Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Én, a párom plusz 2 tanu....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én, a párom plusz 2 tanu. Hogyan zajlik? Mennyi időt vesz igénybe? Milyen ruhában illik menni ilyenkor? Gyűrűt itt húzzuk fel? Ha meg is hívnánk a rokonokat az mennyibe kerül? 😊

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm szépen!
ápr. 29. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
lagziba is ennyien legyetek.
ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Maga a szertartás kb 20 perc volt. Előtte be kellett vinni az iratokat, születési anyakönyvi kivonatokat és várni egy hónapot.

Férjem ingben és fekete nadrágban én egyszerű kockás egybeszoknyában voltam (fekete-szürke-fehér).

Igen a szertartás végén húzzátok egymásra a gyűrűket, ha visztek, de nem kötelező.

Ha többen is ott lesznek, akkor nagyobb termet kell lefoglalni, az nem tudom mennyibe kerül, ezt érdeklődd meg. A 4 fős terem tényleg 4 fős, nem fér el több ember.

ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A termet kérdezzétek meg. Nálunk is van kicsi meg nagy terem, de a kicsiben is elfér vagy 15 fő. Kb annyit lehetett hívni. Szerintem ez mindenhol eltérő. A többit meg leírták már
ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez eltérő lehet attól függően, hogy hova mennétek, szóval mindenképp ott érdemes érdeklődni vagy legalább a honlapjukat megnézni. Általában úgy szokott lenni, hogy ügyfélfogadási időben ingyenes a 2 tanús, ide viszont nem lehet plusz meghívottakat vinni és péntek délután meg hétvégén van a fizetős, ami nagyobb teremben van és jöhetnek a rokonok is. Ez se drága amúgy, nálunk tavaly nyáron 15.000 Ft körül volt. Itt igény szerint van bevonulózene, beszéd, szülőköszöntő, koccintás, akár homoköntés vagy valami hasonló. Ez volt 15-20 perc, a 2 tanús bizonyára jóval rövidebb, azt nem tudom pontosan.

Az még fontos, hogy előtte kell személyesen időpontot kérni, ekkor vinni kell mindkettőtöknek az iratokat és ki kell tölteni pár papírt.

A ruha mindegy, amit jónak érzel.

ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 4-es írta: mindenképp érdemes ezt az adott anyakönyvvezetőtől megkérdezni.

A mi városunkban pl. csak heti egy nap (csütörtök) munkaidőben ingyenes. Ilyenkor a hivatali helyiségben van és csak két tanú és a pár lehet ott. Minden más időpontban (akár szombat, akár hétköznap) 30.000 és a házasságkötő teremben van. Akkor is, ha ott vannak 50-en, meg akkor is, ha csak a két tanú.

"Mennyi időt vesz igénybe?"

A legalapabb (csak a hivatalos szöveg és az aláírás) szerintem kb. 10 perc.

"Milyen ruhában illik menni ilyenkor?"

Valami elegánsat azért felvennék, pl. egy kosztüm/nadrágkosztüm. Férfiaknak szövetnadrág, zakó, ing (nyakkendő szerintem nem kell). De nincs rá szabály.

" Gyűrűt itt húzzuk fel?"

Húzhatjátok, de ez nem kötelező eleme a házasságkötésnek.

ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!