Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha férjemmel 7 éve együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha férjemmel 7 éve együtt vagyunk és 4 éve házasok 2 gyerekkel, gond lehet ha nem a szüleink vezetnek az oltár elé?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom már rég nem

Ők “gondoskodnak” rólunk, szóval itt teljesen bohóckodás lenne az “átadás-átvétel”.

Szóval mi ketten és a gyerekek vonulnánk be, plusz előttünk a koszorús lányok. A pap szerint is rendben van.

Szülők megharagudhatnak vagy ez teljesen érthető?



ápr. 14. 20:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis 4 éve vagyunk polgárilag házasok, most lesz a templomi esküvőnk.
ápr. 14. 20:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gond. Ha ti így szeretnétek, ne foglalkozzatok mások véleményével.

Nekünk se volt jó a keresztszülő választás se, a névválasztás se, a két tanús esküvő pláne nem...Elegem volt már, hogy úgy éljem az életem, hogy mindig másokat tartsak szem előtt, ne sértődjenek meg....

ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

milyen templomi? ha nem katolikus, akkor mindegy, akár ruha nélkül is mehettek és kutya is kísérhet


reformátusoknál nincs is oltár


ha katolikus esküvő, akkor bizony meg kell gyónnod, hogy házasság előtt szexeltél, együtt éltél, és mindkettőtöknek, tehát ha nem egyenértékű a gyónásotok, akkor az egyikőtöknek érvénytelen a gyónása

ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én előtte fogok keresztelkedni, szóval nekem gyónnom nem kell a pap szerint.
ápr. 14. 21:27
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

akkor tényleg nem, de a párodnak jó pár dolgot igen, és nem csak szexuálisakat


bár ha egy nappal előtte keresztelkedsz, és hazamész együttaludni, akkor végül is bűnben érkezel a másnapi templomira, szóval erre még kellene megoldást találni, külön aludni a keresztelés után, és semmi bűn az esküvőig

ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdés, hogy gond-e ha nem a szüleink vezetnek az oltár elé…
ápr. 14. 22:03
 7/8 Anita Esküvő válasza:

Szia! Én is hasonló helyzetben voltam, utólag nézve szerintem egyáltalán nem gond. A férjemmel mentem be és sem a szülőknek sem senki másnak nem volt hozzáfűzni valója :)

Sok boldogságot! :))

ápr. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#3-as, nem kért a Kérdező gyónási tanácsot, pláne nem ilyen kioktató módon.

Mivel nem vagy túl jártas ebben, ezért megsúgom, hogy ha valaki komolyan veszi a házasságkötést katolikusként, akkor elvégzi előtte a szentgyónást és ez nem teher, hanem része a házasságra való felkészülésnek.

Nem mellesleg teljesen bevett dolog, hogy sokan már polgárilag házasok és később rendezik egyházilag is. Ez egy örömteli dolog az egyházban, nem azon lamentálunk, hogy vajon volt-e szex...

ápr. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!