Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezt a helyzetet hogyan kezelné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt a helyzetet hogyan kezelnétek?

Figyelt kérdés

Szóval anyámról van szó akit meghívtak esküvőre vendégként. Mivel nem volt ruhája ezért elment egy barátnőjével ruhát nézni. ...


Anyámról tudni kell hogy régebben vékonyka, kecses nő volt, de mostanra teljesen elhanyagolta magát :( és elhízott... de nem úgy általánosságban, hanem csak a hasára + combjára. Úgy néz ki mintha gyereket várna és a 7 hónapban lenne. (de biztos hogy nem terhes). Erre egy szaküzletben (!) fényes anyagból álló együttest aggattak rá, és szegényem meg is vásárolta. (nagyon haragszom az eladóra mert azt illene tudnia hogy elhízott személyre nem aggatunk fényes ruhát) Visszavinni sem lehet a ruhát, mert eleve úgy hozta és mutatta hogy már le volt tépve az árcédula ( nem tudom ki tépte le).


Szóval amikor megláttam rajta a ruhát egyszerűen köpni- nyelni nem tudtam: cigány asszonyok szoktak ilyet felvenni az esküvőn: hosszú fényes szoknya, rövid ujjú fényes boleró, és fényes fűzőszerűség (legalább a fűző részének kellene mattnak lennie...de neeeeem... az is fényes)


Tegnapelőtt megkért rá hogy fényképezzem le, amit meg is tettem. Mikor megnézte azt mondta: "jó nagy dagadt disznó vagyok... " erre nem tudtam semmit sem mondani mert igaza van, és jobbnak láttam ha csendben maradok, mert ha azt mondtam volna hogy igen az vagy és tessék érte v ellene tenni valamit akkor meg évekre megsértődik, ha meg azt mondtam volna hogy neeeeemmm is akkor meg még tovább hízik és tovább tévézik naphosszat ahelyett hogy kicsit többet mozogna...


Most furdal a lelkiismeretem: lehet jobb lett volna megmondani, hogy anya ez a ruha nem túl előnyös számodra? De akkor meg azzal áll elő hogy egy rakat pénzbe kerül amit még visszavinni sem tud, mert már nincs rajta a cédula, és megsértődik és puffog... vagy talán csak költői kérdés volt részéről a " na hogy áll rajtam a ruci" és tényleg csak azt várta hogy bólogassunk?


Azért vagyok bajba vele kapcsolatosan, mert ha én ilyet kérdezek valakitől akkor én komolyan kérdezem, komolyan kíváncsi vagyok a véleményekre és nem azért hogy csak bólogassanak...



Ti mit tettetek/mondtatok volna?

25N


2011. júl. 13. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

A muternak azért megmondtam volna, hogy nem előnyös. De csak ha nagyon nem az. Mert én sem szóltam az enyémnek, amikor az esküvőmre egy szerintem előnytelen ruhában jött.


A helyzet kezelése? Hát attól függ mennyi volt a ruha. Ha még kibírható összeg, akkor visszavinném a boltba, és beleb*sznám az eladó arcába. Utána pedig a felügyeleti szervek (fogyasztóvédelem, jegyző, tulajdonos, ha nem egyenlő az eladóval) mindegyikénél tennék panaszt a történtek miatt. Eredménye úgysem lenne, de legalább nem marad szó nélkül.

2011. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy van e rajta árcédula, vagy nincs, nem oszt, nem szoroz, ettől még ki lehetne cserélni. Az, hogy nem tetszik nem megfelelő kifogás, tehát az eladón múlik, hogy kicseréli e vagy sem.
2011. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az miért tartozik a fogyasztóvédelemre, hogy valaki megvesz egy előnytelen ruhát??? Könyörgöm nekem aztán mondhatná bárki, hogy jaj de jól áll ez vagy az, van tükör, látom hogy nézek ki. Az nem az eladó hibája, ha valakinek nincs önkritikája. Az eladó érdeke az, hogy eladjon.
2011. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Blokkal, 3 napon belül ki kellene cserélniük, tegyetek egy próbát! Egyébként én sose mondanám anyura, hogy gázul néz ki, még ha úgy is gondolom, nem akarnám megbántani:-(
2011. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Az eladók is, de a barátnő méginkább egy idióta, már ne haragudj... de sajnos anyud sem látja rendesen a dolgokat, ha ilyen ruhát vesz, holott az alakja már nem olyan hozzá. Ezt azért illik felfogni.


Nálunk mondjuk ilyen gond sosem volt, de ha netán Anyumnak és/vagy Nővéremnek valami ruha nem volt a legmegfelelőbb, akkor azt megmondtuk egymásnak mindig is, és igen, úgy, ahogy Te is írtad: nem túl előnyös.


Csak itt már tényleg baj, hogy már megvette. Az, hogy az árcédula le lett szakítva, a kisebb gond, ha a blokk megvan.. Ha tényleg annyira gáz, akkor szerintem ajánld fel neki, hogy nézzétek meg a többi ruhát is ugyanabban az üzletben, mert lehet, hogy találnátok annál sokkal jobbat..

