Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok arról, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha egy kapcsolatban a nő állja általában a költségeket?

Figyelt kérdés
Akár magát az esküvőt is. És teszem azt nincs orbitális anyagi különbség. Szóval a lány nem Bill Gates lánya, vagy ilyesmi, csak jobban takarékoskodott a pénzzel az évek alatt, mindezt kevesebb munkaviszonnyal, mint a férfi.
2011. febr. 17. 10:55
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egy bajom van ezzel a felállással: teljesen más típusú emberek és ez nem tesz jót hosszútávon a kapcsolatnak.

A nő takarékos, odafigyel a kiadásokra, szeretne minél többet megteremteni a családnak, hosszú távra gondolkozik.

A férfi csak a mának él, nem nézi meg, hogy mennyibe kerül az, amit megvesz, rövid távra tervez.


Ha két ilyen embert összeeresztünk, akkor abból orbitális veszekedések lesznek hosszútávon amiatt, hogy a nő folyton gyűjteni akar majd valamire (nyaralás, új autó, stb.), a férfi pedig folyton meghiúsítja ezt. Állandó lesz a feszültség a két fél között és ha valamelyik nem tud megváltozni, csúnya véget ér majd a házasság.


Egészen az első gyerek megszületéséig működőképes lehet a kapcsolat, a gondok akkor jönnek majd, amikor a nőnek csak a gyed lesz, a férfi pedig továbbra is elveri a fizetését, ahogy eddig mindig.

2011. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés felmerül. Vajon a férfi kérdezte-e tőle, hogy drágám, te akarsz mindent állni, avagy közösen...


Mert ez lényeges.


Ha a nő elhatározta, hogy ő akarja, akkor szerintem nem szabad a másik felet leoltani..


szerintem

2011. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

ez a hátránya a külön kasszának.

ha ebben a kapcsolatban az a fél, amelyik kevésbé takarékos leadta volna a fizetéség annak, aki ért a pénz kezeléséhez, ezek a helyzetek elkerülhetőek lettek volna.

2011. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
És ha a férfi nem elveri a pénzt, csak mivel otthon él, engedelmesen hazaadja? míg a nőtől a szülei nem várják el ezt.
2011. febr. 17. 11:04
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Az még rosszabb szerintem, mivel akkor a szülők megszokták azt, hogy több pénzből élnek. A nő lesz a közellenség, ha meg akarja fosztani őket a plusz pénztől, meg még ráadásul a gyereküktől is. Minden eszközzel meg fogják próbálni akadályozni ezt, és ha mással nem, bűntudat keltésével továbbra is el fogják érni, hogy a kicsi fiú továbbra is nekik adja a fizetését. Ebből pedig megint csak zűrök lesznek majd a pár között.


Még az esküvő előtt el kell érned, hogy ne a szüleit támogassa, hanem együtt gyűjtsetek egy közös számlán! Biztos vagyok benne, hogy van egy csomó közös célotok/vágyatok, ez pedig mind pénzbe kerül. Ha ez sikerül és elfogadják az új felállást a szülők is, csak akkor szabad házasságot kötni.

2011. febr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Sajnos még az összeköltözés sem jött össze. :( Egy esküvős kérdés kapcsán fogalmazódott meg bennem ez. Össze akartunk költözni, de a párom az utolsó pillanatban kimondta, hogy még nem. Én meg maradtam itt a már felvásárolt cuccokkal és várok.
2011. febr. 17. 11:16
 7/39 anonim ***** válasza:
32%

ebben az esetben nincs értelme haragudni a férfira, hiszen muszáj volt hazaadni a pénzt, hogy ne legyen feszkó.

akkor lehetne csak neheztelni, ha mindez a közös együttélés során történik meg, hogy csak úgy elmegy a pénz. de még ekkor sem, mert ha ez nem jó valakinek, ki lehet lépni a kapcsolatból, mielőtt még házasságra kerülne a sor.

2011. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

jaj, leányzó, mindig menj biztosra!!

ne higgy az ígéretekben! akkor vegyél legközelebb bármilyen közös cuccot, ha már megvan a lakás, ahova költöztök, sőt, már ott is laktok.

2011. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglak bíztatni, mert nekem rossz tapasztalatom van ezzel kapcsolatban.

Ha össze is költöztök, mivel te eddig mindent a "szájába" tettél, ugyanilyen marad, mindig azt várja majd hogy te megvegyél ezt-azt.

Kérdezd meg magadtól, ilyen férfi(?) kell neked?

2011. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nagy értékű dolgokat nem vettem, csak konyhai cuccokat, főzéshez/sütéshez szükséges eszközöket pár ezer forint értékben. De ezek elállnak, legalább van ilyenem. Pl. evőeszközkészletem, edények vannak régről félrerakva, nagymamák ajándéka volt, hogy majd egyszer jó lesz nekem.

Igen, kell nekem ez a férfi, és nem akarom választás elé állítani, hogy én vagy a szülei. Sajnos tartok tőle, hogy a szüleit választaná. :( Hiába mondott eddig mást.

2011. febr. 17. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!