Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogos az ismerősök vádja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos az ismerősök vádja ellenünk, hogy nem szabadna addig házasodni, amíg nem tudjuk mi kifizetni az esküvőt?

Figyelt kérdés
Most álltunk neki megszervezni az esküvőt. Én még egyetemista vagyok, a barátom már dolgozik. Az esküvőt mi fizetjük, de a rokonok szerint ez olyan mintha a szüleim fizetnék, ugyanis én abból a pénzből fizetem ki, amit az egyetemen ösztöndíjként, kiemelt ösztöndíjként, tudományos ösztöndíjként, szociális támogatásként, köztársasági ösztöndíjként stb.. kaptam. Mivel a szüleim havi kb. 20 ezer Ft-ot adtak, így azért kellett költenem az ösztöndíjakból, de tudtam spórolni is, és amit összespóroltam, abból tartjuk meg az esküvőt, illetve a barátom kipótolja, amit kell. Szerintetek jogosan vádolnak így azzal, hogy a szüleim pénzét verem el? Én amikor megkaptam az első ösztöndíjamat, megmondtam a szüleimnek, ha teher nekik, vagy nem tudják finanszírozni, akkor ne adjanak pénzt, mert van annyi, hogy meg tudjunk élni a barátommal. Ők adtak, én meg elfogadtam, mert mást nem tehettem. Volt, hogy megszorultak anyagilag a szüleim (haláleset a családban), én egyszerre felajánlottam, hogy adok kölcsön, ha kell. Sohasem pazaroltam, inkább lakástakarékba tettem, illetve lekötött számlán tartottam. Én úgy érzem, hogy az ösztöndíjakért keményen megdolgoztam, végig jó átlagot produkáltam eddig, és plusz munkákat is vállaltam, hogy kapjak tudományos ösztöndíjat stb. Jogos így a meghívottak vádja? Nem akarom, hogy az esküvőn arról pusmogjanak, hogy szegény lány, hogyan lehúzta a szüleit.
2011. jún. 27. 10:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

13.01-essel teljesen egyetértek!

az ilyet nem kell meghívni, ha meg károg, meg kell mondani, hogy nem akartad lehúzni a szüleidet azzal, hogy olyat is meghívsz, akit nem létfontosságú (ezt persze ironikusan értem, tudom, hogy nem őket húzzátok, csak a delikvens is felfogja, hogy tulajdonképp azért nem lett meghívva, mert olyanokba beszélt bele, amibe nagyon nem kellett volna...)


amúgy nálunk (jövő májusban lesz), mindent az én szüleim akartak fizetni, amit természetesen mondtam, hogy felejtsenek el. de mivel mi akkor végzünk, így keresetünk még nem lesz, kapunk tőlük 1,5 millió Ft.ot (nem, nem megy ilyen jól, csak mióta megszülettem, minden hónapban tettek félre egy bizonyos összeget, az esküvőre), amit majd havonta szépen részletekben vissza is fizetünk nekik. Szóval adnak is, meg nem is:) kamatmentes hitel lesz, tulajdonképpen:)

2011. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Csak ha a szüleid képviselik az államot, akkor jön tőlük az ösztöndíj és az állami támogatás.
2011. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!