, s nincs rá rengeteg pénzem?

Figyelt kérdés

21 évesek, én is ennyi vagyok. Közeli barátról van szó.

Ez lenne az első esküvő amire felnőttként megyek (előtte csak kiskoromban voltam) és nem szeretnék fukarnak tűnni vagy ilyesmi. Főleg mivel közeli barátok és most rendezkednének be egy jobb albérletbe is, meg nyilván az esküvők ma már nagyon drágák.


Viszont, bár nem vagyok szegény, de nem is éppen a legjobb anyagi helyzetben. Egyetem mellett dolgozok részmunkaidőben és otthon lakok még a szüleimmel.


2023. nov. 30. 04:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálnám hogy az összes barát bedob pl egy huszast, és egyben odaadni…
2023. nov. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit gondolsz, de minimum egy 20 ezres mert annyit még eszel iszol.
2023. nov. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha közeli jóbarát, és nincs nagy keret én akkor is egy 50-est bedobnek. A lagzi, étel, ital, szállás... Már 20-bol nem jön ki. És akkor nem adtal sokat az 50-el, csak a saját koltsegeidet fizetted...
2023. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Én is 21 voltam, amikor egy esküvőn voltam. Képkeretet vettem ilyen 6-7 ezer ftért. Majd volt menyecske tánc és én nem tudtam előre, meg nem is tudtam, hogy ez a szokás (amit amúgy már alig tart valaki). Úgyhogy exem anyja adott kölcsön kétezer ftot :D Szóval én megúsztam 8ból és senki nem szólt be miatta.
2023. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi esküvőnkre névtelen borítékokban dobálták be a pénzeket egy dobozba az asztalunk sarkán, a kutya nem nézte, ki mit adott. A dobozt otthon, másnap nyitottuk ki, gondolhatod, hogy fogalmam sincs, ki mennyit adott, adott-e egyáltalán (pl anyámból kinézem, hogy egy fityinget se adott, ajándékot se kaptunk tőle meg semmi). Szóval szerintem ezen szenvedni halál felesleges, én nem tudom, milyen ember az, aki az esküvőjén azt sasolja, kitől mennyi pénzt kap, de őszintén ha ilyen barátaim lennének, el se mennék az esküvőjükre, mert ne már.

A fentiek fényében úgy gondolom, hogy 20-30 ezer reális, ha belefér, ha nem fér bele, akkor közeli barát lévén tudsz adni valami személyes ajándékot, nem kötelező (gondolom) pénzt adni, és egy 5ezresből a menyasszonytáncnál hozzá is járultál az életükhöz. Nagy és drága esküvőt tartottunk anno, de akkor is vallottam és most is vallom, hogy az ember ne azért hívja meg a szeretteit ünnepelni, hogy ők fizessék ki a költségeket, erre nem lehet számítani. Ha belefér a keretbe, akkor tartson az ember lagzit, ha nem fér bele, akkor ne a vendégsereget nevezze fukarnak, mert nem jött vissza az ára (nálunk amúgy nem térült meg, de ez akkor se zavart és azóta se).

2023. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kicsit izgultam miatta de megnyugtattatok

2023. nov. 30. 11:47
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Alapból mivel barát, és nem ad szállást(gondolom) így olyan 50.000 forintot adnék. De mivel egyetemista vagy, alias "csóró", így kB 15-20.000 én azt vallom hogy legalább a fogyasztásom árat adjam vissza. Ha nem tudok annyit sem, akkor lemondom inkább.
2023. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi jártunk már pár esküvőn. 20 ezernêl senkinek sem adtunk többet.. A sógornőm most nyáron ment férjhez, neki is. Igaz , nem is fért volna bele több. Meg amúgy sem, elvből.

Mi 12 éve házasodtunk, a vendégek nagyobb részétől nem kaptunk konkrétan semmit (15/4 volt az arány), de marhára nem érdekelt. Kicsi esküvő volt, és azt tartottuk fontosnak, hogy akikkel szerettük volna megosztani a boldogságunkat, azok ott legyenek. Ennyyi.

Annyit adj amennyit szeretnél/belefér.

Amiket itt fentebb írnak, hát szerintem erős túlzás. 50 ezer ft nagyon sok pénz csak úgy odaadni, akkor főleg, ha amúgy sem vagy eleresztve.

dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!