Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik mostanaban hazasodtak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik mostanaban hazasodtak, mennyibe kerult a fotos?

Figyelt kérdés
2 tol ejfelig szeretnenk ha ott lenne. A kreativ is ott lenne a helyszinen. 345 ezer ftot mondott . Ez normal àr èrte nem? Azoktol kerdezem akik mostanaban hazasodtak, nem tobb ève.. A lagzi kb 130 fos lesz
jan. 27. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, régebben házasodtunk, de nekünk 60.000 és 300.000 forint közötti ajánlatokat adtak. Nagyon nem mindegy, hogy mit kapsz ezért (főleg minőségre gondolok, volt akinek a minta képei között olyanok voltak, hogy a pár egy szemetes mellett egy ismerős fotósa olyan szuper volt, hogy végül a vendégek képeit kellett használni mert még a beállított képek sem lettek élesek, ahol a pár pózol a vendégekkel kis csoportokban, de legalább a fotós a menyasszony haját minden vendég után berohant megigazítani, a lagzis képek meg egyenesen használhatatlanok lettek).


Én azt javasolnám, hogy kérj több árajánlatot, nézd meg a képeket aztán az alapján dönts. Béna fotóst nem éri meg kifizetni.

jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Az sose volt olcsó. Nekünk 25 éve 50.000 volt, csinált videót is. Nagyon jó képeket készített, de ma már azt se tudom, hol vannak, mert 20 év után elváltunk.

345.000-ből már kiváló horgászfelszerelést lehet venni, amivel 25 év múlva is pecázhatsz. Vagy veszel egy jobb fajta elektromos gitárt. Az 25 év múlva min. a kétszeresét éri majd. A fotózást meg bízd rá egy jó szemű rokonra.

jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mostanában a legolcsóbb az 300 ezer, úgyhogy a tiétek normál árát ajánlott.
jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
10 óra fotózásra 300 alatt nem fogsz találni jó, tapasztalt fotóst. Ha tényleg szépen dolgozik, akkor reális a 350 is. Érdemes lehet azért keresni más fotósokat is és kérni pár árajánlatot, úgy jobban lehet mérlegelni, hogy ki mit ad mennyiért és nektek melyik lenne a legjobb választás.
jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a tapasztalat a 200tól a csillagos égig, akit mi választottunk, neki 250 az aznapi kreatívos csomagja, mondjuk tavaly foglaltuk le, idei árait nem tudom. Nekem az is fontos volt, hogy ne egyik esküvőről essen a másikra, szerintem az a munka rovására tud menni. Aki úgy hirdette, hogy csak pár időpontja van a nyárra, nekem ők alapból kiestek, mert egyrészt nem szeretném ha elkapkodná a retusálást meg nem 3 hónap múlva akarom kézhez kapni a fotókat.
jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Viszont ebben a csomagban 10orat lenne jelen, es aznap lenne a kreativ. Mi nem szeretnenk ha aznap lenne a kreativ, masik napon szeretnenk. Azert plusz 50 et ker. Felajanlottam neki h kivalaszjuk ezt a nagy csomagot es 10ora helyett 8 orat kell jelen lennie a nagy napon es cserebe akkor a kulon napi kreativ dijat engedje el. Szerintetek ez korrekt? Mert a kisebb csomagja 290 ezer lenne, ott 8orat lenne jelen es ott nincs mas opcio csak az h aznap van a kreativ… igy akkor kifizetjuk 8oraert a nagyobb csomagot de a kreativ arat elengedhetne
jan. 28. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:

így többet fizetsz. Ha 8 órát van ott, és a 8 óráért ő 290-et kér, plusz kifizeted 50-et a másik napi kreatívra az 340. Én belemennék, de nem ismerem annyira a fotósokat. Mondjuk másik szombatra a kreatívot biztos nem vállalnám nektek, mert akkorra bejöhet plusz egész esküvő is

A miénknél is úgy van, h 250 a teljes nap, 300 a teljes nap+másik napi kreatív

jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Tisztelt hölgyeim és uraim! Most lehet, hogy provokatívnak fogtok találni, de vállalom.

Az egész szolgáltatás, ami az esküvő és a lakodalom köré épült egy pofátlan lehúzás. Alább részletezem, akit nem érdekel,az most görgessen tova!

Én írtam a pikírt 2. megjegyzést.

Először is:úgy dobálóztok százezrekkel, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne az, hogy valaki 10 jelenléti és 2-5 óra háttér munkája annyira különleges volna. Igen, ez előtt 20-25 évvel, amikor még drága photoshop programmal és 5-8 Mpixeles masinákból kellett kihozni a maximumot, valóban melós volt az ilyesmi. De ma már egy 300E-s kamerával olyan effekteket rittyentesz akármilyen bénán fényezett képre, hogy lefosod a bokád. Akinek jó szeme van,és jó szögből lő, annak gyerekjáték jó képeket csinálni, gyakorlatilag nincs utómunka.

