Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Sokan miért csak egy darab...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért csak egy darab papírnak tartják a házasságot? Persze elfogadom aki nem akar házasságot, elég neki az együtt élés is, de mi az az ok amiért így dönt valaki? Vagy egyáltalán van oka?

Figyelt kérdés
Számomra fontos az Isten színe előtt is örök hűséget fogadni páromnak, annak ellenére, hogy nem vagyok hívő. Úgy gondolom ez is magasabb szintre emel egy kapcsolatot. Persze ez nem jelenti azt, hogy jobban vagy kevésbé szeretném a páromat. Vagy más jobban, kevésbé szeretné a párját.
2011. júl. 9. 21:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
67%

Sokan miért csak egy darab papírnak tartják a házasságot?


Mert ez éppen most sikkes a sok önző férfi mögé tud bújni.

Van egy ismerősöm 3 gyereket szült a nő, a férfi divatból ugye, nem a papír tart össze nem hajlandó nősülni.


Naja, a lakásukon 16 millió CHF hitel van, ami árfolyamtól függően nő. A férfi most 37 év körüli, a múltkor majdnem elaludt a volánnál. Naja, ha elalszik, és meghal, akkor a nő nem kap özvegyi nyugdíjat és meg-ba.szódik a három gyerekkel.


Szóval éljenek a felelőtlen a barmok, tényleg nem kell papír, ugyis minden jól alakul és sose halunk meg.

2011. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
35%

és miért több valaki ha Isten színe előtt fogad hűséget?? a mindennapok rutinjában és megszokásában nem jut eszébe a félrelépőnek hogy,ja Isten,akkor inkább nem.

azt mondják hogy

-mert ő nem olyan kedves én meg így törlesztek

-sosem főzött jól ő meg igen


gyarlók vagyunk és ezt még a nagyfőnök is tudja.

azért vannak kivételek ezt nem vitatja senki.

2011. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj, de ha neked fontos isten színe, akkor hívő vagy.
2011. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg kicsit paradox amit írsz. Mármint az, hogy nem vagy hívő, de akkor hogy jön ide az, hogy Isten színe előtt? Na mindegy, engem ugyan nem zavar, ki így, ki úgy.


Én csak a saját életemben tartom fontosnak a házasságot,mert úgy alakult, hogy nekem tényleg fontos lett. De eszem ágában nincs másokra rátukmálni a saját nézeteimet :) Esküvő nélkül is élhet együtt egy pár tökéletes boldogságban, harmóniában. Nekik nem fontos egy ilyen szertartás, hát aztán? Ez kicsit olyan, mint hogy nagymamám mindig arra tanított amikor kicsi voltam, hogy evés előtt imádkozni kell. De aki nem teszi, annak nem ugyan olyan jóízű az étel? Dehogy nem.

2011. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar-e házasodni, vagy nem. Én nem vagyok hívő, de majd össze akarok házasodni a párommal. Bár mostanában nem érzem égető szükségét, 8 éve vagyunk együtt, jó ideje együtt is élünk, nekem ez most tökéletes.

Sokan azért igyekeznek megházasodni, mert azt hiszik, akkor nehezebben hagyja el őket a párjuk, vagy nem lép félre olyan könnyen. Pedig egy papír a házasságról nem egyenlő egy erényövvel.

2011. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
50%

A református keresztény szerint is, Isten veled van. És amit végeztél az csak rá tartozik, így ott pl gyónás sincs, hisz értelmetlen. Ebből a nézőpontból tehát értelmetlen egy földi közvetítőt bevonni, hisz úgy is isten előtt már elfogadtad őt társadul.


Amiért én nem választom a házasságot az az üzlet. Már ez is a pénzről szól. Ha van pénzed akkor szentesítik a fogadalmad. Ennyi.

2011. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
39%

mert nem jár külön herce-hurcával fölösleges pénzkidobással az esküvő és a válás!


Tudod hány papírt kell ilyenkor lecserélni (névváltásnál), tudod mi pénz és ha válásra kerül a sor tudod milyen sok időbe telik (pl: munkahelyen szabit kérni hogy el tudj menni a bíróságra...stb) ráadásul ha van pénz akkor ott az ügyvéd: az is idő, pénz, és persze eléggé meg tudja tépázni a régi kapcsolatot ahhoz képest hogy ha szépen sity suty különköltözik a pár és letudják egymás között... (amúgy meg ne belőlem akarjanak meggazdagodni az ügyvédek szindrómát is ide lehet sorolni)



Aki nem házasodik annak a neve előtt soha nem lesz az hogy: özv.

2011. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
89%
Olyan környezetben nőttem fel, ahol az a hagyomány, hogy ha szeretsz valakit és úgy érzed, hogy ő az akivel le tudod élni az életed, ahhoz hozzá mész. A szüleim 30 éve boldog házasok, a rokonok körében szinte nincs válás. Szerintem fontos a házasság, szeretném felvenni a férjem nevét, szeretnék úgy bemutatkozni, mint feleség, és szeretnék egy családba gyereket szülni, nem egy élettársi kapcsolatba.
2011. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy érzem, sokan éppen a biztonság miatt rejtőznek a papír mögé, és tulajdonképpen ez logikus is: nem hagyhat el olyan könnyen a másik, és ha mégis megteszi, nem távozik üres kézzel a pórul járt fél. Számomra viszont ez az anyagi vonzat elveszi a kapcsolat ízét. Nem szeretném, hogy valaha is azt tartsa vissza a páromat valamitől, hogy "de hát nős vagyok, nem tehetem".. gondolja azt inkább: "Szeretem a párom, hülye lennék megtenni!" Szóval nekem minőségbeli különbség van a két kijelentés között, és ha jogilag egymáshoz vagyunk kötve, akkor már nem csak a szerelem és szeretet miatt lenne mellettem a párom. Úgy érezném, megkötözöm.. Én azt akarom, szabad akaratából maradjon mellettem. Hiszem, hogy az ember egész élete során változik, és ha egyszer megváltozik a véleménye rólunk, akkor ne tétovázzon semmi papír miatt, mert az számomra megalázó. Hát nem tudom, mennyire érthető, de én így érzem:)

Én inkább azt a mentalitást nem tartom elfogadhatónak, ha valaki mindenféle felelőtlen meg megállapodásra képtelen alakoknak kiáltja ki azokat, akik nem akarnak esküvőt. Szerintem nagy részüknél éppen az a helyzet, hogy annyira stabil a kapcsolat, hogy egyszerűen nincs rá szükségük..

26N

2011. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
82%
Szóval szerinted ha valaki házasodik, akkor azért csinálja, mert nem stabil a kapcsolata? :D:D:D
2011. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!