Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Állófogadásos esküvő után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köles kérdése:

Állófogadásos esküvő után?

Figyelt kérdés
Azt szeretnénk, ha a szertartás után még lehetne kicsit a rég nem látott barátokkal, rokonokkal beszélgetni, hogy így bensőségesebbé tegyük a napot. Sok pénzt nem tudunk rá kiadni, mert a nászútra kellene. Így azt gondoltuk, szendvicsekkel, tortával, pezsgővel és üdítővel kínálnánk a vendégeket, miközben mindenki kibeszélgethetné magát. Mit gondoltok, ez egy elfogadható megoldás? Van ötletetek, hogy ezt hol lehetne kivitelezni Óbudán (a városháza környékén)?
2011. márc. 20. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, de a szendvics olyan semmilyen. Ez mégiscsak egy esküvő. A hidegtál szerintem jobb lenne (fasírt, husik, különböző saláták).
2011. márc. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, szerintem is szendvics helyett hidegtál. Szerintem akiket elhívsz erre az állófogadásra, azoktól kaptok valamilyen ajándékot (nem az érték számít, de valamit biztosan), szóval szerintem ne szendvicseket kínálj nekik, az nem igazán illik. Ha nincs rá elég pénzetek, akkor inkább ne csinálj semmit az esküvő után, mert az úgy tűnne mintha csak az ajándékokat akarnád begyűjteni, de a vendégeidtől sajnálod a megfelelő fogadtatást. (Megjegyzem, ezt nem én gondolom rólad, de tényleg visszatetsző lehet egyeseknek, gondoljátok át.)
2011. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Második vagyok, úgy értettem, hogy a szendvicses megoldás lenne visszatetsző. Legalább is én így látom, de remélem többen fognak még válaszolni, és kiderül, hogy én látom rosszul.
2011. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én pont jobb szeretem ilyenkor (állófogadáson) a szendvicset, mindenesetre az olyan ételt, amit egy kézzel meg lehet fogni, kivenni a tálból, úgy is enni (mondjuk én amúgy is szendvicsrajongó vagyok :)). Egyébként elég elegánsan is meg lehet csinálni az ilyen kis szendvicsfalatokat, szerintem nem baj, ha az is van, persze egyetértek abban az előttem szólókkal, hogy hideg ételből is lehet nagyobb változatosságot nyújtani, talán nem olyan nagy költségkülönbség. Amúgy nagyon is tetszik a beszélgetős, fesztelen esküvő utáni ünneplés ötlete, csak gondoskodjatok több ülőhelyről, mint a klasszikus állófogadásokon lenni szokott, ne azon múljon a jó hangulat, hogy megfájdul a vendégek dereka :).
2011. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! Még írjatok! :-)
2011. márc. 20. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Kényes dolog ez az állófogadás! Mert hát ugye, gondolni kellene az idősebbekre, 70 év körül már nehezen könyökölnek a könyöklőasztalok mellett. Tehát, ha az állofogadás ellenére mégis lesz kevéske ülőhely, akkor azt is hangulatossá kell alakítani, nem elég a fal mellé sorakoztatott vaslábas szék. Annak ellenére, hogy jóravaló emberek társaságát bírom, mégis előfordult esküvőkön, hogy nem voltak tekintettel egymásra, hanem valami "közelibbrokon vagyok a távolibb rokontól" elv alapján foglalták el a helyüket, tekintet nélkül az idős és fáradtlábú vendégekre. Ha kevés az ülőhely, akkor a fürgébb, családi társaságok hamarjában elfoglalják, mert hát úgy mégiscsak kényelmesebb, a gyerekeket meg szalasztják szendvicsekért, hogy föl ne kelljen állni, nehogy valaki más üljön oda. Ha pedig legalább a fele leülhet, akkor a maradék durcál, hogy nekik nem maradt ülőhely.

Én szendvics párti vagyok! Ha arra gondolok, hogy szendvicsnek nevezik a vajaskenyeret "ízlésesen" elhelyezett zalai felvágott szeletekkel, pirosarany pöttyökkel díszítve, akkor mégsem. De rendelni és otthon készíteni is lehet profi szendvicseket, sokkal szebb, és kevésbé illatos, mint fentebb ajánlott fasírtgolyócskák, ami kis mennyiségben is beteríti az illatával a helyiséget, mellé persze húsos hidegtálak. Adná magát, hogy műanyag tányér és evőeszköz, de talán az mégsem kellene. Szóval könyöklőpultokat bérelni, ételeket italokat, hűtőt tárolót kitelepíteni egy erre be nem rendezkedett helyszínre sem kis költség. És azért egy-két pincér mégiscsak kellene, aki gondoskodik az italok hűtéséről, aki a pezsgőt kitölti vagy a tortát szervirozza. Ne a menyasszony pakolja ki a hatvan szeletet a tányérokba.

Sajnos ötletem nincs Óbudán hol lehet ilyent csinálni, de igazából az állófogadás mindig az esküvő helyszínén szokott lenni. Oda nem utaznak a vendégek, hanem átsétálnak egy másik terembe.

2011. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!