Ha mindettől elvonatkoztatunk, akkor is túlzás 250-300ezret elkérni ezért.


Volt szerencsém ifjú koromban részese lenni ennek a színjátéknak, csak a zenei oldaláról.

Mint kántor, elárulom, hogy egy esküvői szertartásért a sima stóladíjat kaptam volna , ha nem lettem volna eleve alkalmazott. A díj kb.2500 Ft. volt, azóta talán a duplája lett. Ez egy cirka 20 perces szertartás, bevonulás, kivonulásra a klasszikus indulók, köztük 2-3 ének. (Jelzem, ahhoz hogy ezt elprodukáljam az orgonán, 8 év zeneiskolai tanulmány, és számtalan gyakorlással töltött óra kellett.)

Játszottam lagzis zenekarban is, és itt kezdődött a lehúzás.

25-30 éve nem találtál lagzis bandát 100E alatt. És ez csak klasszik délutántól reggel 6-ig tartó muzsikálás, magyar nóta kísérés nélkül, mert az nem a mi asztalunk volt. Általában 150E-t kértünk, és éjjel 2-3 ig kellett zenélnünk. Az elején 2 óránként volt szünet, utána óránként, ahogy fáradt a násznép.

Ez a pénz egy havi jobb fizetés volt akkoriban, ezt dobtuk 3 felé.

Viszont ha üzemi bált csináltunk, majdnem ugyan az a repertoár ment, nagyjából fele annyi időt játszottunk, 30E forintért. Volt, hogy 50 et kértünk valami bálért, hát nem minket hívtak.

Akkoriban a kisebb költségvetésű lagzikba szintist hívtak, aki vagy egyedül "játszott", vagy volt mellette egy szaxis, vagy gitáros. Ez utóbbiak sok vizet nem zavartak, fújkáltak, skáláztak egyet-egyet, ha olyan volt a szám, de igazi produkció nem volt. Mégpedig azért, mert megjelentek elérhető áron az olyan szintik, amik képesek voltak jól kezelhető MIDI fájl formátum kezelésére. Megjelentek tehát a gomb nyomkodó zenészek, akik a start és a stop gombot nyomogatták az egész lagzi alatt, a vendégek meg vidáman ugráltak a delíriumban ugyanúgy, mintha rendes zenekar játszott volna. Az örömapák veregették a saját vállukat, hogy 80 ezerért milyen jó hangulatot csinál a "zenekar". Ekkor kezdett a gitáros énekesünk is szólóban járni egy ilyen szintetizátorral úgy, hogy két hármashangzatot nem tudott lefogni a billentyűkön, mégis hívták, mint élőzenészt.

Azt már nem is mondom, hogy 120E forintért jelenleg olyan szintetizátorokat lehet venni a használt piacon, amivel úgy játszod le az MP3-at, hogy élőben némítod az éneksávot. Ha a művész úr veszi a fáradságot és otthon felénekli egy ilyen fájlba a slágereket, a lagzin még énekelnie se kell, csak tátogni mint a pontynak. :)

Na most kérném szépen nézve a teljesítmény és a jelenlét arányát, akkor most mi mennyibe kerül? Mert a fotózás is csak könnyebb lett a technika fejlődésével...

Jelenleg is zenélek, magyar rock, blues, pop feldolgozásokat játszunk élőben, szórakoztató átkötő szövegekkel, 4 valódi zenész igazi hangszerekkel. Két műsorunk van, a rövidebb 45E, a hosszabb 2 órás 55E. Rock kocsmák, kiállítás megnyitók hívnak. Ha többet kérnénk, nem hívnának.

febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező: Nagyjából 300e Ft az az alsó határ amiért egész napos esküvőt lehet fotózni, megfelelő felszereléssel és a megfelelő időt ráfordítva az anyagra úgy, hogy közben nem mész csődbe. Egy teljes esküvői sorozatban, jegyes fotózással, külön napos kreatív fotózással, aznapi tíz órás rendelkezésreállást feltételezve nagyjából száz-százhúsz munkaóra van és kb. 150-200e Ft költség.


#8: Halvány fogalmad sincs arról amiről beszélsz sajnos, ami nem lenne baj, a baj az, hogy tényként kezeled azt amiről halvány fogalmad sincs.

febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Sima rablás, semmi több, már 100 ezret is pofátlanság elkérni, de hogy 350-et... 8 óra melóért? Annyi pénzt amennyit egy átlag ember egy hónap alatt se keres meg? Meh, meg is érdemli aki kifizeti. Mégse lehet annyira csóró ez az ország, ha simán reálisak ilyen pofátlan lehúzások.
febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!