(Plusz nem tudom milyen viszonyban vagy a barátnőjével, de én simán megemlíteném neki négyszemközt, hogy legközelebb lehetne vagy őszintébb, vagy körültekintőbb, hogy ne csináljon magából hülyét a barátnője..)

2011. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Na várjunk! 3 napon belül, csak akkor köteles kicserélni bárki bármit, ha meghibásodik. Ilyenkor nem szervizelik, nem varrják stb, hanem egyből cserélik.

De pusztán azért nem lenne köteles kicserélni, mert mégsem tetszik. Ennyi erővel,akkor naponta vissza lehetne vinni bármit.

Ettől függetlenül, az,hogy nincs rajta az ára, hülyeség. Barátnőmnek ruhaüzlete van, nyilván van árazója, tehát újra tudja árazni.

Szerintem menj be anyukáddal az üzletbe, és mondd el,hogy nagyon rosszul áll rajta és nem kéritek vissza a pénzt, csak másikat szeretnétek elvinni. Jegyezd meg,hogy az sem baj,ha drágább. Akkor lehet,hogy engedékenyebb lesz!

Amikor az én esküvőmre anyu ruhát választott, akkor kikérte a véleményem. Volt, amire azt mondtam,hogy szerintem nem esküvőre való, hanem egy kertipartira. Ő is belátta, nem sértődött meg!

A helyedben azt mondanám,hogy: anyu, ez a fényes alig áll jól valakinek, szerintem még nekem sem állna jól (ez persze nem igaz:)), a szatén ráadásul foltosan szárad, tehát ha víz kerül rá, akkor is ott marad a folt. Egy lagzin meg nehéz ezt elkerülni. Miért akar egész este feszengeni?

2011. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

bocsánat, nem vagyok ruhabolti eladó, nekem már cseréltek így ki, egy próbát megérhet

nem egy olyan helyen is vásároltam már, ahol levágták a címkét, mert elrakták maguknak, aztán számlát se kaptam, de vissza vihettem volna, mert tudta a nő, hogy az ő ruhájuk

2011. júl. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából simán megmondtam volna neki hogy nem előnyös, ha a vásárlás előtt kérdezett volna meg , vagy ha hozott volna egy fényképet a ruháról (próbafülkében készítve), vagy ha azt mondta volna, hogy látott egy ruhát, nem vette még meg de szeretné ha őszintén elmondanám a véleményemet, és szeretné ha megnézném vele újra. Biztosra mondom, hogy akkor simán elmentem volna vele a boltba (akár még aznap vagy másnap) és elmondtam volna neki a véleményemet, de így?? Hazahozta belebújt és úgy kérdezte. Sajnálom mert a ruha 33.500 Ft-ba került, és tudom jól, hogy erre hónapokig kellett gyűjtögetnie...


Viszont ha most megmondom neki, lehet jobban járna, de ha nem veszi vissza az eladó, akkor pénz sem lesz más ruhára és még a kedvét is elveszem attól hogy abban a ruhában menjen el és egy kicsit jól érezze magát. Az hogy fényes anyagot választott arra igazából nem tudok semmit sem mondani,mert már vagy 1000x elmondtam neki hogy nem áll jól neki a fényes.... szóval szerintem azért tudhatta valamennyire...ha még az eladó ki is cserélné, szinte azzal sem lennénk beljebb, mert kis városban élünk, és csak egy kis butik volt, szóval olyan nagy választékuk nincsen...


Szóval tanácstalan vagyok (még mindig), hisz ez olyan döntés amikor valamelyik ujjamat le kell harapnom...


Az nagyon elítélendő dolog lenne, ha esetleg már nem szólnék neki? Hisz megbántani sem szeretném...

2011. júl. 13. 11:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem... ha már úgy érzed, hogy tényleg menthetetlen, akkor talán tényleg felesleges elrontani az ő és a te kedvedet is..


Max még annyit tudnál tenni, hogy bemész abba a kis butikba, és megnézed, volna-e még olyan, ami jó lehet... ha találsz, akkor még talán az eladóval is beszélhetsz nagy vonalakban a témáról, és utána megpróbálhatod anyudat befűzni, hogy "nézegettél te is ott, és jé, láttál olyat, ami lehet sokkal jobb lenne"... stb stb. aztán elmenni, megnézni, és max kicserélni..

2011. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem simán cseréltek úgy ruhát (blokkal), hogy azt mondtam nem jó a mérete. (Persze hogy nem jó, nem is nekem vettük, kb. 6 számmal volt nagyobb.) Pedig volt a boltban próbafülke, de igazából mi közük hozzá, lehet az is, hogy nem magának vette, csak úgy kb.-re felpróbálta, és aki lett volna arra nem jó... A legtöbb boltban jó fejek legalább annyira, hogy kicseréli valami másra, abból nekik veszteségük nem lesz.

Sőt egyszer igaz az nem ruhabolt volt, simán kicseréltek egy ollóval felvágott csomagolású cuccost (másként sajnos nem tudtam kibontatni), úgy hogy nem volt meg a blokk. Egyszerűen megmondtam mikor vettem és visszakeresték. Szóval próbáljátok meg!

2011. júl. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!