Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez illetlenség lenne?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez illetlenség lenne?

Figyelt kérdés
Jövő júliusban lesz az esküvőnk, nem akarunk nagy felhajtást , csak 40-50 főset szeretnénk, egy kisebb étteremben lenne a lakodalom. Az a problémán, hogy nagyon sok ember szeretne részt venni az esküvőnkön(szeretnék látni a menyasszonyi ruhát, a szertartást...stb). Tehát arra gondoltunk, hogy aki nem túl közeli rokon, barát azt meghívnánk a templomi szertartásra, de már a lakodalomba nem! Vagy ez nagyon rossz ötlet? Illetlenség lenne?
2011. aug. 11. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem illetlenség,a lakodalomra igazából csak a közeli barátok,és a szűkebb családot kell meghívni...
2011. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valóban nem illetlenség és jó megoldás is. Bár, tudod ebből is lehetnek nagy sértődések.
2011. aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kétféle meghívót kell csináltatni.
2011. aug. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem illetlenség.
2011. aug. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem illetlenség! Mondjátok hogy a lagziba már csak a szűkebb család -rokonok lesznek, és kész. A templomi esküvő így is nagy élmény, szerintem akik nem olyan közeli barátok, rokonok, nekik bőven "elég" ennyi is! Mégis egy gesztus! Csak kétféle meghívót csináltassatok, akiket nem akarjátok, hogy ott legyenek a lagzin, azoknak ne írjátok rá, hol lesz, csak hogy mikor van a szertartás, meg a templomot, és ennyi!
2011. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenki azt hív meg a saját esküvőjére/lakodalmába akit akar! Nem illetlenség!
2011. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 11. 08:51
 8/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

mi mentünk volna most augusztusban esküvőre,nem közeli barátok,anno egy nyaralás alatt ismertük meg őket ezelőtt 3 évvel,azóta nem nagyon tartottuk a kapcsolatot velük,csak bejelöltük egymást közösségi oldalakon,és kicsi a világ a férj párom kollegája lett tavaly...minket is csak a templomira hívtak meg ami érthető,mert hát jóban vagyunk,de nem közeli a barátság...nem sértődtünk meg...azt viszont sajnálom h nem tudtunk elmenni,párom pont dolgozott aznap :(

2011. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

valóban nem illetlenség, de arra készülj fel, hogy sértődés lesz. Hibába nem illetlenség, meg hiába "mindenki azt hív meg az esküvőjére, akit akar" a távolabbi rokonok akkor is meg fognak sértődni. Barátoknál nem probléma, mert a Ti korosztályotok, de az idősebbek tuti megjegyzik. Pláne, ha esetleg a te szüleid az ő lagzijukban ott voltak, akkor meg aztán pláne. Azt meg nem csinálhatod, hogy Julis nenét elhívod, mert ti is voltatok nála, ne Maris nenét nem, mert nála meg nem voltatok. Ha teszem azt, mind ketten apukád testvérei (ergo ugyan olyan szintű rokon), akkor Maris nene részéről tuti sértődés


vagyis, ha ceremóniára elhívod őket, utána meg menjenek haza, az tutu sértődést szül.


Nem azért, mert ÉN ÍGY GONDOLOM (vagyis nem azért adtam ezt a választ, mert én megsértődnék), de az idősek az ilyeneket nagyon szívükön viselik. Idősek alatt már a 40eseket is értem.

2011. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt az etikett azt mondja hogy akit az eskuvore meghivnak azt a vacsorara is meg kell hivni. Nem illik kihagyni. Szerintem egy eskuvo szervezot kerdezz meg. De lehet hogy ez ott nem szamit udvariatlansagnak.

Biztos ami biztos, en azt mondanam hogy egy kis csendes eskuvot tervezunk a szukebb csalad reszvetelevel, de az eskuvo it is itt lesz ekkor es ekkor. Aki akar az elmehet, ha nem akar akkor nem. Azok akik szamitanak azokat ugyis meghivod. Egy templomi eskuvonel az osszes ember aki a templombol ismer el akar jonni. Az egesz kongregaciot, utcat, fel varost/falut nem hivhatod meg. Ezt nem is varhatjak el azok akik nem rokonok.

2011. aug. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!