Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Baj, hogyha hülyeségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, hogyha hülyeségnek tartom a házasságot?

Figyelt kérdés

Szinte minden hétvégén férjhez megy valaki az ismerőseim közül,volt osztálytársak, velem egykorúak.Ma is megdöbbentem, amikor az egyik közösségi oldalra felmentem.És csak az jutott eszembe ezzel kapcsolatban, hogy "de nagy hülyeség", meg hogy "minek"?Csak nehezebb szabadulni a másiktól, ha kiderül, hogy nem illünk össze.

Velem van a baj, vagy csak most jött el a mi korosztályunkban a "ki megy előbb férjhez "korszak?

24l


2011. máj. 2. 13:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy baj! Pláne akkor nem, ha hasonló hozzáállású partnert találsz magad mellé. Akkor van gáz, ha a párod ezt majd fontosnak érzi, te meg ezt majd nem tudod megérteni.


Inkább az a furcsa hozzáállás, hogy azzal indoklod, hogy így nehezebb a másiktól megszabadulni. Így még egy házasság nélküli kapcsolatnak sem túl kellemes nekiindulni.

De bajnak semmiképpen nem baj amíg neked és a párodnak, vagy a leendő párodnak ez így megfelelő. A saját elképzeléseid szerint dönts az életedről, ne a másoké szerint, mert te éled az életed és nem mások.

2011. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
Első olvasásra úgy veszem ki,hogy neked savanyú a szőlő.Ha valaki házasságpárti annak nem jut eszébe a "minek" és a "nehezebb szabadulni tőle" gondolat.Általában az ember nem azért megy férjhez,hogy később elváljon. Hogy ezekkel a kapcsolatokkal mi lesz,majd idővel kiderül.Ha te így érzed,akkor meggyőzni úgysem lehet,hogy a házasság lehet jó dolog is.Amíg nem találod meg az igazit,aki feleségül kér téged is,addig csak lenézed a többit és legfeljebb irigykedsz.Eljön a te időd is egyszer.
2011. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Darcy01 ***** válasza:
83%

Szerintem azért gondolod így, mert még nem találtad meg azt az embert, akivel le tudnád élni az életedet, és még nem értél meg rá lelkileg. Én is 24 éves lány vagyok, és régebben én is azt gondoltam, mint te, hogy minek az a papír. De ma már máshogy gondolom.

Egyébként nem baj, hogy ezt gondolod, szíved joga, mindenki úgy él, ahogyan akar.

2011. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Valahogy mindig így voltam ezzel.A lagzikat ki nem állhatom, és csak bohóckodásnak tartom.Ha valaki emlegeti, hogy jaaaj, majd én is szép fehér ruhában...hát a hideg kiráz a gondolattól is.Unokatesóm éppen múltkor mondta, hogy majd ő is jót mulat az én lagzimon, meg ők is meghívtak az övékre, hát ha csak ezért hívtak meg, akkor jól megszívták,mert én nem fogok senki kedvéért bohóckodni fölöslegesen.

Páromnak volt egy hosszú kapcsolata , 8 éves, el voltak jegyezve, idén lett volna az esküvő, nem hiszem hogy újból vágyna rá, mert múltkor kérdezték, hogy és nekünk mikor lesz eljegyzés? Erre ő gondolkodás nélkül rávágta előttem, hogy nekünk nem lesz, ő már volt egyszer, és éppen elég volt 3 évig.

Ezen kívül pénzünk sem lenne rá, jelenleg arra gyűjtök, hogy minél előbb elhúzhassak már itthonról, nem pocsékolnék ilyesmire pénzt.Nem szeretem a nagy felhajtást,meg a családi eseményeket meg főleg nem.

2011. máj. 2. 13:37
 5/29 A kérdező kommentje:
Apám pénzéből egy fillér nem kell, nem hogy még ő fizessen bármit is.
2011. máj. 2. 13:39
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Amiről te beszélsz az a lakodalom és nem a házasság. A két tanús esküvő ingyenes,ha nem kell semmi plusz.A fehér ruha sem kötelező és semmi sem az,csak az igen kimondása és az aláírás.Még gyűrű sem kell,ha nem akartok.Szóval előbb döntsd el,hogy mivel van bajod.A házasság intézményével vagy az ünnepléssel.
2011. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Amikor kiderült már, hogy összeillünk-e, azután házasodunk, majd KITARTUNK egymás mellett.Ez a házasság értelme.Egy szerződés- Fel lehet rúgni, mint minden szerződést, de nem következmények nélkül.
2011. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

nem baj... de látszik, hogy soha nem kérte meg egy olyan férfi sem a kezed, aki nélkül nem tudnál élni.

nem kell mindenkinek férjhez mennie, vagy megnősülnie. ha a párodnak és neked is ideális így, ez csak a ti dolgotok, a ti döntésetek.

2011. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Mindkettővel bajom van a szüleim "csodás házassága" talán betette nálam a kaput.

Lagzi nagyrészt arról szól, hogy:

olyan embereket hívsz meg "udvariasságból" vagy mert "így illik" vagy mert "ők is meghívtak" akiket a hátad közepére nem kívánsz.Ha magadtól nem hívnád a szülők úgy is meg akarnák hívni.Udvariaskodni,meg jópofizni kell velük, mert ugye mégiscsak az esküvőd.Aztán van ez a megsértődik, nem sértődik meg, ha..nem hívjuk meg, pénzt kérünk, ide ültetjük, oda ültetjük..blablabla...

Csupa macerás dolog, és nagyon utálom a felhajtást.


Ezzel a két tanús dologgal viszont semmi bajom, ha már esküvőről beszélünk ez nagyon szimpatikus.De ugye akkor meg "a rokonság mit fog szólni..." szóval akár hogy is nézzük nem jó sehogy.

2011. máj. 2. 14:01
 10/29 A kérdező kommentje:
Én azt mondom így az előző kapcsolatomból kiindulva is, hogy "hál Istennek " nem jutott eszébe egyiküknek sem, mert nemet mondtam volna úgyis.Előző párommal volt egy olyan szakasz, hogy csomó ismerősünk az 1 éves évfordulójukon tartott eljegyzést, és sokat beszéltem erről neki, hogy ez is, az is...ekkor közeledett a mi évfordulónk is, és megkérdeztem, hogy remélem ő nem készül semmi ilyesmire.Azt mondta nem, mert látja, hogy nem akarom.
2011. máj. 2. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!