Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért tart lakodalmat, akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tart lakodalmat, akinek olyan megterhelő, meg így áll hozzá?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy együtt örülünk a családdal, meg ajándékot szokás vinni. De ez a "tudod te, hogy mennyibe kerül titeket megetetni?!" szöveg honnan jön? Aki így áll hozzá az nincs kicsit eltájolva? Ha olyan nagyon megterhelő, hogy így kell problémázni rajta, akkor minek a lakodalom?
2011. júl. 4. 14:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mi is úgy csináltuk, hogy ennyit szánunk rá, ezt teljesen rászánjuk, ha jön vissza jön az csak bónusz.


(Bár az igazság az, hogy mi az ajándéknak jobban örültünk, lehet régimódi, de a férjem kis családjában semmilyen szokás nincs, a mi nagy családunkban meg úgy szokták, hogy akkor megbeszélik, hogy pontosan mire is lenne szükségünk és milyet szeretnének, aztán megoldják, hogy ki mit. Én szeretem, hogy majd 20 év múlva kiveszem a kávés készletet és tudom, hogy ezt a Prini nénémtől kaptuk nászajándékba. :) )


és ennyi. De az, hogy számolgassam, hogy akkor ez meg az ennyi lesz, és akkor majd a vendégek ennyit meg annyit adnak, ami majd fedezi ezt és azt... Ha nincs rá, akkor nem kell tartani..

2011. júl. 4. 14:45
 12/19 A kérdező kommentje:
Na a ragozások egyeztetése nagyon megy ma.
2011. júl. 4. 14:46
 13/19 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez egy nyílt utalás arra, hogy nyisd már ki a zsebedet, ha a lagziban zabálni akarsz!
2011. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

A másik oldalra miért nem gondol senki?

Minket, ha meghívtak, gondoltunk arra, hogy biztosan sokba kerül a párnak és biztosan jól jönne nekik a pénz/ajándék.

Oké, hogy ne az ajándékért hívjanak, és hogy ne fizettessék ki a kaját, de szerintem elmenni zabálni úgy, hogy nem viszonzod, pont akkora bunkóság, mint kikötni, hogy csak akkor jöhetsz, ha hozol ajándékot. (Tisztelet annak a kivételnek természetesen, akinek a napi betevőre sem jut, de tapasztalatom szerint pont ők azok, akik még a kevésből is szívesen adnak!)

2011. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%

Gondolom miért írtad ki a kérdést!:) Egy másiknál ez volt a válasz!

Valahogy nekem sem tetszett! Jó, persze, mindenki tudja, főleg akinek volt már lagzija, hogy mennyibe kerül stb, de tényleg,ha annyira nincs ár keret,hogy számolgatni kell,hogy egy család mennyit eszik-iszik,akkor inkább ne tartson!

2011. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
Talán a család erőltette rá.
2011. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

Ez kb olyan hogy ezzel félig meddig mások tiszteletét akarja elérni, másfelől meg jól kiadhatja magából a stresszt. Ergo odaszól hogy tudod ez mennyibe került ha még látszólag full értelmetlen is, végül is erre vetíti ki a akármi gondját. Máshol is előfordul. Szóval ne vedd magadra, vagy fogd fel úgy hogy eeeej ez de egy..


Max ha mondja akkor mondhatod "fantasztikus, köszönöm a tájékoztatót". Persze azért nem kell bunkónak lenni mert akárhogy is de vendég vagy, szóval mellé még egy szép köszönöm.

2011. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%

Még annyi, hogy az is lehet ugye hogy ő szívesen csinálja ezt, meg nem akarja csak az anyagi helyzet miatt egészet dobni, hogy akkor ne bulizzon senki. De hát mégis csak zavaró hogy mennyi pénzbe kerül.


Persze talán nem a vendég képébe kéne dörgölni, de jobb mintha "naaa, ízlett ? mi?? remélem is mert különben lenyomom a torkodon ha már kifizettem"

2011. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"A másik oldalra miért nem gondol senki?

Minket, ha meghívtak, gondoltunk arra, hogy biztosan sokba kerül a párnak és biztosan jól jönne nekik a pénz/ajándék.

Oké, hogy ne az ajándékért hívjanak, és hogy ne fizettessék ki a kaját, de szerintem elmenni zabálni úgy, hogy nem viszonzod, pont akkora bunkóság, mint kikötni, hogy csak akkor jöhetsz, ha hozol ajándékot. (Tisztelet annak a kivételnek természetesen, akinek a napi betevőre sem jut, de tapasztalatom szerint pont ők azok, akik még a kevésből is szívesen adnak!)"


Ezt értjük, nem is arról van szó, hogy nem akar senki "viszonzásul" adni semmit. Bár az egész ajándékozásnak nem is az a lényege, hogy fizessük ki az esküvő költségeit, hanem az, hogy segítsünk a párnak elindulni az életben, de ez mellékes.


Ugyanezen elv alapján akkor egy szülinapi bulin is közölhetném, hogy "mennyibe kerül ez nekem, hogy itt eszik a tortát". Szóval, aki annyira így van vele, hogy "mennyibe kerül ez nekem" meg "ha nem tetszik mekkora ajándékot hozzál, akkor nem kell eljönni" akkor mi a fenének tart esküvőt? Az egésznek nem az a lényege, hogy jaj de örülök, hogy jön a család megünnepelni az én házasságomat, és amúgy kapunk ajándékokat is az esküvőnk örömére. Nem az, hogy na akkor pumpoljuk meg őket, mert itt zabálnak, legalább nullára kéne kijönni ezzel az egész szarral!

2011. júl. 4. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!