Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért kell ekkora felhajtás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ekkora felhajtás egy esküvő körül?

Figyelt kérdés

Olyan ellentmondásos minden. Vannak akik milliókat költenek az esküvőjükre, a ruhát 180 ezerét BÉRLIK. Nem az érdekel, hogy kinek mire van pénze,hisz nem tőlem veszik el de manapság úgy is csak válás lesz belőle. A környezetemben is rengeteg ember házasodott, főleg mostanában, és sorra adják be a válópert vagy szeretőt tartanak stb. Akkor meg még is mire jó ez a nagy rákészülés?

Verik a mellüket a házasság intézményére, hogy az mekkora jó dolog, de azt elfelejtik, hogy mit fogadnak, csak a ruha meg a lagzi számít esetleg a nászút.

Biztos csak én gondolom azt, hogy ez nem normális...

Ki, hogy vélekedik erről?


2011. jún. 16. 06:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Gondolod, hogy aki elválik az a házsságkor már tudja? Az azért házasodik hogy majd elváljon?


Nem a házassággal van a baj hanem az utánna a kapcsolattal, vagy már elötte.


de ezt nem látod elötte.


mondhatnád , hogy bezzeg régen nem váltak. persze, de épp minap mesélte el a szomszéd nö hogy kmiben nött fel. az apja mindig is ivott, verte az anyját aki egy tiszteséges dolgozó nö volt, és mindig fenygetette hogy megüli öt stb... elválni az anyjának esélye sem lett volna. kis falu, megbélyegzés, anyagilag egy egyedülálló nö nem tudta volna eltartani a gyerkeket... szuper élete volt, nem vált el de egész életében egy alkoholista idiótával élt.

2011. jún. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

Aki házasodik, az nem úgy gondolkozik, hogy "spóroljunk az esküvőn, öt év múlva úgyis elválunk".

Ráadásul sok menyasszonyra valóban igaz, hogy az esküvő élete legszebb napja (kicsit sajnálom őket), és szeretnék, ha minél szebb lenne.

2011. jún. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Igen csak a bibi ott van, hogy az esetek többségében nem 15-20 év múlva válnak, hanem 4-5 év után. Ami szerintem nagyon korai. Meggondolatlanok, ahogy az előző írta van akinek tényleg ez a legszebb nap az életében (ami vicces) és a vőlegény személye semmi nem számít.
2011. jún. 16. 07:03
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

"de manapság úgy is csak válás lesz belőle"

Hát sajnálom, ha Neked csak ennyi jön le az esküvőből. Nem tudom honnan veszed (és veszitek sokan), hogy válás lesz belőle. Lehet, persze, de nem mindig és nem mindenkinél...Nem kellenek ezek a nagy általánosítások. Eléggé sz.r lehet az életről való felfogásod, ha ennyi jön le egy esküvő hallatán.


Persze nem mondom, hogy milliókat kell költeni, de igen életem egyik legszebb napja lesz, mikor a párom szemébe nézhetek és kimondhatom az IGEN-t. És ez nem valamiféle "igen" lesz hanem olyan amilyent mindketten komolyan gondolunk, válni pedig nem fogunk, ha egyszer kimondtam az úgy is lesz. És nevezhettek most naivnak, vagy bárminek, nem zavar, de az ember válogassa meg kinek mondja ki az IGEN-t és akkor nincsen probléma...körülöttem sem a családban sem a baráti körben nem volt még egyetlen válás sem, nekem ez valahogy természetes. Elég gáz, hogy vannak akiknek "természetes". Mondjuk én azt sem bánom, csak legalább akkor másokra ne ontsák a saját keserűségüket.

(Lehet lepontozni)

2011. jún. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
32%

Az esküvő olyan, mint a vasárnapi templomjárás: az emberek összegyűlnek azért, hogy összehasonlítsák a ruháikat...


Én sem vagyok esküvőpárti, sosem volt az az álmom, hogy egyszer majd a szőke herceg oltár elé vezet. Párommal jó ideje együtt vagyunk, egyikünknek sem, még csak meg sem fordult a fejünkben, hogy összeházasodjunk! És ez nem azért van, mert nem szeretjük egymást, nem halnánk meg a másikért! Ez azért van, mert egy papír és egy gyűrű ide vagy oda semmit nem számít, ne ezek kössenek minket össze, hanem az, amit egymás iránt érzünk.

Egyébként is csak fölös pénzkidobás lenne az egész, összegyűlne az összes bunkó rokon, akiket eddig életünkben jó, ha egyszer láttunk, aki meg nincs meghívva, az megsértődik, és akkor még ott lenne a vita, hogy kinek ki legyen a tanúja, és miért az, aki...


EZ az én véleményem!

