Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy suket-nema par, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy suket-nema par, hogy hazasodik ossze?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi, hogyha az egyik fel nema, hogyan mondja ki az igent. Jeleli, vagy helyette mondja valaki? Hallottatok mar ilyesmirol, hogy a legemlekezetesebb, legszebb?
2011. febr. 7. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jelbeszéddel kommunikálnak,én legalábbis így tudom elképzelni.
2011. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom ilyenkor az anyakönyvvezető mellett van jeltolmács.
2011. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Süket nem szép szó. Tudod, mit jelent az? Süket - bolond. Siket - nem halló. Mi siketeknek nevezünk magunkat. Jeltolmácst rendelünk. Gyönyörű jelnyelven kimondunk igent. :)
2011. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnalom, hogy ezzel esetleg megsertettelek, de a suket, azt jelenti nem hall, gyakorlatilag es atvitt ertelemben szinten. Nem gondolom, hogy ronda szo lenne, de kinek, hogy. Koszonom a valaszokat.
2011. febr. 7. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


[link]


Számukra a süket szó pejoratív tartalmú, ostobát (is) jelent.

2011. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bólogatnak.
2011. febr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Jeltolmács. Egy siket (süket, nem halló, tessék kiválogatni) csoporttal együtt csináltam meg anno a KRESZ tanfolyamot, ott végig jeltolmács fordította nekik az oktatót. Aki nem volt néma, beszélni is tudott, illetve szájról olvasni - így beszélgetni is tudtam velük. Azóta tudom a nevemet jelnyelven :)

Akkor meg is tetszett a jelnyelv, ha egyszer ráérek és rájövök hol oktatják, szerintem megtanulom.

2011. febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az aláírás a lényeg.
2011. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!