Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért tart lakodalmat, akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tart lakodalmat, akinek olyan megterhelő, meg így áll hozzá?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy együtt örülünk a családdal, meg ajándékot szokás vinni. De ez a "tudod te, hogy mennyibe kerül titeket megetetni?!" szöveg honnan jön? Aki így áll hozzá az nincs kicsit eltájolva? Ha olyan nagyon megterhelő, hogy így kell problémázni rajta, akkor minek a lakodalom?
2011. júl. 4. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha olyan lakodalomba kellene menjek ahol az orrom alá dörgölik, hogy mi mennyibe kerül, valószínű el sem mennék. Az a nap mindenben tökéletes és az anyagiak csak másnapra tartoznak.
2011. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Na látod ez egy frankó kérdés, mert én sem értem. Szerintem totál el van tájolva az ilyen. Ha nincs pénzem esküvőre, fogom a párom meg két tanút, kimondom az igent és elmegyünk kettesben enni valamit az egyik étterembe! Vagy otthon. És ennyi..
2011. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem muszáj elmenni,ha valami nem tetszik.
2011. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A) ha a miénkre jönnek, akkor megszervezem meg minden, de én nem nézem azt, hogy fú most akkor Jóska-Pistáék legalább a kaját kifizetik-e pedig nem vagyok gazdag, de csak addig nyújtózkodok, ameddig a takaróm ér, és annyit költöttem rá, ami megérte nekem anélkül, hogy pampognom kelljen, hogy a Janiék mennyibe kerülnek nekem.


B) Ha megyek viszek ajándékot, a kérdés nem arról szól, hogy minek az, hanem arról, hogy mi a fenéért tart lakodalmat, ha az egészben azt nézi, hogy mennyibe kerül neki megetetni a családot. Még mielőtt jönne a pár szokásos válaszoló, aki nem tudja értelmezni a kérdést és közli, hogy paraszt vagyok, mert nem adok ajándékot.

2011. júl. 4. 14:17
 5/19 A kérdező kommentje:
Á nem sikerült beelőznöm azt aki nem érti a kérdést, de már meg is sértődött.
2011. júl. 4. 14:17
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Ne foglalkozz az ilyenekkel. Minden rovatban vannak ilyen válaszolók.

Hirtelen az jutott eszembe lehet, hogy lelkiismeretfurdalást karanka kelteni, hogy több ajándékpénzt adjatok. Visszajöjjön az esküvő ára. Ez nem lehet?

2011. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Hát ezt én sem értem. Vagy azért tartja a lakodalmat, hogy "megadja a módját", hogy emlegessék a rokonok, és s társadalom elvárásai szt "normális" legyen az esküvő... vagy csak drámakirálynő, és ezzel azt akarja elérni, hogy 1) érezd rohadtul megtisztelve magad, amiért meghívott az Ő esküvőjére, 2) vigyél sok pénzt és értékes ajándékokat...


Ilyet egyszerűen nem illik emlegetni. Főleg hogy a kaja jobbára visszatérül a pénzből (főleg ha menyecske/menyasszonytánc is van), hacsak nem kaviárt rendelnek meg a Hiltonban van a lakoma...

2011. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nálunk ilyet senki nem csinált a családban, de egy csomó ismerőstől hallom meg itt olvasom, hogy milyenek vannak. Hát érdekes.
2011. júl. 4. 14:31
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Minap pont ezt beszéltük barátommal. Úgy tesznek, mintha kötelező lenne csinálni.
2011. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk volt 1 keretünk. Mindenkinek megmondtuk, hogy x pénzünk van rá nem kérünk semmit, mert tudom milyen gázul áll mindenki anyagilag, csak jöjjenek el. Persze ebbe az extra szűk családi kör tartozott csak bele és tényleg buli volt.


Amúgy tudod azért dörgölik az orrod alá, mert abban bíznak, hogy majd mekkora hasznot kaszálnak a menyasszonytánccal és van pofára esés bőven.


Egyébként meg ezen az oldalon különösen jól megy mindenkinek a fikázása... de ha az oldal nem lenne anonim :)

2011. júl. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!