21/L

2011. jún. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
30%

Arról nem is beszélve, hogy meg sem vagyok keresztelve, így templomi esküvőm nem is lehetne (legalábbis én azt hallottam), és nincs is annál nagyobb parasztvakítás, mikor egy pap "engedélyezi", hogy megcsókolhatjuk egymást...


21/L

2011. jún. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Én is szívesen emlékszem az esküvőnkre, szép nap volt, persze előtte és utána is volt/lesz szebb napom. De sztem ez kell egy nőnek, hogy rá figyeljenek, a középpontban legyen. Nem hiszem, hogy milliókat kell költeni hozzá. A házasság nem egy misztikum, vagy legalábbis csak annyira, mint maga a tartós kapcsolat. Ez egy pecsét, ami megnyugvást, igazolást ad. Nyilván aki házasodik, nem a válásra gondol, így alakul. Én úgy gondolom, minden esetben, mindkét félnek meg kell küzdeni a kapcsolatért/házasságért, az nem úgy van, hogy megkapod, és csak élvezed. Elég kemény meló, és szerintem sokan ezt felejtik el. Nem csak akkor kell görcsölni a rendbehozatalon, amikor már majdnem késő, hanem nap, mint nap. 14 éve vagyok együtt a férjemmel, 5 éve vagyunk (tényleg) boldog házasok. 30/N
2011. jún. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
55%

A nagy felhajtás nem a párok szeretetéről szól,csak arról,hogy a külvilágnak legyen miről beszélni!

Elfelejtik,hogy lehet nagyon szűk körben is,akár a templomban is esküvőt tartani!

Csak ma divat azt mondani,hogy ez a menyasszony nagy napja!

Vajon a vőlegénynek nem az?

Pedig mindketten ekkor kezdik a közös életüket.Aminek a sikeréért mindkettőjüknek tenni kell folyamatosan.

2011. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem ontom senkire a keserűségem, mivel nincs. És lepontozni sem foglak, hiszen nem azt kértem, hogy szapuld a házasságot, szóval megkaptam a véleményed, magyarul hasznos a válaszod. Az más kérdés, hogy nem értek egyet vele. Igen szerintem abszolút naiv vagy, de kívánom, hogy legyen igazad és legyetek boldogok.

Kérték már meg a kezem, de ez egyértelműen nem volt átgondolt dolog. Rengetegen esnek bele abba a hibába amibe én nem. Szerelmes voltam, megkérte a kezem, fú házasodjunk össze. Mondom várjunk még, jé hát nem kiderült mikor eloszlott a rózsaszín köd, hogy nincs nekünk egymás mellett keresnivalónk? Én úgy gondolom, hogy aki már mindenképpen házasodni akar az ne 1 év ismeretség után tegye, bármekkora divat is ez ma.

2011. jún. 16. 07:53
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

7.06-tal teljesen egyetértek! Én igenis megfontoltam, kihez megyek hozzá. Mi igenis komolyan gondoltuk az igent. Óriási dolognak kell történnie ahhoz, hogy elváljunk. Jelen pillanatban nem is tudnék okot mondani. Nem azért, mert naivak vagyunk, vagy köztünk nincsenek problémák olykor, mert igenis vannak. Csak a házasságkötéskor az "igen" számomra azt jelenti, hogy szeretetben (nem szerelemben, mert az elmúlik), tisztességben, hűségben kitartani a másik mellett akkor is, ha jobb, akkor is, ha rosszabb idők járnak. Ha valaki még emlékszik az eskü szövegére, akkor az is arról szól, hogy egészségben, betegségben, jóban, rosszban....

Tudomásul kéne venni, hogy egy kapcsolatért mindig dolgozni kell, és mindig annak kell többet adni, aki épp aktuálisan jobban képes erre. Mindenkinek vannak nehezebb napjai, hetei, vannak problémái, de pontosan ezért van ott mellette az a másik, hogy átsegítsék egymást a nehéz időkön. És a közösen átélt, legyőzött nehézségek csak összekovácsolnak.

Egy házasságban tudni kell időnként önmagunkat háttérbe szorítani, tudni kell befogni a szánkat és tudni kell megbocsájtani is. Ha mindkét fél kész erre, akkor az a házasság valóban tarthat holtomiglan-holtodiglan.

Nem azt mondom, hogy az esküvőnk életem legszebb napja volt, de azt bátran mondhatom, hogy az egyik legszebb. És örülök, hogy kivártuk, amíg ki tudtuk fizetni, hogy ott és úgy legyen ez az egész ceremónia, ahol és ahogyan szerettük volna. Hiszem, hogy nem lesz másik esküvőm, hiszen tényleg komolyan gondoltam, amikor kimondtam az igent. S ha pedig nem lesz másik, akkor igenis megérte a "nagy felhajtás". Egyszer az életben megérdemeltük.

2011. jún. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!