Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kell-e vőfély, vagy sem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell-e vőfély, vagy sem?

Figyelt kérdés
Kb. egy 45 fős esküvőt tervezünk a párommal. Nem igazán szeretnénk vőfélyt, ceremóniamestert, viszont nem tudom hogy hogy lehetne megoldani, hogy úgymond a népet tereljük. Gondolok arra, hogy megtörténik a polgári és utána mondani hogy akkor fáradjunk át a mulatság helyszínére. Valamint a pincéreket ki utasítsa hogy akkor most jöhet a vacsora, stb stb stb. Remélem érthető a kérdésem. Akinél nem volt vőfély, ceremóniamester, hogy oldotta meg? Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. júl. 25. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Svédasztal, egy csomó hangos rokon. Igazából a mi családunkban egy fizetett vőfélly mindenki kb. úgy lenne, hogy "hát ez meg a ki a p1csa?"


Szerintem ez egy új divat, persze itt mindenki írja, hogy vegyél egy vőfélyt milyen jó az, de igazából azért a vendégek nem birkák, hogy terelgetni kelljen őket, ahol egy nagyhangú sincsen, aki pohárköszöntőt tud mondani, vagy annyit, hogy hozzák a kaját, ott nem hiszem, hogy szükség van a verselős játékot játszatós stb. vőfélyre, mert baromira nem is olyan a társaság úgy sem.


A kedvencem az, mikor írják, hogy mondta a zenekar is, meg az esküvőszervezők is, hogy mennyivel jobb, ha van vőfély. Persze és egészen véletlenül mind még ismer is egyet, akinek lehet fizetni. Hogyne lenne már szerintük jobb?

2011. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Kell vőfély. Apukámat például rendszeresen felkérik a rokonok, hogy vállalja el ezt a feladatot. Intelligens, jó a problémamegoldó képessége, jó dumája van még mindig, mivel rokon, elfogadják a rokonok (meg szerintem már meg is szokták, hogy mindig ő csinálja ezt :D), nagyon jól le tud vezényelni egy esküvőt. És megvan az az előnye, hogy nem ilyen betanult dumák vannak, hanem mindig személyre szabottak, és mindig improvizál.

Gondold végig, ha van olyan a násznépben, aki megfelel a kritériumoknak (tehát kinézed belőle, hogy el tudja látni a vőfély szerepét és megbízol benne, hogy váratlan helyzetben is megállja a helyét), akkor kérd fel őt. Utána pedig valamilyen kis ajándékkal köszönd meg neki a fáradozását.

2011. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is kell, de nem kell hogy fizetett legyen, egy jókedvű erős hangú nagybácsi tökéletes a feladatra és még örül is neki. Nálunk is családból volt, a fizetett nekem is egy kicsit olyan miért lenne ott egy kívülálló jellegű, de voltam olyan eskúvőn ahol hivatásos vőfély volt és nagyon jól csinálta, egyáltalán nem volt zavaró, csak mondta, hogy most fáradjunk át pl. templomból házasságkötőbe stb. Vacsoránál ha valami attrakció volt (pl.torta stb) beterelte az udvaron levegőző vendégeket stb. szóval ha nincs a családban aki szívesen csinálná akkor kereshettek hivatásosat is.
2011. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt. Apukám irányította a vendégeket mindenhova, aztán spontán programok voltak az esküvőn, amiket ugyanígy apum jelentett be. Élvezte a dolgot. :)

Szerintem egy talpraesettebb rokont, aki örömmel vállalná, ti is felkérhettek.

2011. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
28%

Én nagyon megbántam,hogy így gondolkodtunk, mint ti. Feleslegesnek tünt, plusz pénzkidobás.. és még sok ellenérv. Viszont nem volt aki segítsen az egész átlátásában, aki észrevette a bakikat, figyelte a pincéreket és a hangulatot.. persze nem birkák lesznek a vendégeitek :) de mindig van valki, aki nem tudja mi után mi és hogy következik, és nálunk pl elkelt volna egy két "hangulatfelrázó játék" mert a rokonság egyik fele az ülve mulatok fajta. A pincérek azzal voltak elfoglalva, hogy hogyan lopják ki az álltalunk beszerzett röviditalokat, nem volt aki figyelje mi történik, "apró mallőr"-ként nem mi kaptunk előszőr az ételből.. sorolhatnám. Te akkor ott nem tudsz mindenre figyelni, képtelenség. Ha rokont bízol meg ezzel, hogy figyeljen, vagy elrontod a mulatságát, vagy idővel nem tud ő sem úgy figyelni, mert mulatni fog.. Gondoljátok át, és szerintem kell valaki, aki kézben tartja a dolgokat, ha nem vőfély /bár azóta nagyon remek borvirágmentes vőfélyeket láttam :)/ vagy ceremóniamester, akkor is legyen valaki!


Gratulálok és sok boldogságot! :)

2011. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mondjuk belegondolva, ha nem nagy családi, család által összerakott, igazi "paraszt esküvő"d van, akkor lehet tényleg jobb, mert mondjuk nálunk ilyen, hogy figyelni kell mert lopnak a pincérek stb problémák fel sem merülhetnek. Gondolom az modern esküvőzéssel modern problémák is jönnek, szóval akkor biztos jó megoldás rá.
2011. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az előző válaszolóval ellentétben nagyon nem bántuk meg, hogy apukámra bíztuk. Olyan jól érezte magát mindenki, hogy a legtöbb vendégünk mindenhol élete legjobb lagzijaként emlegette a miénket.

Spontán jöttek a játékok, sokat a vendégek találtak ki, kötetlen volt az egész, mégis rendben zajlott minden, kavarodás nélkül. Az egy-két aprócska malőr meg még jobban feldobta a hangulatot. Mindenki felszabadultan és nagyon jól érezte magát, végig nevettük, táncoltuk az egész napot.

Úgyhogy merem állítani, hogy szuperül sikerülhet egy lagzi hivatásos vőfély nélkül is.

2011. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok. Vagyis most már az utolsó előtti válaszolóval ellentétben, mert közben még írtak. :)
2011. júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
egy a bökkenő, egyikünk apuja sem él már....
2011. júl. 25. 14:43
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

Nektek kell eldönteni, hogy akartok vőfélyt vagy sem. Nem kötelező. És nincs megszabva, hogy hány fő felett kell vőfély.

Szerintem nem kötelező csak Apáknak azoknak lenni.

Nálunk nem ők lesznek, hanem a Vőlegényem Nagybátya, mert neki aztán van beszélőkéje és emiatt is gondoltunk rá, meg elég intelligens, humoros ahhoz, hogy eltudja látni a vőfély szerepét.

Nem tudjuk még mit adunk neki, de valamilyen ajándékra gondoltunk. Pénzt ezért meg nem fogadna el.


21 éves menyasszony.

2011. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!