Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elvált szülők mindkét ágon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők mindkét ágon, hogy lehet így egy esküvőt lebonyolítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most jöttünk csak rá, mennyire nem lesz egyszerű...


Nálam annyiból "jó" a helyzet, hogy elvált szüleim egyik párja sem játszik komoly szerepet az életemben. Itt tehát max. csak kellemetlenkedés adódhat.


De párom szülei csúnyán váltak el, az apjával nagyon kitoltak bizonyos értelemben. A lényeg, hogy sok a sérelme. A nevelőapa viszont már vagy 15 éve "megvan". Az igazi papa ráadásul nem mindig tud uralkodni magán...


Hogy lehet így levezényelni egy esküvőt? Attól tartunk, hogy bármi történhet, de igazából mi a nagy napon egy pillanatig sem szeretnénk foglalkozni ezzel. Nem akartjuk hogy elrontsák nekünk, nem akarunk még egy rossz pillantást sem elkapni tőlük...


Szívesen fogadunk bármilyen ötletet, tippet...


2011. jún. 28. 11:26
 1/9 napietus ***** válasza:
100%
ültessétek szét őket :) és beszéljetek mindegyik féllel, hogy ez a Ti esküvőtök, moderálják magukat, felnőtt emberek. nekem a szüleim elváltak, igaz ők nagyon régen, és szépe, békességben, szóval álunk nem volt gond, pedig ott volt anyum második férje meg apum barátnője is.
2011. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk hasonló a helyzet, bár "csak" apukám párjával vannak gondok. Mivel nem vagyunk jó viszonyban, arra jutottam, hogy csak akkor hívom meg, ha:

végig mosolyog és jópofizik mindenkivel

bájos lesz, és nem kötekedik

és egy rosszalló megjegyzést se tesz és nem vág pofákat

A dologhoz hozzátartozik, hogy senki se szereti (sőt valaki kimondottan gyűlöli), de apukám párja már hosszú évek óta, így mégis meghívom.

Ha nem elfogadhatók a feltételek, akkor nem hívom meg. (Biztonság képen ráálítottam a barátainkat, egy fintor vagy csúnya nézés és repül.

2011. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia :)

Nekünk pont így volt. Szüleim elváltak, késdobálós házasság volt, szóval így képzeld el... nos, a két legtávolibb sarokban kaptak helyet( a főasztalnál csak mi és a tanúk ültünk, ilyen helyzet miatt). Szóval, ült anyum, és sorban mellette az össze rokona, a sort az zárta, aki legjobban kijött az exrokonsággal, mert következtek apám testvérei, rokonai, a sort az asztal végén apám zárta, kicsit lenyugtatva, gyógyszerrel, és fiútesói figyeltek rá, hogy ne legyen balhé. Nem is lett. Mondjuk itt nem nehezítette a helyzetet egy jó kapcsolat sem, mert mindketten egyedül maradtak válás után.

Anyósoméknál kicsit nehezebb volt. Ők is elváltak, itt anyósomnak már új kapcsolat, szerencsére apósom egy csendes ember. Ide is egy hosszú asztalt raktunk, kezdtük apóssal, és folytatódott az ő családjával, majd jöttek anyósom rokonai, és utána anyósom új kapcsolatából származó rokonai, a sort anyósom és új párja zárta. Itt sem volt gond. Szülői tánc volt!!! de nem kötelező. Majd el sírtam magam, mikor anyám és apám, akik majd meg ölték egymást, minden sérelmet félretéve együtt táncoltak, hogy nekem örömet szerezzenek. Anyósom nem volt hajlandó apósommal táncolni, semmi pénzért,(pedig nem volt oka ennyire bújni előle) inkább hagytuk, pedig szép lett volna. Szóval, mi meg tudtuk oldani, nyugi, menni fog.

A főasztal két tanúval és velünk szemben volt a táncparkettnek, azon kívül két hosszú asztal volt, a mi két oldalunkon, az egyiken az egyik, a másikon a másik rokonság, ahogy írtam. így mindenki épp úgy rálátott a táncolókra, és egymásra.

2011. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 SzilKa ***** válasza:
69%

Nálunk ugyanez a szitu, az én szüleim a mai napig nem férnek meg egy helyiségben, így végül az esküvőnk két tanúval zajlott, vendégsereg nem volt, a ceremónia után a tanúkkal beültünk egy hangulatos étterembe és kész. Szülők kaptak fotókat az eseményről, illetve külön-külön velük is megvolt az ünnepi ebéd/vacsora egy későbbi időpontban.

Mi jól éreztük magunkat így, nem volt semmi külső zavaró tényező és valóban a miénk volt ez a ceremónia, nem a külső szemlélőknek. Nem utolsósorban költségtakarékos megoldás is volt így.

2011. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem kell őket meghívni, sőt, szólni sem kell nekik róla mikor lesz, vagy hogy lesz egyáltalán.
2011. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberek, nem? Szeretnek titeket akkor próbálják erre a pár órára otthonhagyni a sérelmeiket, dühüket meg mindent. Nem kell egymással szóba állni, de uralkodjon mindeki magán. Ez egy jó ötlet szerintem is, hogy az ülésrendileg kerüljenek távolabb egymástól így egy akadályt állítva a civakodásoknak.
2011. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, ha egy szülő nem tud a gyereke esküvőjén civilizáltan viselkedni, annak nincs helye ott.
2011. jún. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóval értek egyet. Elmondjátok nekik, hogy ez a Ti napotok. Megkéritek rá őket, hogy viselkedjenek civilizált ember módjára, ha ez nem megy, el se jöjjenek.
2011. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sZIA!

Látom más is hasonló cipőben jár:(

Nálunk 17 éve volt a válás azóta egyszer sem ejtettem ki a számon apukám előtt a nevelőapám nevét vagy létét pedig tudja, hogy van...de egyszerűen annyira...ááá

Azóta a 17 év alatt egyszer találkozott össze anyukám apukámmal pár éve de apám elfordította fejét:(:(

Jövőre lesz az esküvőn nekünk is gondot okoz ez a dolog. Nagyjából már összeállt a kép. Polgári esküvő lesz csak a legszűkebb rokonsáéggal majd apukám kivételével mind elmegyünk egy étterembe vacsizni. Apám már sok évvel ezelőtt kijelentette, hogy ne számítsak rá az esküvőn most legalább eddig eljutottunk, hogy a ceremóniára talán eljön:(

Könnyű mondani, hogy felnőtt emberek és oldják meg..de sajnos ez nem ilyen egyszerű mert mi menyasszonyok fél szemmel mindig azt lessük majd, hogy ki milyen képet vág a másikra ez pedig nem jó:(

Remélém minden rendben fog zajlani az esküvőtökön és ez lesz életetek legszebb napja!!!

Sok Boldogságot!!!!!!!!!!!!

2011. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!