Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a szerepe, hagyományos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerepe, hagyományos szerepköre a násznagynak, a vőfélynek, és a koszorúslánynak? Mit kell tegyenek ők az esküvő, lakodalom alatt?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A násznagy a vőlegény tanuja. Aláírja a papírt :) A vőfély csinálja a hangulatot és tulajdonképp irányítja a ceremóniát. Egyes helyeken ő adja át a meghívókat a lagzira. A korszorúslánynak nem tudom milyen különös szerepe van.
2009. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Koszorúslányok régen csak olyan rokon lányok lehettek, akik még eladósorban voltak, akiket ily módon is megmutattak, hogy lám ők még várják a párjukat. Mivel a menyasszony is közülük való volt, így egyfajta búcsút jelképeznek azáltal, hogy elkísérik, felvezetik az esketéshez.

A menyasszony általában az édesapja kíséri a vőlegényhez, az anyakönyvvezető elé, míg a koszorúslányok előtte általában virágokat szórva mennek mintegy felvezetve őket.


A násznagy a vőlegény tanúja egyben vigyáz a menyasszonyra. Ha pl. ellopják a menyasszonyt (vagy a cipőjét) akkor neki kell kifizetni a váltságdíjat, ami lehet pénz de lehet, hogy átvállalja a vőlegény büntető feladatát (azért van bünti, mert hagyta ellopni a menyasszonyt/cipőjét). A menyasszonytáncot vezényli, ő gyűjti össze az abból származó bevételt. A menyasszony utolsó táncpartnere a férje, aki a végén általában felkapja a menyasszonyt, ilyenkor a násznagy az ölébe önti a pénzt vagy az edényt, amiben gyűjtötték a pénzt az ölébe rakja, így megy el az ifjú pár átöltözni, kicsit pihenni.


A vőfély pedig mindehhez csinálja a hangulatot. Általában ő fogadja a vendégeket, segít eligazodni a vendégeknek a lakodalom helyszínén (ismerteti, hogy ki hol ül, ha van ülésrend, elmondja, hogy hogyan lehet italt kérni, merre van a mosdó stb.). Ő fogja össze a násznépet, kapcsolatot tart a konyhával, hogy mikor jön milyen étkezés, program, az esetleges játékokat levezényli. Hagyományosan népi rigmusokban beszél, néha pajzán fűszerezéssel.

2009. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia! A koszorúslányok nálunk majd amibe lesz a köszönő ajándék azt az edényt fogják majd, és adják át a vendégeknek. Amikor én voltam az, én még segítettem a tortákat elvinni amit a vendégvárásnál hoztak.

Nálunk még 1-2 lagziba az is volt, hogy a polgárira megtanultak vmi verset és azt mondták el.

2009. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!