Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nálunk is megvan ez a szokás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálunk is megvan ez a szokás?

Figyelt kérdés

Filmekben szoktuk látni azt, hogy a vőlegény nem láthatja az esküvőig a menyasszonyi ruhát. Ez egy nálunk is meglévő szokás?

Ha igen, ez is csak amolyan Amerikából átvett szokás? (mint pl a Halloween és társai...)


2011. jún. 14. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
igen megvan itt is. ez mondjuk inkább babona
2011. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és ezt van aki be is tartja?:)
2011. jún. 14. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a párok legnagyobb része betartja
2011. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hűű.... a hétvégén kérték meg a kezem, jövő nyárnál előbb biztos nem lesz esküvő.De így belegondolva... mi van ha nem tetszik a ruha a vőlegénynek?:) Egyrészt magamnak szeretnék tetszeni, másrészt pedig neki.

Azt hiszem elég sok mindennek utána kell még néznem :S

2011. jún. 14. 18:10
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Emiatt nem kell aggódnod :) Biztos vagyok benne, hogy bármibe is leszel tetszeni fogsz a párodnak!
2011. jún. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
legyen előnyös az alakodhoz a ruha, a tónusa passzoljon a bőrödhöz, és ne legyél benne se habcsók, se bazári... akkor biztos tetszeni fogsz a párodnak:)
2011. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez régi magyar szokás. Nem csupán babona. De régen azt tartották,hogy a legcsúnyább nő is megszépül,ha menyasszony lesz.

Miért kellene a vőlegény ízléséhez igazodnod? Sokkal jobb,ha meglepődik,amikor meglát a menyasszonyi ruhádban. Minden vőlegény szebbnek látja így,mint a hétköznapi ruhájában.

2011. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha bőrszerkóban, lakkcsizmával a lábadon, és szöges korbáccsal a kezedben vonulnál az oltár elé, akkor is tetszenél neki, hiszen szerelmes beléd, azért vesz el feleségül. Amúgy gratulálok.
2011. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy nagyon régi szokás (régebbi, mint az amerikai filmek).

Szerintem szép, és izgalmas dolog.

2011. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor már csak pár dolgot nem értek:


- a menyasszony választja a vőlegény ruháját ki?

- vagy a vőlegény tudhatja pl a színét, stílusát a ruhának?


Csal azért kérdezem, mert jópár esküvőn voltam már, és a menyasszony és a vőlegény ugyebár sokszor egymáshoz illően öltöznek fel.

Pl: ha a menyecskeruha teszem fel piros színű, akkor a vőlegényen sokszor piros ing van.

De ugyanez az "összeöltözés" a menyecskeruha előtti öltözékeken is megfigyelhető.


Nem vagyok még esküvői lázban, félre ne értsetek, csak úgy elgondolkodtam ezeken a dolgokon.

2011. jún. 14. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!