Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Baj, hogyha hülyeségnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, hogyha hülyeségnek tartom a házasságot?

Figyelt kérdés

Szinte minden hétvégén férjhez megy valaki az ismerőseim közül,volt osztálytársak, velem egykorúak.Ma is megdöbbentem, amikor az egyik közösségi oldalra felmentem.És csak az jutott eszembe ezzel kapcsolatban, hogy "de nagy hülyeség", meg hogy "minek"?Csak nehezebb szabadulni a másiktól, ha kiderül, hogy nem illünk össze.

Velem van a baj, vagy csak most jött el a mi korosztályunkban a "ki megy előbb férjhez "korszak?

24l


2011. máj. 2. 13:26
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Lassan megint közeleg az egy éves évforduló a jelenlegi párommal, azt hiszem neki esze ágában sincsen ilyesmi.
2011. máj. 2. 14:05
 12/29 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem neked nem az esküvővel van bajod és a házassággal,hanem azzal,hogy a párod kijelentette,hogy nem vesz el,mert neki már volt eljegyzése és többet nem akar.Így én is azzal nyugtatnám magam,hogy marhaság,hisz sosem lesz benne részem.

Ha valaki szeretne a másik házastársa lenni és nem akar kiskapukat hagyni,hogy könnyebben szabadulhasson,az megtalálja a módját.Tesz arra,hogy mit gondolnak a rokonok,ha nincs pénze nagy esküvőre,akkor csinál kicsit,a lényeg az összetartozás lesz és az érzés,hogy házasok.

2011. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Nem, ő az eljegyzésről mondta ezt.De meg is értem, sokat beszélgettünk az előző kapcsolatáról.Csak meglepődtem, mikor kijelentette ott mindenki előtt.
2011. máj. 2. 14:19
 14/29 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem, aki esküvőpárti, miért annyira magabiztos, hogy úgy gondolja ő a normális, aki pedig másra vágyik, az igazából csak irigykedik és savanyú neki a szőlő.. Nem csak egyféle gondolkodás létezik!

Személyiség kérdése, hogy valaki mit tart jobbnak, milyen kapcsolatban képzeli el az életét. Van, akinek nagyobb biztonságot, a kötelék megerősítését jelenti az esküvő, valakit pedig egyáltalán nem érdekelnek ezek a külsőségek, mert pusztán lelki alapon akar a másikhoz tartozni, mást nem tart fontosnak. Én nagyon szeretném megtalálni életem párját, és vele élni hosszú, hosszú évekig.. De nem érzem, hogy a házasságnak létezne számomra olyan funkciója, amiért érdemesnek tartanám megtartani. Egyáltalán nem irigylem azokat az ismerőseimet, akik házasságban élnek (bezzeg akinek gyereke van!), ténylegesen csak egy extra kapocsnak tartom, ami jogilag korlátozza az embert a szabad mozgásban akkor is, ha lelkileg már nem akar együtt lenni a társával. És mivel egy megromlott házasságot egy papír nem hoz rendbe, ténylegesen csak hátrányai vannak a dolognak.. Ha viszont együtt maradunk életünk végéig, nem hoz semmi pluszt a kapcsolatba az, hogy regisztráltuk magunkat valahol, mint házastársak. Az öröklési és hasonló ügyeket ugyanúgy elintézhetjük 1-1 aláírással, ha annyira fontosnak tartjuk.

Maga a nagy lakodalom alapból kizárt, soha nem volt pénzem felesleges kiadásokra, a családomtól egy fillért nem húznék le ilyesmi miatt, a rokonságtól szintén nem (mennyasszonytánc címszó alatt sem), ahhoz pedig nincs kedvem, hogy távoli rokonok számára szervezzek világraszóló bulit - a közeliekkel pedig amúgy is tartom a kapcsolatot, szervezünk programokat.

Ugyanúgy nem látok okot az esküvőre, mint ahogyan arra sem, hogy megmásszam a Mount Everestet. Számomra nem okoz akkora élményt, mint sok más ember számára..

2011. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyet értek az utolsó válaszolóval :D:D:D:D!!!!Nagyszerűen megfogalmaztad!
2011. máj. 2. 14:27
 16/29 napietus ***** válasza:
49%

bajnak nem baj, a Te életed. csak ne szóld le azokat, akik nem úgy gondolkodnak, mint Te, a megtestesült tökély. inkább ez a baj. nagy vehemensen leszólsz embereket, csak azért, mert más a véleményük 1 dologról, amiről azt sem tudod, hogy mi az, mivel nem volt benne részed. és már most, 24 évesen is úgy beszélsz, mint egy 40 éves besavanyodott vénlány. gyakorolsz :P? inkább EZ a baj...


29/N

2011. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, én inkább úgy érzem, aki a világraszóló esküvők híve, az szólja le és nézi hülyének azt, aki másképp gondolkodik. Márpedig a csekély intelligencia legékesebb bizonyítéka feltételezni másokról, hogy jó ok és meggyőződés nélkül cselekszenek, csupán azért, mert túl hülyék olyan szuperul gondolkodni, mint ők.. Vonatkozzon ez mindkét oldalon azokra, akik elítélik a többit a másféle értékrendért. Hogy melyik táborban népesebb a számuk, olyan számításokba pedig nem bocsátkoznék.
2011. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem szóltam le, aki ezt csinálja hát csak csinálja.Csak nekem ez nem tetszik, amiket az előbb is leírtam, ezért nem csinálnám.

Amúgy ha keresgélsz itt a kérdések között láthatod, hogy sokan milyen problémáik vannak pro és contra a lagzival, házassággal, stb...

2011. máj. 2. 14:58
 19/29 anonim ***** válasza:
51%

Mellesleg az emlegetett csekély intelligencia másik példája az, hogy hányan nyomtak méltatlankodva negatívot egy olyan témában egy olyan véleményre, ami semmiben sem támadta őket, csak éppen másról szólt, mint azt elvárták volna. (Nehogy esetleg leírják véleményüket és érveljenek mellette! Az túl sok energiát igényel!)

Úgyhogy nyomjátok nyugodtan a mínuszokat, legalább kiderül, milyen népes az a bizonyos tábor..

2011. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
66%
Nekem csak az szokott furcsa lenni,hogy sokan házasságellenesek mindaddig míg a párjuk végre meg nem kéri a kezüket.Utána pedig azt sem tudják,hogy csokiszökőkutat vagy jégszobrot rendeljenek az esküvőre.Ilyenkor derül ki az,hogy azért korteskedtek a "nem számít a papír" mellett,mert őket senki nem akarta elvenni.
2011. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!