Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságpárti vagy? Ha igen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságpárti vagy? Ha igen miért, és ha nem akkor mi miatt nem?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék ki mit gondol a házasságról,érveket,és ellenérveket szeretnék mindkét oldalról. Valamint kérlek írjátok oda,hogy milyen neműek,és hány évesek vagytok. Köszi :)


26/N


2011. júl. 9. 09:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Házasságpárti vagyok. A házasság nem csak egy papír, az összetartozás jele. Jó lenne átélni azt az érzést, amikor menyasszony vagyok és esküvőm lesz, lesz férjem akire számíthatok mindenbe.
2011. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
25%

Kedves másokat lepofátlanozó 14.29.!


Baromira nem a győzködés volt szerintem az általad lecseszerintett válaszoló célja, hanem egy tévhitet próbált eloszlatni, és leírta hogy lehet ingyen is valamit amiről esetleg valakik azt hiszik hogy vagyonba kerül.


Olvass és utána gondolkodj, aztán írj. Ez volna a helyes sorrend. Köszi

2011. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Érveket,és ellenérveket kértem,szóval ha valaki mellette érvel nem kell leordítani a haját,mert attól még nem rábeszélni akar,ne feszkózzatok! Vagy ha mégis rá akar beszélni bárkit is,sikerült neki? :)


Amúgy köszi a válaszokat,mindenkinek megy a pacsi! :)

2011. júl. 10. 09:57
 24/33 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 18%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 07-09 10:41


én is házasságpárti vagyok. és abszolút nem értek egyet. miért csak egy papír? a zsebkendő, na az csak egy papír. nem felesleges pénzkidobás. tudod, én úgy gondolom, hogy ennyi erővel élettársi viszonyt sem kellene bejelenteni, az is csak egy papír. ha meg annyira nem fontos, akár alá is lehetne írni. aki meg eleve úgy áll hozzá szerintem, hogy úgy is válás lesz a vége, legalább könnyebb elválni, úgy gondolom, vagy ne szüljön egy ilyen kapcsolatba, mert a gyerekelhelyezés nagyobb macera, mint a válás, szerintem. ne is kezdjen kapcsolatba, mert minek, ha úgy is szét mennek.

2011. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Még nem vagyok házas, de egy kicsit félek tőle. Azt hiszem, fontos volna egy házasságban, hogy kölcsönösen szeressük, tiszteljük egymást, meg tudjunk bízni a másikban és hűségesek legyünk. Én nem akarok cseléd módjára háziasszony lenni, hanem úgy gondolom, ez is közös feladat lenne, ugyanúgy, mint a gyermekek nevelése. Én is dolgoznék, és hallottam már oylan férfiakról, akik nem engedték a feleségüknek h dolgozzanak, mert "ő a férfi a háznál, neki kell eltartani a családot, te csak takaríts". Én nem viselném el ezt a lenézést. De hátha van olyan értelmes férfi, aki mellett társ lennék és nem rabszolga :)

Szóval a házasság főleg a házastárstól függ, nem lehet megmondani egy egyetemes igazságot, hogy a házasság csak jó vagy csak rossz.

2011. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Kinek a pap,kinek a papné.Én sem vagyok különösebben házasságpárti.A szeretet a legfontosabb egy kapcsolatban,és ha szeretek valakit,akkor akármit megteszek,amit ő szeretne.Ha ez a dolog a házasság,akkor legyen.

Az előző kommentekre pedig csak annyit szeretnék reagálni,hogy szerintem mindenki indoklásában volt igazság,és szeretnék mindenkit megkérni,hogy ne adjatok annak "piros kezecskét",akinek a véleménye nem egyezik a tiétekkel.Mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani(és arra reagálni is,természetesen),de nem szükséges veszekedést kezdeményezni.

2011. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Én viszont azzzal nem értek egyet, hogy ha valakit nagyon szertünk, mindent megteszünk, amit kér. Példának hoznám fel a szüleim házasságát: anya nagyon-nagyon szerette apát, ezért azt mondta: ,,Én majd elmosogatok, eltörölgetek, kimosok, vasalok rád, takarítok, finomakat főzök, te csak pihenj, hiszen lásd, hogy mennyire szeretlek téged!" Ezzel rontotta el, de nagyonis. Mi az, hogy enm közös munka a házimunka? Ezt bírta kb. 6 évig. Mert utána már házsártos asszonnyá vált, aki amellett h dolgozott napi 8 órát, vigyázott a kishugomra és rám (akkor még ovis voltam), ráadásul minden házimunka rá hárult, és még főznie is kellett és bevásárolni, apukám meg élvezte az életet...azóta is így van. Én ezt nem akarom! Becsülöm anyát, de nem akarok az ő sorsára jutni! Így nem boldog egy házasság! és igen, okosnak is kell lenni ahhoz, hogy jó házastársak legyünk! Használnunk kell a fejünket, aki meg nem, az magára vessen!
2011. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Házasságpárti.Már maga a férj szó többet jelent nekem,mint a párom vagy az élettársam.
2011. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
100%

Házasságpárti, 26 éves nő, 2 éve házas,gyerektelen.

Egyszer egy könyvben olvastam, hogy egy gyereknek úgy tudod a legnagyobb biztonságot és szeretetet megadni, ha szereted a házastársadat. A társad felé a szereteted legfontosabb kifejezőeszköze a döntés, ami az elkötelezettséget jelenti, azaz a házasságot. A házasság nem csak egy papír, hanem egy szövetség, ami arról szól, hogy hozunk egy (nagyon nagy) döntést, hogy együtt csináljuk végig. A nagy döntést sok minden megelőzi, felnőtt emberek hozzák, ezért azt gondolom, hogy egy már nagyjából kialakult értékrendszer alapján végig gondolt döntés. A házasság azért fontos, mert vannak nehéz időszakok egy kapcsolatban, de a kötelék ott van és segít megoldani a problémát. Ami mindenkinek jobb, szakítás/válás során sokat sérül az ember (és a gyerek), valamint csorbul annak a lehetősége, hogy valódi teljes életet éljen. A kusza kapcsolatok miatt lesz egy gyereknek 3 nagymamája, 5 nagypapája, csomó féltestvére, stb. Az ember egyre gyökértelenebb a világban, s csak a család intézménye képes arra, hogy egészséges lelkületű emberek tudjunk maradni. Nekem elég furi lenne ha pl a 81 éves nagypapám és a 78 éves nagymamám nem lennének házasok. A szerelmet nem szabad túlideologizálni, mert 60 évig nem fog kitartani, mégis milyen jó ránézni a nagyszüleinkre. A férjemmel tudatosan építjük a házasságot. Nem azért házasodtunk össze mert már gyereket akartunk hanem eldöntöttük, hogy együtt akarunk élni. Hisszük, hogy a kapcsolatunk egészséges táptalaj lesz születendő gyermekeink számára.

2011. júl. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Én nem akarok cseléd módjára háziasszony lenni, hanem úgy gondolom, ez is közös feladat lenne



és miből gondolod, hogy ha nem mész férjhez, akkor nem leszel cseléd? ha gyereked vagy élettársad lesz, ugyanúgy kell háztartást vezetni. ez nem attól függ, hogy házas vagy-e, hanem hogy mennyire ismered a párod, mennyire vagytok egy hullámhosszon. mielőtt férjhez mész, gondolom együtt élsz vkivel, vagy ha nem, csak megismered, de ezért kell előtte szerintem egy kicsit együtt is élni. de a háztartás elkerülhetetlen, akkor is kell, ha nem vagy házas. nem értem az összefüggést...

2011. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!