Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha belejelntkezek a párommal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha belejelntkezek a párommal, hogy polgári esküvőt szeretnénk, mennyi idő, mig a papirokat megcsinálja, vagy átnézi az önkörmányzat?

Figyelt kérdés
valami 3 honap átfutási időt hallottam, ez tényleg ilyen hosszu folyamat??augusztusban szeretnénk házasodni késő van már ehhez ?
2011. jún. 22. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

30 nappal előtte kell bejelenteni, úgy tudom.

Ha ott van minden papír (akvi, szig, stb), akkor max negyed óra, legalábbis nekünk ennyi volt.

2011. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

dehogyis.bementek időpontot kérni,akkor lefénymásolják a iratokat,megkérdik mi lesz a feleség neve, és kész.

aztán mentek időpontra,ha nem kértek felhajtást,akkor kb 10perc és a kezetekben lesz a házassági anyakönyvi kivonat.

2011. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de állitolag utánanyomoznak, hogy egyikőnk sem házas..meg ilyeneket hallottam..akkor nem ilyen irtora hosszadalmas procedura?
2011. jún. 22. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan ma Magyarországon 30 nap az átfutási idő.
2011. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg ne akarjatok esküvőt. Nem kell az a boldog élethez!
2011. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért ne akarna?

Szerintem sem a legfontosabb dolog, de egy szép emlék.

És nem utolsó sorba, az sem hátrány, hogy mikor majd babát akarnak, nem kell külön nyilatkozni a párjának hogy ő az apa. Meg ha erre nem figyelsz oda, és nem 30 napon belül van, nem kapja meg a gyerek az apuka nevét.

Szerintem igenis megerősíti a kapcsolatot, mert ezzel jelzik egymás felé, hogy tényleg együtt akarnak maradni.

Ugyanis ha nincs papír egyik napról a másikra el lehet költözni egy apró hülyeség miatt (jellemző a mostani kapcsolatokra) de egy házasságnál meggondolja az ember.


Lexi19

2011. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy, amikor már házas az ember, akkor nem igazán akar elválni, mert ugye akkor feleződnek a házasság után megszerzett cuccok, no meg ugye a válás sem két fillér.
2011. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 köles ***** válasza:
Nem az a hosszú idő, amíg papírokat intéztek, ez kb. negyed óra, húsz perc. Nem is nyomoznak, csak megnézik az irataitokat és nyilatkozni kell, hogy voltatok-e már házasok, nem vagytok-e rokonok, meg egyéb efféle kérdéseket tesznek föl. Aztán valóban van 30 nap átfutási idő, ill. attól is függ, milyen hamar kaptok időpontot, hogy már hányan jelentkeztek arra a napra, amikor tartani akarjátok az esküvőt. Ha két tanúval mentek, hétköznap is összeadnak benneteket, minden ceremónia nélkül. Ha emlékezetesebbet szeretnétek rokonokkal, barátokkal, akkor csak szombaton tarthatjátok, amikor is félóránként vannak beosztva az esküvők.
2011. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!