Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári szertartás szűk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári szertartás szűk körben, majd 1-2 évvel később lakodalom?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez így mennyire rendhagyó? Szeretnénk pár hónapon belül összeházasodni és ősszel lakást venni. Van 12 millió Ft megtakarításunk, tehát ezt akár esküvőre is költhetnénk de nekünk jelenleg a lakás a prioritás, önerőnek pont eleg lenne talán. A polgári szertartáson és utána a vacsorán csak 15-en lennénk (szülők, testvérek, nagyszülők),és buli nem lenne, így viszonylag kevés pénzből megúsznánk és tudnánk a lakásvásárlásra koncentrálni. Jövő nyáron vagy 2 év múlva tartanánk egy lagzit, ahol már a barátaink, távolabbi rokonaink is ott lennének, kb 70 fő. Szerintetek ez így mennyire hülye ötlet? Vagy nem is olyan ritka?

ápr. 30. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem ritka.

Ott egy szertartásvezetővel "eljátsszátok" magát az esketést újra, mintha ott házasodnátok, hogy mégis legyen alapja a lagzinak:)

ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem semmi értelme X év házasság után a lagzival parádézni. Akkor már minek? Ünnepeljenek titeket,mint friss házasok,amikor már rég azok vagytok?
ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
94%
Ennek semmi értelme nincs. Egy ismerősöm csinált így, hogy polgári szertartás keretében összeházasodtak hirtelen, mert a nő teherbe esett. Mikor a gyerek 2 éves lett meg tartottak egy nagy lagzit, amit én röhejesnek tartottam már ilyenkor. Mi értelme van magadat kiröhögtetni már?
ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ti tudjátok, az én véleményem az, hogy szinte biztos, hogy nem lesz már ugyanaz a feeling. Szóval, én azt javasolnám, hogyha a lakásra kell most a pénz, akkor maradjon ki a lagzi! Ahogy írtad, vacsora lesz szűk körben, szóval, azért nem olyan puritán, mint amikor egy pár munkahelyről, ebédszünetben, sima utcai ruhában ugrik ki házasodni. Egyébként jól sejtem, hogy a lagzi a rokonok miatt kérdés, esetleges sértődést akarnál elkerülni, vagy ti is nagyon szeretnétek vmikor megtartani?
ápr. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Covid lezárások alatt sok ilyen volt, hogy a szűk család (esetleg csak 2 tanú) előtt házasodtak, a lagzit meg eltolták, hogy majd amikor már lehet... Ennek egy része nem valósult meg, mások lettek a prioritások, jött a gyerek stb és azóta sem volt lagzi. Aki megtartotta az meg szertartásvezetővel egy fogadalmat tett és utána lagzi. Voltam ilyenen, nekem fura volt. Sima bulinak, évfordulós bulinak jó volt, de a menyasszonyi ruhás, lagzis körítés nekem akkor is furcsa volt így. A kis esküvők is lehetnek szépek, hangulatosak, tarthattok majd lakásavatót is ha megvan a ház stb
ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gergelice16 ***** válasza:
100%
Nálunk a lagzin több pénz jött be, mint amit költöttünk, de talán azért mert nagyon szerencsések voltunk a helyválasztásnál. Valószínűleg a többségnél nem ez a helyzet. Mindenesetre szerintem nincs baj azzal, ha szűk családi körben ünneplitek az esküvőt. De igen, egyetértek a többiekkel, ne ünnepeljétek meg évekkel később az esküvőt.
ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka. Mivel mindenki csóró mostanában ezért sokan így tervezik. Aztán vagy lesz végül a kamu lagziból valami, vagy teljesen elfelejtődik.

Személyes véleményem, hogy hülyeség ez a trend. 2-3 évvel a házasság után már mit akartok ünnepeltetni? Komolytalan az egész. Ez így csak egy sima buli, amin beöltöztök esküvős jelmezbe mint a gyerekek.

ápr. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka az ilyen, de szerintem gyakran aztán elmarad a nagy lagzi később. Mert kell pénz másra, jön a gyerek, nincs már úgy varázsa.
ápr. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Mi a covid alatt házasodtunk és csak később tartottuk meg a lagzit, mert mi is és a családtagok is szerettek volna egy nagyobb ünnepséget. Számunkra így is megvolt a varázsa, és a násznép sem tartotta komolytalannak. Senki nem hagyta ki amiatt, hogy papíron már házasok vagyunk, és senki nem tett megjegyzéseket emiatt. Nem titkoltuk, hogy a házasságkötés már megtörtént, de fogadtunk egy szertartás vezetőt, így a szertartás sokkal meghittebb és személyesebb volt, mint a hivatalos. Szerintem a násznépnek is élvezetesebb volt a ránk szabott szertartást hallgatni, mint a formális állami verziót.


Bár akkor jó döntésnek bizonyult, ma már nem tartanám külön a lagzit, hacsak nincs rá egy olyan komoly ok, mint akkor. Valószínűleg beérném egy szerényebbel, vagy ha fontos, akkor halasztanám a lakás vásárlást. Arra viszont ne hagyatkozzatok, hogy az ajándékból visszajön az ára, mert az ismerősök között alig sikerült valakinek.

ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Anita Esküvő ***** válasza:
0%

Szerintem teljesen működőképes és logikus az elgondolás,szóval hajrá! :D

(Még zárójelben egy gondolat: a nagy esküvők 90%-ban visszajönnek és még hoznak is a konyhára, max emiatt érdemes átgondolni)

Sok boldogságot kívánok nektek! :))

máj. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!