Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az ismerősöm miatt teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ismerősöm miatt teljesen összezavarodtam, hogy férjhez akarok menni?

Figyelt kérdés

Van egy vőlegényem,akivel màr évek óta együtt vagyok, aki még talàn jobban szeret és ragaszkodik hozzàm, mint az elején, mindent megtesz értem, nekem, mindenben segít, tàmogat. Màr évek óta együtt is élünk, sosem veszekedtünk. Én úgy érzem, hogy nekem ő a tàrsam, és hamarosan tartjuk az esküvőnket.


Viszont... Van egy ismerősöm nő, aki szerint ő nem hozzàm való, merthogy a fejemre fog nőni, meg mindent megengedek neki, meg a vesztembe rohanok,stb. Olyanokat àllít a kettőnk kapcsolatàról, ami nemis igaz. Szerinte én csak tettetem, hogy boldog vagyok, stb, meg el vagyok àjulva teljesen a pasitól, és hogy gyerekes vagyok.


Nekem a férfi előtt is volt életem, nem volt probléma egyedül lennem, nem vagyok kapcsolatfüggő. Szeretem a pàrom, de egyedül is megàllom a helyem a vilàgban. Egyàltalàn nem àlmodozom, nyilvàn szeretnék egy normàlis csalàdot.


Sajnos az életemben csalàdi problémàk is voltak, amik a pàromtól függetlenek. Ezek miatt elég labilisnak érzem magam mostanàban lelkileg.


Az sem igaz, hogy mindent ràhagyok a pàromra, mert szerintem mindent mindig megbeszélünk.


Nem értem, hogy ha valaki ennyire bele akar szólni màs életébe,akkor miért teszi, miért kezd el màs dolgokat biztosra àllítani, mintha ő lenne a kapcsolatban?


Mivel kikészített a csalàdom, ezért eleve ingerlékenyebb vagyok, és mivel ez az ismerős ilyen negatív dolgokkal jött, a pàromban is elkezdtem làtni a negatív dolgokat és elkezdett zavarni pàr dolog. De meg tudjuk beszélni.


ápr. 1. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha meg tudjátok beszélni, meg amúgy sincs igaza és hú de jó együtt, akkor amiben nincs igaza az ismerősnek, de zavar téged, azt beszéljétek meg a pároddal. Igazából, magadat hazudtoltad meg többször az iromány során.

De, ha nem akarod, hogy beledumáljon kívülről valaki, akkor iktasd ki az illetőt a képből.

Akár jószándékkal, akár kotnyelességből, akár kifejezett rosszindulattal mondta azt, amit, ha nincs rá igény, közöld vele, ha folytatja, akkor ne keresd többet.

Ertől függetlenül, csak, csak volt igazaság abban, amit mondott, ha hirtelen elkezdtek zavarni dolgok. Ezen se árt elgondolkozni.

Ha a kapcsolat jó és tényleg működik, ahogy azt az elején ecsetelted, akkor hajrá, ne hagyd elúszni.

ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ne foglalkozz vele, hiszen tudod, hogy téved. Lehet abból a kicsiből, amit lát, ő tényleg ezt hiszi és segítő szándékkal mondta, de nem lát bele a kapcsolatotokba, csak feltételezés a részéről. Emiatt nehogy összezavarodj, örülj neki, hogy a valóságban boldog vagy és jól működik a kapcsolatod és ne hagyd, hogy ezt elrontsa.
ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Ne adj az ismerősöd szavára és legközelebb kérjed meg, hogy beszéljen más témáról, vagy menjen arrébb az utadból.
ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a kívülállók jobban látják a dolgokat.

Nekem van erről egy sztorim. Egy családtag katasztrófális házassága. Ott sem voltak egyébként nagy problémák, hanem ilyen rendkívül finom jelekből, az egymáshoz való viszonyukból lehetett érezni, hogy ez nagyon nagyon nem lesz jó. A fiú anyja csitítgatott mindenkit, hogy hagyjuk már abba a károgást. Én és sok más károgó kb még gyerekek voltunk, teljesen természetes, hogy a mi szavunkra adni nem volt érdemes. De évekkel később megtudtam, hogy a már felnőtt, a családban legmagasabb képzettségű, szaktekintély rokonom, az esküvő előtt komolyan elbeszélgetett a sráccal, és próbálta lebeszélni, hogy neki ez nagyon nem lesz jó. Ez nekem akkora döbbenet volt, mert én évekig abban a tudatban éltem, hogy csak mi voltunk a hülyék. Később egyre többekről derült ki, hogy ugyanezt gondolták, érezték. Nem sikerült lebeszélni, hatalmas lakodalom volt.

Brutális válás kerekedett belőle, volt ablak előtt ordítozás a lány szüleitől, hitelbe belerokkanás, a gyerekük súlyosan beteg lett (bár ez egy külön tényező, nem köthető a kettejük kapcsolatához.)

A korábban nagyon szelíd szűkszavú fiú egy igazi állattá változott, annyira meggyűlölte a lányt, hogy tönkretette az életét a rossz házassággal, a hitelbe belebetegedett. Közben a lány a válás után meglépett olyan dolgokat, hogy kiskorúakkal feküdt össze, sőt már gyereke is született az egyiktől.

Mindez mindkét oldalról teljesen jólszituált szülőkkel.

Na én azóta hallgatok mások véleményére, főleg aki nagyon ismer engem, hogy hahó, itt valami nagyon nem oké. Meghallgatom amit mond és igenis megkérdezem, hogy miért gondolja így.

Lehet simán, hogy csak egy rosszindulatú valaki a környezetben, ebben az esetben másokat is megkérdeznék ők hogyan látnak minket. Nagyon közeli barátokat és rokonokat, akik jól ismernek.

Van egy másik sztori is, nem akarok regélni, de szerintem ez is tanulságos. Most is megyünk egy esküvőre. A menyasszony már terhes, közel a 40-hez, első gyerek, kb az utolsó pillanatban jött össze. Meséltem erről egy totál kívülálló személynek, egyből rávágta, hogy csak a gyerek miatt veszik el. Azóta szűk családi körben másoktól is kibuggyant ez.

Később a nő saját anyja vallotta be, hogy csak ez a srác volt, aki kötélnek állt, mindenki lelécelt. Tehát szó sincs nagy szerelemről, hanem konkrétan akadt végre egy balek, akit meg lehetett fogni a gyerekkel.

Nem tudom mi az oka ennek, honnan jönnek ezek. Megérzések, tapasztalat, vagy jobban olvassák a non-verbális jelzéseket is ilyen benyomásokat kelt a kapcsolat.

ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne hari, de igaza van valamilyen mértékben. Ha nem lenne kérdező akkor nem bizonytalanodtál volna el. Az nagyon kevés, hogy jól működik a kapcsolat. Szeretni és kívánni is kéne egymást. Meg persze megbízni a másikban, az érzéseidben iránta. Te nem szereted, csak egy biztos pont.
ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!