Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyházi esküvő feltételei?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyházi esküvő feltételei?

Figyelt kérdés
Korhatár? Milyen okmányok kellenek?
2011. jún. 24. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Keresztelés, Elsőáldozás, Bérmálkozás.

Személyi Lakcímkártya polgári esküvő papírjai.

Korhatár nincs.

2011. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Korhatár gondolom 18-tól.

Okmányok, attól függ milyen vallás és melyik templom/pap.

Én római katolikus vagyok. Még ez sem egységes, mert van olyan pap, hogy csak akkor esket meg, ha minimum elsőáldoztál, de van olyan, akinek elég, ha a pár egyik fele legalább meg van keresztelve.

Ezt az adott helyen kell megérdeklődnöd.

2011. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy hónapja esküdtünk templomban. Ha nem ott kereszteltek, ahol összeházasodtok, akkor kell a keresztlevél, hogy meg vagy keresztelve. Kellenek a vőlegény és menyasszony adatai, a 2 tanú neve. Oktatásra kell járni egy jó pár alkalommal.

Esküvő előtt gyónni kell, ha voltál elsőáldozó és bérmálkozó, ha nem voltál, akkor nem kell.

Az esküvőhöz elég, ha meg vagy keresztelve, a keresztelőhöz kell elsőáldozó és bérmálkozó legyen.

Jah, s a két tanú is legyen megkeresztelve.

Nekünk 20.000.-Ft volt, plusz az atyának a torta, plusz a templom diszitése.

Polgári esküvő papirjai nem kellettek, csak a dátum, s hogy mikor lesz, mert ahhoz igazitják a templomit.

Kaptok egy emléklapot, egy gyertyát, s egy keresztet, amin esküt tesztek egymásnak.

Sok boldogságot!

2011. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ezt a magyarorzsag.hu kormányzati portálon javaslom megkeresni, esetleg annál a helyi papnál megkérdezni, akit kinéztetek, utóbbi tök ingyen valószínűleg jobb választ ad...
2011. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
21:18-as vagyok: Római katolikus vallás
2011. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ennek nem lesz semmi értelme, menjetek el a templomba ahol tartanátok és kérdezzétek meg ott.

Hogy miért?

Mert minden egyház más, és egyházon belül is a legtöbb templom más-

mi anno 3 templomban 3 féle választ kaptunk, végül a legszimpibbet választottuk. Leírhatom hogy nálunk hogy volt és miket kértek, de nincs értelme mert lehet hogy nem is ugyanaz a vallás, ugyanaz a templom ami neked kell.


Kérdezd meg az adott templomot, akkor fogsz pontosan választ kapni. Pl. amiket első leírt, azokból nekünk a fele sem kellett!

2011. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:)) Nagyon szépen köszönjük!!
2011. jún. 24. 21:21
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Ja, egyik katolikus templomban 50 ezret kértek, másikban semmit......
2011. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 napietus ***** válasza:
100%

tleg mindenhol más. mi is katolikusok vagyunk, de nekünk nem kellett a keresztlevelet kikérni. ez 2 éve volt, azt mondta az atya, hogy elég, ha az adatainkat megadjuk, ők egymás között kikérik, nem nekünk kell ezt intézni.


fizetni 20 eFt-ot kellett, mert nem a templomban, hanem körzeten kívül egy vadászkastély képolnájában volt, amit egyébként nem használnak (tehát csak miattunk kellett kitakarítani, párnákat, szőnyegeket kitisztíttatni stb).

2011. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi katolikus templomban esküdtünk. Nem tudom, mennyi a korhatár, szerintem ugyanannyi, mint a polgári esküvőnél.

Én katolikus vagyok, de nem voltam elsőáldozó, meg semmi, a párom református. A keresztleveleket kérték el, nekem alá kellett írni egy nyilatkozatot, miszerint a leendő gyerekeim katolikusok lesznek, de erről már ott, aláíráskor elmondták, hogy formaság. Annak kereszteljük a gyerekeinket, aminek akarjuk, senki nem fog érte szólni.

Egy megbeszélésre kellett elmennünk, amikor felírták az adatainkat, meg egy próbára, esküvő előtti nap.

Semmi gyónás, meg ilyesmi. Kellett volna jegyesoktatásra járni háromszor, de nekünk a munka és a távolság miatt elég húzós lett volna, úgyhogy ettől is eltekintettek.

A páromnak nem is kellett az eskü bizonyos részeit mondania, ha nem akarta, arra való tekintettel, hogy nem katolikus.


De ahogy írták előttem is, attól függ, ki esket. Utána kell járni, kérdezni. Vannak, akik nagyon szigorúan veszik a hagyományokat, vannak, akik rugalmasabbak.

2011. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!