Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Két tanús kis polgári esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két tanús kis polgári esküvőt hogyan kell megszevezni?

Figyelt kérdés

Lesz majd egy nagyobb egyházi esküvőnk, lakzink is, azt a párom intézi. Tudom, az illetékes anyakönyvvezetőt kell keresni, de nem tudom elérni telefonon.

Ha két tanúval (plusz kb. öt fő) leszünk, akkor ingyenesen is összeadnak?

A házasságkötő termet is odaadják arra a fél órára ingyen, vagy az külön fizetős? Úgy olvastam, 31 napon belül a hivatali irodában is összeadnak. Ehhez nem jár a nagyterem? Ha nem, akkor az anyakönyvvezető mond egy rövid beszédet, vagy csak papírokat kell kitölteni?

A polgárit is szeretnénk ünnepélyesebbre, de nem szeretnénk durván kiköltekezni.

Ha hétköznapot választunk, akkor is hónapokat kell várni?

Pesterzsébetiek vagyunk. Ha nem kapnánk fél éven belül időpontot, más kerületekben is összeadnak durva felár nélkül? (30000 még belefér, de a polgárit szeretnénk kis költségvetésből kihozni. )



febr. 13. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyakönyvi hivatalban ezt a központi számot nem veszi fel senki...?

Telefon: 289-2590

Mindenképp anyakönyvvezetőhöz kell időpontot kérnetek. Bementek az iratokkal, megbeszélitek az időpontot. Hivatalis időben amúgy valóban ingyenes. Hogy a beszéd-vers bármi pénzbe kerül-e, nem tudom. Kizárt dolog, hogy fél éven belül nem lesz időpont.

febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Időpontot kell kérni telefonon, utána mindkettőtöknek be kell menni a megbeszélt időre iratokkal, ki kell tölteni a papírokat és akkor lehet lefoglalni a szertartás időpontját is. Hétköznap ingyenes, de ahhoz nem jár a nagy terem és nincs beszéd, nem ünnepélyes. Ha olyat szeretnétek, akkor érdemes fizetni a rendes szertartásért, nem drága. Az pénteken 1-től és hétvégén van és lehet az ár nem egységes, de nekünk megyeszékhelyen tavaly nyáron 15.000 Ft körül volt, szóval tényleg nem drága. 15 perc volt kb. a szertartás. Pluszba lehetett kérni homoköntést meg ilyeneket, az plusz költség.

Biztos lenne így is fél éven belül időpont, sőt, szerintem sokkal hamarabb is. Most nincs esküvőszezon, szóval azt is elképzelhetőnek tartom, hogy akár 1-2 hónapon belül is lenne.

febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezeket a dolgokat csak a helyi anyakönyvvezető fogja neked elmondani. Nálunk (~6 éve, Csepelen) hétköznap nem is volt esküvő, csak szombaton, cserébe ingyenes volt, a teremmel, beszéddel. Zene és pezsgő plusz pénz lett volna.
febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mentek a zöld kezek! :)
febr. 13. 15:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Végül elértem az anyakönyvvezetőt. Tényleg ingyenes. :)
febr. 13. 15:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha két tanúval (plusz kb. öt fő) leszünk, akkor ingyenesen is összeadnak?"


Nálunk (ez egy Budapest melletti város) csak csütörtökönként munkaidőben ingyenes és hivatali helységben tartják két tanú + az anyakönyvvezető. Nem lehet ott plusz 5 fő. Minden másért fizetni kell.

De ez nálunk van, szerintem ez hivatalonként változik, ahogy az árak is.

febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden önkormányzat köteles biztosítani egy olyan napot, amikor ingyenes a házasságkötés. Ez általában valamikor hétköznap munkaidőben lehetséges.
febr. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Csak 2 tanúval ingyenes, 5 fő már nem.Elvileg.Akkor ingyenes ha nem kérsz semmi pluszt, nincs gyűrű húzás, zene, virág stb .
febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8


Ez településenként változó, az önkormányzati rendeletében minden település leírja, hogy mi a feltétele az ingyenes házasságkötésnek, ez nem ilyen durva, ahogyan írod, csak 1-2 kerületben és nagyobb városban.

febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!