Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az egyházi esküt tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyházi esküt tényleg mindkét félnek egyénileg kell megírnia?

Figyelt kérdés
Még sosem voltam esküvőn, tehát..csak filmekben láttam, hogy ott így volt, hogy a vőlegény illetve a menyasszony az egyházi fogadalmukat önállóan írták meg. Tudom, hogy nem minden igaz, ami a filmekben van, de érdekelne, létezik-e ilyen a valójában? Vagy ha nem, akkor hogyan zajlik az egyházi esküvő?
2011. júl. 8. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a katolikus esküvő része az eskü. Ez nem azonos is "Igen" kimondásával, külön van.

Ennek fix szövege van,nem változtzathatod.

2011. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyházinál nincs ilyen (úgy tudom). Polgárin már voltam olyanon, ahol az anyakönyvvezető mondott egy szép idézetet, és a vőlegény/menyasszony elismételte azt a párjának, így el tudom képzelni, hogy kérésre ott van lehetőség valami fogadalom elmondására.
2011. júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az eskü megírása nem jellemző. Ha szeretnél ilyet akkor szerintem meg lehet beszélni.

A hogy zajlik az egyházi esküvő kérdésre pedig csak akkor lehet válaszolni, ah megmondod milyen felekezet? Katolikus, református, evangélikus, baptista és még sorolhatnám a végtelenségig. Mindenhol más.

2011. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Magyarországon nincs egyházi eskü amit te írhatnál meg. Fix szöveg van amit a pap után mondasz. Nem csak a katolikusoknál. Túl sok amcsi filmet nézel. Ha parádézni akarsz azt megteheted az anyakönyvvezető előtt.
2011. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Katolikus :) És köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2011. júl. 8. 10:46
 6/7 napietus ***** válasza:
100%

előtte jártok majd úgyis jegyesoktatásra, mi ennek keretében mindent megbeszéltünk a papunkkal, és az utolsón el is próbáltuk, hogy pontosan hogy lesz, ki hova álljon, mi után mi jön, stb.


de egyébként valóban fix szöveg van, ahogy előttem is írták.

2011. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi simán mondhattunk volna egyedit is. De nem voltunk hozzá elég kreatívak:)
2011. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!