Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kulfoldon hazasodom es kulfold...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kulfoldon hazasodom es kulfoldon is elek jelenleg, haza kell mennem az anyakonyvi kivonatomert, vagy az itteni nagykovetsegen is kikerhetem?

Figyelt kérdés
Vagy ezt csak szemelyesen tudom beszerezni?
2011. jún. 26. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szia

ez nem ilyen egyszerű.

Ahhoz h külföldön házasodhass be kell szerezned egy igazolást, ami szerint nem vagy házas. A lakóhely szerinti ak hivatal állítja ki, de nagykövetségen is lehet igényelni. (ezt legtöbb országban kérik)

Házasságkötés után, a külföldi anyakönyvi kivonattal befáradsz a nagykövetségre, és kéred a házasságod hazai anyakönyvezését. Utána kaphatsz magyar anyakönyvi kivonatot.

Mivel itt minden elég elég lassú - hosszadalmas folyamat lesz. :-(

De ennek ellenére sok boldogságot kívánok nektek!

2011. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom :)

Akkor elvileg az itteni nagykovetsegen keresztul el lehet intezni az anyakonyvi kivonatot es azt az igazolst,hogy nem vagyok hazas stb? Ugy,hogy akkor levileg nem kell hazamennem magyarorszagra ez mitt?

2011. jún. 26. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!