Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem akar feleségül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar feleségül venni? Miért van az, hogy én jobban szeretném az esküvőt, mint ő?

Figyelt kérdés
Tavaly volt az eljegyzésünk amit szintén én szerettem volna jobban.Úgy volt,hogy az idén össze házasodunk,de azt mondta neki ez nem fontos nem fogg ettöl jobban szeretni.Meg,hogy nincs miből normális esküvőt csinálni.Azt tudni kell én már egyszer voltam férjnél,de most teljesen mást érzek,mint akkor.És mi is már a 30-as éveink közepén járunk.
2011. ápr. 22. 08:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
Én is hasonló helyzetben vagyok, csak én nem veszem a szívemre:) Nagyon régóta együtt vagyunk, engem is eljegyzett már, de az esküvővel még várunk. Hogy miért? Mert ráér. Tényleg nem a papírtól függ, így is boldogak vagyunk együtt, gyereket még nem tervezünk, akkor meg "minek"? Ha itt lesz az ideje, meg lesz pénzünk is, csapunk egy tisztességes lagzit és tárt karokkal várjuk majd a gyerekeinket mint férj és feleség.
2011. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
És neked miért olyan fontos, hogy feleségül vegyen? Miért kell neki is ugyan úgy gondolkodnia mint neked? Vagy, ha valami miatt számodra ez olyan lényeges kérdés, miért nem állsz elé és mondod meg neki, hogy ez neked fontos???
2011. ápr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

"hogy nincs miből normális esküvőt csinálni."

El akar venni, csakhogy normális esküvőt szeretne. Szeretné megadni a módját. Akkor fog elvenni, ha összejön erre a pénze. Egyszer nősül meg, nem akar titokban elsunnyogni az anyakönyvbe, szeretné emlékezetessé tenni ezt a rendkívüli alkalmat. De ezt ő is el tudta volna mondani, ha megkérded.

2011. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Az eljegyzés,főleg,hogy csak te akartad nem kötelez semmire! Aházasság pedig nem csak egy papír,hanem azt is jelenti,hogy együtt akarnak élni életük végéig. Még akkor is ez a szándék,ha sok házuasság végződik válással. Az együttélés csak egy kényelmes megoldás,amiből könnyen ki lehet lképni.

A házassághoz pedig nem kell lakodalom.

2011. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem egyeznek az igények, én nem sok jövőt jósolok ennek a kapcsolatnak. Teljesen jogos és érthető igény, ha valaki esküvőt akar, de az is, ha a másik nem. Ez a pasi téged nem fog elvenni, egyértelmű, hogy már az eljegyzést is te erőltetted. Innentől te döntöd el, hogy megalkudsz-e ezzel a helyzettel, beletörődsz-e, hogy nem fognak elvenni vagy továbbállsz.
2011. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
én sok kapcsolatról hallottam már, ami az esküvő után ment tönkre. Előtte évekig tökéletesen múködött. Nem tudom miért olyan fontos az esküvő.
2011. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 3 év után tartottunk eljegyzést, és rá több, mint 2 évre volt a lagzi. Megtarthattuk volna előbb is, csak nem volt rá pénzünk, és mivel nem két tanúsat akartunk, hanem megadni a módját, ezért vártunk ennyit.

Kérdezz rá, és nagyon fontos, ne erőltesd!

Lehet, még az eljegyzést sem akarta, csak mivel te erőltetted, megtette, de még nem érzi, hogy készen lenne a házasságra.

2011. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

Ez mind mellébeszélés.

Akinek VALÓBAN nem számít a papír, az aláírja. Aláírja, mert a másiknak sokat jelent, neki meg mindegy. Az nem írja alá, akinek nem mindegy. És ha nem mindegy, akkor miért is nem az?

Nyilvánvaló, hogy a papír nem garancia semmire, el lehet válni, nem garancia semmire. Viszont a papír a végleges elköteleződés szándékát jelenti. Aki kézzel-lábban tiltakozik ellene, az nem akarja magát elkötelezni (magyarul: egy jobbra vár). Csak szerintem tisztességesebb lenne ezt megmondani a másiknak, hogy eldönthesse, akar-e továbbra is benne maradni a kapcsolatban. Főleg 30-on túl, amikor a nőnek már nem igazán van ideje éveket pazarolni meddő kapcsolatokra, ha akar gyereket és családot.


Úgyhogy én azt javaslom a kérdezőnek, hogy nagyon gondolja át, meddig vár, még akkor is, ha nagyon szerelmes. Mert esélyes, hogy 4-5 év múlva még ugyanitt fognak tartani, hacsak közben a pasi nem talál egy fiatalkát.


34N

2011. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

*én sok kapcsolatról hallottam már, ami az esküvő után ment tönkre. Előtte évekig tökéletesen múködött.


Látszólag tökéletesen. Egyik eset, hogy a tönkremenő kapcsolatot próbálják esküvővel megmenteni, azt meg nem lehet.

Másik eset, hogy (általában) a nő sok sok év türelmes várakozás után ultimátumot ad a pasinak (akinek nem akart a nővel hosszú távra tervezni, csak kényelmes volt, hogy együtt lehet élni vele, kaja, szex stb.), hogy vagy elveszi, vagy szétmennek. A pasi még ahhoz is gyáva, hogy nemet mondjon. Elveszi a nőt, aztán rádöbben, hogy nem ilyen lovat akart.


A papír nem tesz tönkre jól működő kapcsolatokat. Csak éppen nem menti meg a rosszakat.

2011. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

34N


szerintem tévedsz.

én 34F vagyok. Párommal 5+ éve eggyüt élünk. Van egy kislányunk és 12millió hitelünk 30 évre. Szerintem ezek egyértelmű jelei annak, hogy együtt akarunk maradni és komolyan gondoljuk. Én mégsem akarok esküvőt.

2011. ápr. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!