Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre mennyit illik adni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre mennyit illik adni?

Figyelt kérdés

Szomszédok meghívtak az esküvőjükre, és azt írták, hogy nem ajándék kell nekik, hanem pénz. Vőlegényemmel megyünk, és én 15000-re gondoltam, amit ketten adnánk. Az elég?

Nem is vagyunk annyira beszélőviszonyban.


2011. jún. 21. 13:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
De tuti benne van a meghívóban,hogy az azt követő vacsorára is menjetek? Mert nekem volt már egy ismerősöm, aki benézte!:) Csak a szertartásra voltak hivatalosak, ők meg majdnem elmentek a lagziba is, csak lebetegedett az asszony. Ők meg másnap telefonon kértek elnézést,hogy a lagzin nem vettek részt!:) Elég kínos lett volna!
2011. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
84%
Annak a hozzászólónak, aki írta, h akkor a testvérének 15-20x annyit kellene vinnie az esküvőre írnám, hogy azért kell vinni a pénzt ajándékba, mert az esküvő ktsgei elég nagyok, és legalább annyit érdemes vinni, amennyibe nekik került a kaját, és persze azért, hogy még a többi ktsgbe is beszállj vmennyire, még egy kcisit...végülis te is szórakozol a lagzin, nem csak ők...nem állhatják ők az összes ktsget. Vagy akkor el sem kell menni az ilyen alkalmakra, ha ennyire nem akarsz költeni.
2011. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Huh, köszi a sok választ.

Ha a testvérem lakodalma lenne, akkor igen, én többet adnék neki:)

Velük meg úgy vagyok, hogy több, mint 20 éve szomszéd, és meghívott, és igen, egész biztosan a kajára is. Jóba vagyunk velük, de mondjuk pár havonta látogatjuk úgymond egymást, ha utcán összefutunk, akkor pár mondat, és annyi.

Más szomszédokat is hívtak amúgy, de még ígyis kis lakodalom lesz, és nem valami puccos helyen, nem étteremben. A kaját rendelik, a helyért nagyon minimális összeget kell fizetni, ezért gondoltam, hogy a 15 az jó lesz.

Anyagilag átlagosan állunk, mindketten havi 80 körül keresünk.

2011. jún. 22. 11:32
 24/25 anonim ***** válasza:

"Nem is vagyunk annyira beszélőviszonyban."


Aha, arra számítanak, hogy a sok vadidegen majd ad nekik egy csomó pénzt. Nagyon kínosan érezném magam, ha olyasvalaki hívna meg, akinek semmi kedvem elmenni az esküvőjére. 15 ezer egyébként bőven elég ebben a helyzetben. Rokonnak, barátnak többet adnék, de ide szinte még sok is. Vagy nem kell elmenni, mondjuk szomszéd esetén lenne némi sértődés, és még nézni is kell őket utána minden nap, szal nem tudom...

2011. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
nekünk mikor volt az esküvőnk minimum 20 ezret kaptunk egy pártol, az volt a legkevesebb. mi 25000 ret sozktunk vini, ha távolabbi, és minél közelebbi annál jobban nő az összeg.
2011. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!