Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akinek nem élnek a szülei, az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek nem élnek a szülei, az hogy oldja meg az esküvőt?

Figyelt kérdés

Még nem tartok ott hogy esküvőm legyen, de az jutott eszembe, hogy ugye pl szokás az anyakönyvvezetőnél a szülőknek virágot adni, vagy szól pár szót a szülőknek, meg eleve a pár szülei külön ülnek, de akinek nem élnek a szülei?


Ha valamikor lesz esküvőm, alapból rosszul fogom érezni magam hogy nem lehetnek majd velem, hát még ha látnom kell hogy nem ül ott senki azon a bizonyos 2 széken....Ha arról beszélne majd az eskető hogy milyen kár hogy nincsenek ott a szüleim, akkor meg el fogom magam sírni. De ha meg nem szólna róluk semmit, akkor pedig olyan lenne mintha nem is hiányoznának.


2011. ápr. 30. 13:43
 1/8 anonim válasza:
Voltam már olyan esküvőn, ahol az egyik szülő nem élt már sajnos. Ilyenkor mondhatnak pár szép szó róla, de előre megbeszélheted az esketővel, hogy mit mondjon. A virág pedig ez esetben elmarad a részedről. Egyébként a keresztszüleid talán odaülhetnek mögéd, nekik adhatsz virágot, bár ezt nem tudom pontosan :)
2011. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy elveszítetted a szüleidet! Résztvétem!

Úgy gondolom, hogy ezt meg lehet előre beszélni az anyakönyvezetővel, hogy mit mondjon ilyen esetben, hogy mi lenne számodra megnyugtató, de semmi esetre sem hagynám ki, hogy megemlékezzek a szüleimről is.

Sajnos azon semmi nem fog változtatni, hogy azon a két székén nem a szüleid ülnek. Talán, ha élnek olyan rokonok, akik úgy érzed mindenben melletted állnak szerintem örülnének, hogy ha ott kapnának helyet, és Neked is hátha megnyugtatás lenne.

Szerintem, ha élnek a nagyszüleid, vagy estleg keresztszülő, nagynéni, nagybácsi. Nekik is meg lehet köszönni, hogy támogatnak. Ha nincs ilyen a rokonságban akkor szerintem egyszerűen csak a Párod családjának adjátok át a virágokat.

Vagy beszéld meg a Pároddal, hogy Neked ez nagyon fáj, hogy nincsenek ott a szüleid, és mi lenne, ha Ő előző este elmenne a saját szüleihez és átadnátok ott a virágot. Majd kimennétek együtt a temetőbe a saját szüleidhez és vinnétek oda is egyött virágot. Akkor a nagy napon egyszerűen kimarad ez köszönet rész.

Szívből kívánom, hogy számodra is az egyik legeszebb emlék legyen az életedben ez a nap!!!

2011. ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az anyakönyvvezetővelmegbeszélheted,hogy mit mondjon.

És pl. nálunk nem szokás virágot adni a szülőknek, tehát az nyugodtan ki is hagyhatjátok és akkor senki nem érzi magát kényelmetlenül.

2011. ápr. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem csak apum nem volt az esküvőn. Nálunk egy szál fehér virág volt az anyakönyvvezetőnél a székére téve. A szertartáson 1-2 mondatban megemlítették.

Az egyházi esküvőnél, mivel apum nem volt, és nem akartam, hogy més kisérjen az oltárhoz, így a pap javaslatára a pap kisért el az oltárhoz.

Az azt követő lakodalomban az örömapa tánc helyett 1 perces néma csend volt, és végig meg volt terítve neki is a főasztalnál egy szál fehér virággal a tányérban keresztbe.

Nekem az esküvőm előtti évben ment el apum. Amúgy az esküvőszervező, a vőfély, az anyakönyvvezető és a papok is fel vannak ilyen esetekre készülve, tehát nyugodtan kérj tőlük javaslatokat.

2011. ápr. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek már szüleim.

Fél éve volt az esküvőnk, én külön kértem, h ne legyen üres szék, a virágot anyósoméknak adtam.

Voltak húzós részek, a vőfély, mikor kikért, ugye nem volt kitől, helyette volt egy szöveg, ami arról szólt, h árva vagyok. Volt egy perces néma gyász.

Én igyekeztem nem ezekre a dolgokra gondolni, de voltak pillanatok, mikor nagyon hiányzott anyu, főleg mikor anyósom táncolt a sógornőmmel ilyesmik.

Nekem eléggé elrontotta a hangulatomat, azt gondolom, h jobb lett volna két tanúval összeházasodni, kár volt a lagzit erőltetni.

2011. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az esküvőn a jogilag kötelező rész: néhány mondat, aminek az a lényege, hogy a magyar jog szerint mostantól férj és feleség, annak tudatában, hogy...Meg az igenek.

Minden egyéb "extra", amiért a legtöbb helyen fizetni is kell. Nekünk is fizetős volt a szülőköszöntés és a bevonuló zene. (Minimál esküvőt szerettem volna, ennyi extra volt csak)


Tehát a hosszú beszéd nem kötelező, a jogi szövegen kívül csak azt mond, amit veletek előre egyeztet.

2011. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sajnos nekem sem lehetett ott az Édesanyám, az esküvő előtti évben halt meg. Mi úgy döntöttünk, hogy kihagyjuk a szülőköszöntő virágot, a párom szülei ezt abszolút meg is értették. Én nem kértem, hogy bármit is mondjon róla a pap, vagy az anyakönyvvezető, mert akkor biztosan elsirtam volna magamat. A lakodalomban sem hagytunk ki széket neki, illetve nem teritettünk neki, mellettem ült Édesapám, mellette pedig a testvérem, aki a tanu volt. Igy szerintem könnyebb volt, bár igy is voltak nagyon nehéz pillanatok, pl a templomi bevonulás Édesapámmal...


Nem tudom, hogy hogyan illik/illett volna, de akik ott voltak az esküvőmön, azok ismernek, és tudják, mit éreztem. Nem hiszem, hogy ezért bárki is azt hitte volna, hogy nem hiányzik az Édesanyám.


El sem tudom képzelni, milyen rossz lehet az, ha egyik szülőd sem lehet ott, nagyon sajnállak emiatt! Az esküvőn szinte semmi sem kötelező (ahogy ezt már előttem is leirták), szerintem úgy szervezd majd az esküvőt, ahogyan neked jól esik, ahogyan neked legkönnyebb lesz feldolgozni azt, hogy nem lehetnek ott a szüleid. Végülis ennek a napnak a te boldogságodról kell szólnia!

2011. máj. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindig szükségünk van a szülői szeretetre,de az esküvőn meg pláne fontosak a szülők,szerintem!Sajnálom,hogy a szüleid nem lehetnek majd ott,együtt érzek veled!

A mi esküvőnk idén augusztusban lesz de sajnos az én édesanyám már nem él,párom édesapja sem él már sajnos,de az eskűvőn szeretnénk ha az anyakönyv vezető említene pár szót a menyaszony és a vőlegény elvesztett szüleiről!Ez szép gesztus,mert meg emlékeznek így a szűlőkről.

22/N

2011. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!