Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Felvetted a párod vezetéknevét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvetted a párod vezetéknevét az esküvő után?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 17:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Vezetéknevét igen, így XY NÉ lettem, de utána maradt a vezeték illetve keresztnevem.
2011. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
62%
Igen, fel fogom hamarosan kötőjelesen. Engem boldoggá tesz, ha kitűnik a nevemből, hogy férjnél vagyok. Az XY-né nem tetszik, az X-né ZW a mi nevünkkel fura lenne, így a legtermészetesebb, hogy X-Z W leszek. :) Már többen mondták, hogy ez így jól fog hangozni.
2011. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
Én még nem vagyok házas,de felvenném,nővérem kötőjellel vette fel,szóval mellette megmaradt a rendes neve is, kolléganőim többsége nem vette fel.
2011. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
84%
Még nem vagyunk házasok, de én nem biztos, hogy fel fogom venni az ő nevét, legfőképpen azért, mivel már van egy azonos keresztnevű a családban/unokatestvérének a felesége/, ráadásul a sógorom barátnője is Mária:) Ha fel is veszem az övét, a lánykori nevem monogramja is helyet kap a keresztnevem előtt:D kötőjelesen meg nagyon rosszul hangzik:)
2011. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
igen, mert gyűlölöm a nevemet
2011. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
58%
nem venném fel senki nevét, az enyém így gyönyörű ahogy van. és amúgy sincs senkinek semmi köze ahhoz hogy mi a családi állapotom.. sztem ez egy régi berögzült hülye szokás, hogy a férfi kirakja a "hálóját" a nőre, ez az én területem. úgy lenne jogos, ha a férfi is felveszi!
2011. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
72%
Szia . én nem vettem fel, maradt a leánykori nevem. Viszont már nagyon megbántam, mert csak később derült ki, hogy ez neki nagyon rosszul esett. Én erről nem tudtam, mert sose említette, hogy szeretné, hogy felvegyem a nevét. Úgy döntöttem, ha lejár a személyim kötőjelesen fogom felvenni a nevét. A -né (bár nagyon régi képző) sajnos ki fog veszni a nyelvünkből:S:S
2011. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaz még nem vagyunk házasok, jegyben járunk, de fel fogom venni a nevét, kötőjelesen. És ha minden igaz, én leszek az egyetlen ilyen nevű az országban. :D
2011. aug. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Felvettem, és lemondtam a lánykori nevemről. Szóval XZ helyett lettem YZ.
2011. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Fel fogom, X Y helyett Z Y leszek, egyrészt azért, mert jobban hangzik, másrészt alapból is nevet változtattam volna családi okokból.
2011. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!