Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Horvátországban szeetnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Horvátországban szeetnék házasodni. (azaz külföld) ez hogyan hozható létre? Mik a feltételek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem te írtad már ugyanezt? Hívd fel a KIM-et. Bár: nem unios ország ezért szinte biztos, hogy honosíttatnod kell.
2011. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem hinném én ezt tegnap ötlöttem ki a párommal hogy horvátországba marinán szeretnénk összeházasodni...
2011. jún. 15. 15:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs-ma kérdezte valaki ugyanezt. szerintem a két ország között van viszonossági egyezmény, azaz az ottani szabályok szerint össze tudtok házasodni, de nem fogják itthn elismerni, csak ha honosítttatod. Mindkettőre adhat neked felvilágosítást a Közigazgatási Minisztérium Anyakönyvi Főosztálya-mint már íta itt valaki- ami korábban a Belügyminisztériumhoz tartozott. Állandóan változnak az ilyen szabályok-menj biztosra, hívd fel azokat.
2011. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ott kell megkérdezni
2011. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ha jól tudom, Horvátországgal még a magyar EU-elnökség alatt lezárulhatnak a csatlakozási tárgyalások, azaz június 30-ig. Nem tudom onnantól még mennyi időt vehet az igénybe, hogy "hivatalosan" is az unió tagállamává váljon Horvátország. Szerintem az unió nem lesz gond. Egyébként mikorra tervezitek a "nagy" napot?
2011. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Cestitam!Mnogo uspeha u zivotu!

Sajnos nem tudok segíteni.

2011. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ako ne tusz pomoći, ne kvare zrak ovdje.
2011. jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Meg próbálok segíteni, remélem hasznodra válik:-)!Első lépés, hogy ahol szeretnél élni és akivel, elmenjetek a helyi rendőrkapitányságra, és bejelentsd a szándékaidat, ott úgyis mindent meg mondanak részletesen, de a lényeg hogy minden okmányod nálad legyen a szül.any.kivonat, útlevél, iskolai végzettségről okirat.Minden-minden.Ezt egy hitelesítő irodában mind lefordíttatod a horvát nyelvre.Majd azzal valószínű vissza mész és adnak egy ideiglenes tartózkodásit, mialatt benyújtod a kérelmet a letelepedéshez, amit azzal indokolsz,hogy a férjed horvát és itt szeretnétek élni az-az (OTT).
2011. jún. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bocsánat, egy picit össze kutyultam, mert a letelepedésre gondoltam.De a házasság kötés az szintén a szül.any.kívonatod hiteles horvát fordítása, anyakönyvvezető a pároddal és neki ami szintén okirat van, aztán időpont kérés.(Amit lehet sürgetni).Nem mondják de lehet!!!És valójában ennyi.Ja meg innen vinni egy igazolást ,hogy Te itt még nem voltál házas meg annak is a hiteles fordítása.(azt a helyi önk .tudod beszerezni),megmondod az okát.Ha netán már voltál házas akkor a válásrol a papirt.
2011. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is nézelődtem ez után....és ha EU-s országban van is az esküvő,akkor is honosíttatni kell...egy csomó papír hivatalos fordítása stb...de itt egy link...itt mindent megtalálsz [link]
2011. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!