Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos az ismerősök vádja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos az ismerősök vádja ellenünk, hogy nem szabadna addig házasodni, amíg nem tudjuk mi kifizetni az esküvőt?

Figyelt kérdés
Most álltunk neki megszervezni az esküvőt. Én még egyetemista vagyok, a barátom már dolgozik. Az esküvőt mi fizetjük, de a rokonok szerint ez olyan mintha a szüleim fizetnék, ugyanis én abból a pénzből fizetem ki, amit az egyetemen ösztöndíjként, kiemelt ösztöndíjként, tudományos ösztöndíjként, szociális támogatásként, köztársasági ösztöndíjként stb.. kaptam. Mivel a szüleim havi kb. 20 ezer Ft-ot adtak, így azért kellett költenem az ösztöndíjakból, de tudtam spórolni is, és amit összespóroltam, abból tartjuk meg az esküvőt, illetve a barátom kipótolja, amit kell. Szerintetek jogosan vádolnak így azzal, hogy a szüleim pénzét verem el? Én amikor megkaptam az első ösztöndíjamat, megmondtam a szüleimnek, ha teher nekik, vagy nem tudják finanszírozni, akkor ne adjanak pénzt, mert van annyi, hogy meg tudjunk élni a barátommal. Ők adtak, én meg elfogadtam, mert mást nem tehettem. Volt, hogy megszorultak anyagilag a szüleim (haláleset a családban), én egyszerre felajánlottam, hogy adok kölcsön, ha kell. Sohasem pazaroltam, inkább lakástakarékba tettem, illetve lekötött számlán tartottam. Én úgy érzem, hogy az ösztöndíjakért keményen megdolgoztam, végig jó átlagot produkáltam eddig, és plusz munkákat is vállaltam, hogy kapjak tudományos ösztöndíjat stb. Jogos így a meghívottak vádja? Nem akarom, hogy az esküvőn arról pusmogjanak, hogy szegény lány, hogyan lehúzta a szüleit.
2011. jún. 27. 10:40
1 2
 1/12 napietus ***** válasza:
100%

az ismerőseitek nem normálisak :) nekem is a szüleim állták a lagzi ránk eső részét, és még hozományt is szépen adtak. ez a legtöbb esetben így van.


az idiótákkal ne foglalkozz, sok boldogságot!

2011. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem abszolút nem jogos, amit mondanak. a szülők akkor fizetnék, ha a szülők konkrétan odaadnák rá a pénzt. az ösztöndíjért te dolgoztál meg, a te pénzed:)

sok boldogságot!

2011. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyáltalán honnan tudják,hogy hogyan finanszírozod az esküvőt? Nekem egy rokonomnak se jutott volna eszébe ilyet kérdezni,ha mégis kérdezett volna,akkor visszakérdezek,hogy mi köze hozzá.

Lehet,hogy te beszélsz túl sokat?

2011. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy részt szerintem normális (és nagyon-nagyon meghálálni való dolog), ha az esküvőnek legalább egy részét az örömszülők állják. Ha te az ösztöndíjadból fizeted, az abszolút okés. Honnan lenne más pénzed, ha egyszerűen tanuló vagy?


Az más, hogy esküvő után ne lógjatok a szüleitek nyakán. (úgy értem ne éljetek az ő pénzükön), de ahogy elnézem erről szó sincs.


Az én nővéremék esküvőjét félig az én szüleim, félig a nővérem férjének a szülei fizették. Így tehát (bár nem volt egy magas költségvetésű esküvő), egy ajándék volt a lagzi a szülők részéről. Az esküvő óta pedig természetesen saját lábon állnak.

2011. jún. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem a Tiéd, amiért össze tudtad spórolni a pénzt. Egyébként a szüleidnek kellene a lakodalmat állni. Én amikor a lányomnak mondtam, hogy tanuljon jobban akkor kap ösztöndíjat is, azt válaszolta, hogy őt az ösztöndíj nem érdekli. Nem, mert én fedeztem a költségeit.
2011. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig azt tartom normálisnak ha a szülők fizetnék, régen is így volt. Sajna ez mára megváltozott. Anyukám azt mondta mikor elkezdtem dolgozni, hogy ha nem adok haza a fizetésemből akkor nem fog nekem esküvőt csinálni. Hát én adtam is haza havi 30 ezreket volt mikor még többet is. De miután összekerültem a gyermekem apjával akkor látták, hogy ez nem csak egy futó kaland hanem nagyon is hogy komolyan gondoljuk a dolgokat, onnantól fogva azt hajtotta, hogy hiába is akarom nekem aztán nem fog esküvőt csinálni én erről mondjak is le. Le is mondtam, a szívem majd meg szakad mikor eszembe jutnak ezek a mondatok. Sajnos most pedig a gyermek a ház miatt nincs annyi pénzünk hogy magunknak meg tudjuk csinálni.


Nem jogos az ismerőseitek hozzá állása, te gyűjtötted össze a pénzt. Meg ha a szülők fizetnék akkor sem lenne joguk ilyeneket mondani.

2011. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nincs igazuk a barátaidnak. az ösztöndíj a tiéd, te tanultál érte, meg még most is te vagy aki gürizik miatta a suliban.

az hogy beleadnak valamennyit a szülők, az szerintem természetes, régen ez csak így volt, amikor a szülők hozományt rakosgattak, szóval ez megint vm új kitalált baromság.

én is beleadnék a gyerekem esküvőjébe, ha lenne gyerekem :) szerintem ez a szülő feladata, hogy segítse a kölkét, ha tud, aki meg állandóan azt nézi, hogy mikor megy már el innen ez az "ingyenélő, kenyérpusztító", az ne vállaljon kölköt.

a barátaid sajna ezen a felfogáson fognak működni.

2011. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy általában a szülők szokták fizetni az esküvőt. Persze mostanában nem mindenkinek telik rá, így sokszor a házasulandók állják a költségeket, de igazuk szerintem semmiképpen nincs az ismerőseidnek.
2011. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Ne foglalkozz az ilyen rosszindulatú emberekkel!!

Egyébként, ne mondj semmit azzal kapcsolatban, hogy ki és miből finanszírozza az esküvőt. Ehhez senkinek semmi köze!! Ha nem tetszik valakinek valami, akkor nem kell elmenni az esküvőre..

A mi esküvőnket is a férjem szülei illetve az én szüleim finanszírozták (igaz nagyon kicsi esküvő volt) de akkor is...

Én még egyetemre jártam, szóval nem volt keresetem, de a férjem már dolgozott, és ő is sok mindent vett meg az esküvőre. Nekem mégsem kellett rosszul éreznem magam, hogy "lehúzom őket"... azt mondták, hogy természetes, hogy állják az esküvőt, és ne aggódjak emiatt.

23/N

2011. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akik így beszélnek akár ismerős akár rokon meg sem hívnám a helyedben...aztán annyival is olcsóbb lesz, és ha azért mernének szólni jól kiosztanám őket :)
2011. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!