Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre mennyit illik adni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre mennyit illik adni?

Figyelt kérdés

Szomszédok meghívtak az esküvőjükre, és azt írták, hogy nem ajándék kell nekik, hanem pénz. Vőlegényemmel megyünk, és én 15000-re gondoltam, amit ketten adnánk. Az elég?

Nem is vagyunk annyira beszélőviszonyban.


2011. jún. 21. 13:24
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Szerintem ha az esküvőjükre meghívtak akkor már a mulatságba is.Szerintem 15 ezer főleg hogy nem is nagyon beszéltek.A másik megoldás:nem mentek el és kész.
2011. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem elég
2011. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Nem is vagyunk annyira beszélőviszonyban."

Én el sem mennék az esküvőre. Persze ezt már a meghíváskor mondtam volna neki. Kivéve faluhelyen :) De mivel nem tudom, hogy hol laksz...

Én csak 10000-t adnék neki, ha már mennék, éppen a fentebbiek miatt. De ez az anyagi helyzettől is függ (mármint a tiétektől).

2011. jún. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Engem is le lehet pontozni, de...

Ha csak a szertartásra vagytok hivatalosak, akkor én pl lehet nem is vinnék borítékot, max valami jelképes ajándékot - hiába azt nem kértek -.. és pont azért, mert nem vagytok nagyon beszélőviszonyban, és mert amúgy nem is vagytok a lagzira sem hivatalosak..

A kapcsolattól függ, de megkockáztatom, hogy én még a szertartásra sem mennék így...


Ha a szertartásra is hivatalosak vagytok, és mennétek is szívesen, akkor 10 is elég talán... pont szintén azért, mert nem vagytok amúgy nagy beszélőviszonyban.. bár attól is függ, hogy milyen lagzi lesz, stb....


Mi most megyünk egy picit távoli barátnőmék lagzijára, mi ketten tervezünk 15 körül adni plusz a menyaszonytánc, de ott azt is tudjuk, hogy a vacsora 6500/fő.. (és mondjuk sajnos nagyon nem is állunk úgy, hogy sokat adhassunk, de ezt ők is tudják).

2011. jún. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk annyira beszélő viszonyban, de meghívtak, és mi igent mondtunk. Szóval a kajára is megyünk, végig ott leszünk. Ja, és egy kis városban lakunk.
2011. jún. 21. 14:00
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Véletlenül nem Kistelek az a kis város?
2011. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
15%
Hát már nem azért, de milen az hogy ők nekik pénz kell nem ajándék??
2011. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha még beszélnének is a házasulandó szomszéd párral akkor mennyit kellene nekik adni??? :) :)


Vagy ha esetleg a kérdező testvére megy férjhez, akkor arányaiban véve ennek az összegnek legalább a 10-15-20 szorosát oda kellene adni? Ő ugye mégis testvér. Ha már annak a szomszédnak akivel annyira jóban se vagyok 15-20 ezret adok...

2011. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség,hogy ha nem olyan a viszony,akkor ne adjanak annyit. Ha elmennek a lagzira,akkor tök mindegy milyen a viszony. Ha ott vannak, hát ott vannak!

Szerintem 15 ezret adjatok.

2011. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Meghívtak, igent mondtatok, így a kajára is mentek..

Ez azért annyira nem feltétlen függ össze mindig, hisz meghívhattak csak a szertartásra is.. persze értem én, hogy ezek szerint a lagziba is hívtak, de azért nem mindegy, és nem mindig és mindenkit hívnak automatikusan a lagziba is, ha a szertartásra igen..


15 bőven elég szerintem is amúgy.

2011. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!